Ceviz Yağının Faydaları

Yayınlanma Tarihi: 18 Mart 2017 Ekleyen: Merve Kara


Ceviz Yağının Faydaları Yayınlanma Tarihi: 18 Mart 2017
Ekleyen: Merve Kara

Ceviz yağı özellikle soğuk kış aylarında çok yüksek etki oluşturan yağdır. İlgili yazımızda ceviz yağı ne işe yarar sorusuna özel kapsamlı ve çok pratik bilgileri alıyor olacaksınız.  Ceviz ve ceviz yağı nelere iyi gelir diye merak eden kadınların faydaları hakkında merak ettikleri her bilgi hayatınızın bir yerinde yardımcı olabilir.  Ayrıca ayak tırnaklarında çıkan mantarlar için kısa sürede etki eden bir bitkisel destekli ceviz yağı alarak bu sorununuza kısa sürede cevap buluyor olabilirsiniz. Bir avuç cevizden çıkan yağ toplamda 110 kaloridir. Ceviz yağı karbonhidrat içermektedir. Besin değeri oldukça yüksek olan yağdır. Ceviz kış aylarında üşütme kaynaklı oluşan problemlerde vitamin takviyesi almamamıza yardımcı olmaktadır.

 • Ceviz yağı kas ağrılarına iyi gelir.
 • Ceviz yağı 5 veya 6 damla civarında salatalara sos olarak da kullanılabilir.
 • Midedeki gaz ve şişkinliğin yok edilmesinde yardımcıdır.
 • Ceviz yağı salata ve yemeklerde de kullanılan bir yağ olmasından dolayı çok tercih ediliyor.
 • Ceviz yağı cilt sarkıklarına ve cilt çatlaklıklarına çok etki eder.
 • Ceviz yağı ayak mantarı tedavisinde kullanılır.
 • Ceviz yağı selüloitleri kâbus haline gelen kadınların tercih etikleri yağdır.
 • Çok, yüksek vitamin ve element içermesinden dolayı, cildi güçlendirir.
 • Ciltte oluşan iltihaplı kalın sivilcelerin yok olması için etki eder.

Ceviz Yağı Nasıl Kullanılır?

 • Ceviz yağı isteğe bağlı olarak salatalar içinde kullanılabilir. Özellikle yaşı fazla olan insanlarda kolesterolü düşürmek ve şekeri dengelemek için günde 3 yemek kaşığı içilmesi önerilir.
 • Ceviz yağı düzenli tüketilmelidir.
 • Ceviz yağı kozmetik ürünlerinde de kullanılmaktadır.
 • Ceviz kabuklarından elde edilen yağ mideye iyi gelmesinden dolayı aç karna bile içilebilir.
 • Ceviz yağı yaralar için iyileştirici etki teşkil ettiğinden dolayı bir pamuk yardımcı ve bal ile yara üzerine sürülür.
 • Ceviz yağı karışımları ishali kesmektedir. İshali yok etmek için yoğurt içine koyularak tüketilmelidir.

Ceviz Yağı Nasıl Kullanılır?

Mantar Tedavisinde Ceviz Yağı Nasıl Kullanılır?

Ayak mantarları için kullanılacak olan ceviz yağı soğan suyu ile de kullanılabilir. Ceviz yağı içine sizler soğan suyu eklediğiniz zaman yaradaki mikroplar kırılacaktır. Soğan cilt üzerinde olumlu etki yaratacak kadar C vitamini takviyesi yapıyor. Mantarlı olan bölgeye sürdüğünüz yağı bandaj ile kapatmak gereklidir. Cilt üzerinde çok kabuklu ve kalın mantar yaralı olan ve kabuk bağlayan bölümleri poşet ile örtebilirsiniz. Poşet koyarsak mantar tedavisinin daha hızlı geçmesini sağlamış oluruz.

Mantar Tedavisinde Ceviz Yağı Nasıl Kullanılır?

Kırışıklıklara Karşı Ceviz Yağı Nasıl Kullanılır?

Ciltte yaşlanma belirtilerini anlamamızı sağlayan kırışıklıklar için ceviz yağı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ceviz yağları ciltteki sarkmalar ve çizgiler için düzenli kullanım sonucunda etki almanıza yardımcıdır. Sabahları uyandığınızda yenilene hücrelere uygulanması daha mantıklıdır. Sabah yüz yenilenir. Sabah uyandıktan sonra saf beyaz sabun ile yüzü yıkıyoruz daha sonrasında ise bir pamuk yardımı ile aktardan aldığımız ceviz yağını sürüyoruz. Ceviz yağını göz içine sürmeyiniz. Uygularken dikkatli ve çok titiz olunuz.

Kırışıklıklara Karşı Ceviz Yağı Nasıl Kullanılır?

Ceviz Yağı Fiyatı

Ceviz yağları orijinal ve bitkisel destekli olursa fiyatları 50TL altında olmamaktadır. Bitkisel destekli içeriklerle hazırlanan ceviz yağları miligram ölçülerine göre belirleniyor. Tüketicilere genelde cam şişeler halinde satılan ceviz yağları yoğun kıvamlı ürünlerdir. İnternetten tolu alımlarda da olsa 150 TL civarında set olarak satış rakamlarını göreceksiniz.  Dünyaca ünlü marka kozmetik ürünlerinde ceviz yağı katkısı olması halinde ise fiyatlar oldukça pahalı olabilir. Örneğin bir bakım kremi içinde ceviz yağı katkısı var ise fiyatı 100 TL gibi bir rakamın altında asla olmayacaktır.

2 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...