Cezayir Menekşesi

Yayınlanma Tarihi: 13 Ekim 2017 Ekleyen: Merve Kara


Cezayir Menekşesi Yayınlanma Tarihi: 13 Ekim 2017
Ekleyen: Merve Kara

Cezayir menekşesi, pek çok şiire ve şarkıya konu olan güzelliği ve bayanların yüz ile göz güzelliğini simgelemek için kullanılan bitki türlerinden biridir. Güzelliği ile nam salmasının yanı sıra, narin ve zayıf duruşu ile de iyi bir bakıma ihtiyaç duyan Cezayir menekşesi, hem saksı da hem de bahçe de yetişebilme özelliğine sahiptir. Fakat Cezayir menekşesinin gelişip, şiirlere konu olan güzelliğini gösterebilmesi için çok iyi bir bakıma ihtiyaç duymaktadır. Bitkiler için en iyi bakım, bitkinin özelliklerini bilmek ile başlar. Bu nedenle, Cezayir menekşesi özellikleri, bakım kurallarının ilk aşamasıdır.

Cezayir Menekşesi 1

Cezayir menekşesi çiçeği 5 parçalı ve mor renk dokusuna sahiptir. Mor rengin yanı sıra bazen beyaz renkleri ile de güzelliklerine saf bir dokunuş katmaktadırlar. Cezayir menekşesi, güzelliğini zengin topraktan ve ışıklı yerlerden alır. Işığa ihtiyaç duymasının yanı sıra çok fazla sıcaklığa sahip güneş ışınlarında da çok çabuk kuruyabilirler. Bu nedenle, mutlaka ışık ve sıcaklık kriterleri dikkate alınarak, uygun şekilde muhafaza edilmelidir. Ilıman şekilde bir ortam sağlanabildiği sürece rahatlıkla yaz ve kış mevsimlerinde çiçeksi yapılarını koruyabilirler. Cezayir menekşesi tohumu kendiliğinden sürgün vererek köklenir ve yeni çiçekler oluşturur. Hem gelişim hem de sürgün veriminin yüksek olması için nemli ortamlar tercih edilebilir.

Cezayir menekşesi, görüntü açısından narin bir yapıya sahip olsa bile, oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Cezayir menekşesi bakımı oldukça kolay ve fazla uğraş gerektirmeyen özelliktedir. Her türlü yerde yetişebilir, fakat gerekli bakımlar sağlandığı müddetçe. Bakım olarak, çiçeğin sevebileceği ve yetişebileceği ortamın ayarlanması yeterli olacaktır. Bu yüzden, Cezayir menekşesinin bakım aşamaları; zengin bir toprak yapısı, nemli bir ortam, çok fazla sıcak olmayan bir gün ışığı ve ılıman bir iklimdir. Bu koşullar sağlandıktan sonra, çiçeğin gelişimi için gerekli bakım yapılmış olacaktır.

Cezayir Menekşesi 2

13 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...