Çemen Otu

Yayınlanma Tarihi: 11 Ekim 2017 Ekleyen: Merve Kara


Çemen Otu Yayınlanma Tarihi: 11 Ekim 2017
Ekleyen: Merve Kara

Çemen otu şifalı bitkiler arasında önemli bir yere sahiptir. Her derde deva diyebileceğimiz bu şifalı bitki çok farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Çoğunlukla pastırma yapımında kullanılan bu ot aynı zamanda salata olarak ya da haşlanarak da tüketilmektedir. Bunun yanı sıra et yemeklerinde, çorba ve soslarda da baharat olarak kullanılmaktadır. Diğer baharatlardan farklı bir koku ve tada sahip olduğundan, alışık olmayanlar dikkatli ve az miktarda kullanmaya özen göstermelidir. Çemen otu sağlığa faydalarının yanı sıra bayanlarda göğüs büyütmek, çocuk ve gençlerde de boy uzatmak için de kullanılan bir bitkidir. Bu otun tohumları ve toz haline getirilmiş şeklinin yanı sıra yağ ve kapsülü de bulunmaktadır. İhtiyacınıza göre bunlardan istediğinizi kullanmanız mümkün.

Çemen otu faydaları nedeni ile çocuk, genç ve yetişkinler tarafından sıkça kullanılmaktadır. Öksürük tedavisinde oldukça etkili olan çemen otu, balgam söktürücü bir özelliği de sahiptir. Boğaz ağrılarını hafifleten bu ot astım ve bronşitin etkilerini azaltmak için de sıkça kullanılmaktadır. Mide ve bağırsak gazlarına iyi gelir ve midedeki şişkinliği gidermeye yardımcı olur. Kadınlarda ve erkeklerde cinsel gücü arttıran çemen otu, emziren kadınlar tarafından sütü arttırmak için kullanılır. Menopozun etkilerini hafifletmeye yardımcı olur ve adet ağrılarını hafifletir. Kadınlarda göğüs büyütmeye, çocuk ve gençlerde ise doğal yollarla boy uzatmaya yardımcı olur. Bu otun toz haline getirilmesi ile elde edilen çemen otu tozu ise şeker hastalığında, iştahsızlık, bronşit, astım ve kansızlık tedavisinde kullanılmaktadır. Sağlığa bunca faydası olan bu otun nasıl kullanıldığı hakkında da biraz bilgi verelim.

Çemen otunu salatalarda, ezme yapımında, et yemeklerinde, pilav, börek ve kurabiye yapımında kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra isteğe göre çorba yapımında da kullanılabilir. Yoğun bir tat ve kokusu olduğu için az miktarda kullanılması gerekmektedir. Çemen otunu hamilelerin kullanması önerilmemektedir. Her ne kadar şifalı bitki de olsa kullanımında aşırıya kaçılmamalıdır. Tedavi amacıyla kullanılsa bile yetişkinlerde en fazla günde 2 kere, çocuklarda ise 1 öğünden fazla kullanılmamalıdır.

Göğüslerinin daha dolgun görünmesini isteyen bayanlar çemen otu kullanarak bu isteklerine ulaşabilirler. Çemen otu ile göğüs büyütmek için çemen otu tozu ve yağı ile bir macun hazırlayarak bununla göğüslerinize 5 dakika boyunca masaj yapın. Masajın ardından bölgeyi ılık su ile yıkayarak temizleyin. Haftada 3 kere düzenli olarak kullanmanız halinde daha dolgun göğüslere sahip olabilirsiniz. Çemen otu çay olarak da tüketilmektedir. Bu çayın nasıl yapılacağını bilmiyorsanız aşağıdaki tarifi uygulayabilirsiniz.

Çemen Otu 1

Çemen Otu Çayı

Malzemeler

  • 2 fincan su
  • 1 tatlı kaşığı çemen otu tohumu

Bir kasenin içine su ve çemen otu tohumlarını alın ve bunları hiç kaynatmadan 3 saat bekletin. Sürenin bitiminde çemen otu çayını süzerek tüketebilirsiniz. ( Çemen otu çayı kaynatılmadan tüketilmektedir. )

Çemen otu boy uzatma konusunda da adı çok duyulan bir bitkidir. Doğal yollarla boy uzatmak isteyenlerin çoğu tarafından Ömer Coşkun boy uzatma kürü olarak bilinen bir karışım uygulanmaktadır. Kullananların faydasını gördüğünü belirttiği bu kürün yapılışını ve kullanım şeklini aşağıda veriyoruz. 21 yaşından küçük olup da boyunu doğal yollarla uzatmak isteyenler bu kürü deneyebilirler.

Çemen Otu Çayı 2

Ömer Coşkun Boy Uzatma Kürü

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı çemen otu
  • 1 tatlı kaşığı karabiber
  • 1 çay bardağı organik zeytinyağı

Yapılışı ve Uygulaması

Evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu kürün kullanılabilmesi için belli bir süre bekletilmesi gerekmektedir. Belirtilen miktarda çemen otu ve karabiberi zeytinyağı ile güzelce karıştırın. 5 gün beklettikten sonra geceden eklem yerlerine sürün ve üzerini bir sargı ile sarın. Sabah olduğunda sargıyı açın fakat bölgeyi yıkamayın. Bu uygulamayı 5 gece tekrarlayın.

Ömer Coşkun Boy Uzatma Kürü

11 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...