Boraks Nerede Satılır

Yayınlanma Tarihi: 21 Mart 2017 Ekleyen: Merve Kara


Boraks Nerede Satılır Yayınlanma Tarihi: 21 Mart 2017
Ekleyen: Merve Kara

Bulaşık ve çamaşırlar için doğal deterjanlar her yerde bulunmaz. Her alışveriş merkezinde veya her markette bulamazsınız. Uzun süredir piyasada en ucuz olan sabunlar ve deterjanlar satılıyor. Bunlar çok kalitesiz ve sırf üretilmiş olmak için üretilenlerdir.  Boraks suyun gerilim hızını bile düşürür. Yağların ikinci tabaka haline gelmesinde yardımcıdır. Bulaşıklar üzerinde tuz ve parlatıcı etkisi görecek kadar güçlüdür. Boraks katı yoğunlukları ve renk ayarları değişen maddedir. Sodyum içeriklidir.  Amerika’da çok yaygın olarak kullanılan boraks ülkemizde farklı yerlerde satılır.

Boraks ham madde olarak ilişkili mineral kaynaklıdır. Genellikle ticari amaçlı da kullanılır. Boraks kristalleri, mineral ve tuz içermektedir. Orijinal olan boraks fiyatı, mil özelliklerine göre değişir. Örneğin 200 ml ölçüsünde olan bir boraks fiyatı toplamda, 65 TL’dir. İçeriğinde orijinal parlatıcı olan doğal temizletici boraks bulaşık makine içinde çok idealdir. Hanımların merak ettiği boraks nedir sorusuna özel detaylı cevaplar almışsınızdır. Umarız boraks, hakkında merak ettiğimiz tüm sorulara yanıt almışızdır. Ayrıca boraks nerede bulunur diye merak ettiğimiz her değişik sorunun cevabı çok pratik bilgiler veren sitemizde saklıdır.

Boraks Nerede Bulunur

Filipinliler tarafından bile kullanılan boraks çok önemli maddedir. Eskiden beri madencilik tesislerinde kullanılırdır. Alkol bağlamlı olan silon içerikli maddedir. Küçük büyük ölçekli temizlikler için idealdir. Madencilikte bile kullanılan boraks adeta temizlikte buhar etkisi teşkil eder. İnternetten boraks satın al seçeneğini kullanarak da sipariş verebiliriz. Boraks iyonlu bir yapıdır. Hidroklorik malzeme ile asit dengesine girebilir. Bu nedenle her yerlerde satılmaz. Boraks beyaz kristal renkli inorganik malzemedir. Sülfürik asitle reaksiyona girer. Boraks Kuzey Amerika, Hindistan, Türkiye, Rusya ve Çin gibi ülkelerde üretilir. Bor üretimi dünya da temiz bir gelecek için çok önemlidir. Ülkemizde Eskişehir, Kütahya ve Bilecekten diğer illere dağıtımları yapılır. Aynı zamanda boraks Balıkesir’de üretimi yapılan ve eczanelerde satılan üründür. Sadece eczanelere değil değişik sahalara satılan ve alımları kolay olmayan üründür.

Boraks Nerede Bulunur

İlgili makalemizde satış fiyatları değişen boraks ürünlerinin kalitesi hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Boraks toplamda 100 TL ücretini geçmeyecek maliyettedir. Herkesin merak ettiği boraks ne kadar sorusuna yanıt bulacaksınız. Ayrıca boraks nereden alınır diye merak ediyorsanız yazımızı sonuna kadar takip etmelisiniz. Sizlerin her soru için etkili cevaplar veriyoruz. Ülkemizde boraks eczane fiyatı ortalama 70Tl ve 100 TL arasında değişir. Özel yollarla formüle edilen Boraks üretimleri yüksek kilo ile satılır. Pek çok temizlik uygulamalarında tercih edilen Boraks nereden alınır diye merak ettiğimiz zaman toplu sipariş vereceğiniz yerlere uğramak gerektiğini hatırlatmak isteriz. Boraks satıldığı ve alınacak olan yerleri aşağıdadır.

Boraks Nerede Bulunur 1

 • Net üzerinden kapıda ödeme ile sipariş verebiliyoruz. Kısa zamanda boraks ürününü İnternetten de satılır.
 • Kimyasal açıdan kullanılan boraksları genellikle boraks üreten yan sanayilerden alıyoruz.
 • Boraks diş macunlarında da kullanılır.
 • Dişlerin beyazlatılmasın için doktorlarında tercih ettikleri ürünlerdir.
 • Boraks laboratuvarlarda da bulunur.
 • Çamaşır imalatı yapan yerlerde de bulunur.
 • Biyokimya malzemeleri satan yerlerden alabilirsiniz.
 • Böcek ilaçları satılan yerlerde de bulabiliriz.
 • Temizlik maddesi satılan yerlerde bulabilirsiniz.
 • Ülkemizde kimya sanayi malzemesi satan yerlerde de bulunur.
 • Kimya fabrikalarından da temin edebiliriz.
 • Makineler için mekanik temizleyiciler satan firmalardan toplu sipariş verilebilir.
 • Lekeleri ve kirlikleri yok eden deterjan güçlendirici boraks evlerde olmazsa olmaz üründür. 10 kata kadar daha hızlı temizlik yapar.
 • Sabun üreten yan sanayi firmalarından da temin edilir.
 • Eczanelere satılan kristal su içerikli borakslar 120 TL üzerinden satılır.
21 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...