Cinsel İlişki Nasıl Olur

Yayınlanma Tarihi: 6 Mart 2017 Ekleyen: Merve Kara


Cinsel İlişki Nasıl Olur Yayınlanma Tarihi: 6 Mart 2017
Ekleyen: Merve Kara

Yapılan araştırmalar sonucu, cinsel birleşmenin fizyolojik yanı konusunda geniş bilgiler elde etmişlerdir. Bugün bile cinsel birleşme vakasının çokça yanları bilinmemektedir. Meydana getirilen son araştırmalara göre hanımın orgazmına dölyolu dibinde ya da iç genital organlarda hissettiği kasılmalarla, salgılanan oksitosin ve prolaktin hormonlarının niçin olduğu açıklanmıştır. Bu sebeple de çiftlerin karşılıklı olarak birbirini tatmin etmesi ve cinsel birleşmeden gerektiği kadar zevk alabilmesi oldukça mühimdir. Bu sebeple de kişilerin birbirlerini tanımaları ve vücutlarındaki hassas noktaların farkında olması gerekmektedir.

Kızlık zarının durumu ilk cinsel birleşmede, kadın ve erkekleri ürküten etkenlerden biridir. Genç kız acı duyacağını kaygılanırken, aynı durum azda olsa kimi zaman erkekler için de söz mevzusu olabilir. Bu ilk ilişki sırasında eşlerin tutumu, cinsel uyum sağlamaları yönünden pozitif ya da negatif etkisinde bırakır. Kadında cinsel soğukluğun ya da erkekte iktidarsızlığın oluşmasında kimi süre ilk gecedeki vakaların tesiri olduğuna da rastlanmaktadır. Bunun için evlilik yaşam deliğinin bu ilk aşamasının iyi mi geçirilmesi gerektiği konusunda doğru bilgiler edinmek gereklidir. Genç kızlar, çoğu zaman ilk birleşmeyi korkulacak bir vaka olarak görürler erkek de çeşitli nedenlerden heyecanlanabilir.

Oysa zar yırtılırken çoğu vakit hafifçe bir acı verir. Sadece zar kalınsa yırtılması daha güç ve ağrılı olabilir. Bu duruma çok azca hanımda rastlanır bu şekilde bir durumla karşılandığında birleşmeyi ertelemek yerinde olur. Evlenmeden önce bir hekime görünmek yararlı olabilir. Kızlık zarının yırtılması esnasında kanama da olur kimi zaman ilişki esnasında zardaki yırtılma damarsal bölgeden olabilir ya da yırtığın ucu vajinanın derinliklerine dek uzayabilir. Bu şeklinde durumlarda beklenenden fazla olabilir, doğum hekimine başvurmak gereklidir. Yalnız bazı zarlar kanama olmadan da yırtılabilir bu yüzden kanama olmaması, hanımın daha önce cinsel ilişkide bulunduğunun kesin kanıtı sayılamaz.

Cinsel İlişki Nasıl Olur 1

Cinsel birleşme esnasında ilk olarak erkeğin penisinde bir sertleşme söz konusu olmaktadır. Sertleşme durumu, ilk olarak beyinde gerçekleşirken daha sonra da omuriliğe doğru devam eder. Bunun sonucu, penis, gerilerek sertleşir, dikilir. Hanımda da heyecan hızla artar. Memelerin uçları sertleşir, memeler tümüyle hafifçe büyürler. İç dudaklar ve klitoris, yani bızır hafifçe şişer ve renk değiştirir. Dış dudaklar geri çekilerek döl yoluna girişi kolaylaştırırlar. En önemlisi, döl yolu duvarları kayganlaştırıcı bir sıvı salgılar. Bunlar hanım ve erkeğin duygusal uyarılma ile gerilimin sürekli artması sonucu oluşur. Belli bir düzeye ulaştıktan sonra kadın uygun bir pozisyon alarak döl yolu ağzını girişe elverişli bir duruma getirir. Asıl cinsel birleşme, penisin döl yoluna girmesiyle adım atar. İlk başta çiftler, cinsel ikazlarını kendi isteklerine göre artırabilir ve tutabilirler. Hanımın döl yolu bu sırada nemlenmiştir, bundan dolayı adamın cinsel organının döl yoluna girmesi acı vermez, aksine hazır haz verir. Böylelikle kadınlar da, cinsel birleşme esnasında isteklerini karşılayabilme imkânına sahip olabilmektedir.

Cinsel İlişki Nasıl Olur 2

Her cinsel birleşmede en üst safhalarda zevk alınması beklenemez. Özellikle de ilk deneyimin olması halinde kadının gerilimi de göz önünde bulundurulduğunda, ilk geceden büyük beklentiler beklenmemelidir. Diğer bir deyimle orgazm birleşmede bir hedef olmamalıdır. Cinsel birleşme çiftlerin birbirlerine karşı olan duygusallığının, sevgisinin göstergesidir. Bu sebeple de birbirinden farklı cinsel ilişki şekilleri denenebilmektedir. Doğal ki doyuma daha basit ulaşmak için bazı cinsel tekniklerin bilinmesi gerekir. Böylelikle cinsel birleşme her iki tarafa da oldukça zevk verirken, kişilerin birbirlerini arzulamaları da kaçınılmaz olabilmektedir.

Cinsel İlişki Nasıl Olur 3

6 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...