Dikkat Eksikliği Testi

Yayınlanma Tarihi: 8 Ekim 2017 Ekleyen: Merve Kara


Dikkat Eksikliği Testi Yayınlanma Tarihi: 8 Ekim 2017
Ekleyen: Merve Kara

Dikkat eksikliği derecesini ölçmek için dikkat eksikliği testi yaptırmak gerekir. Dikkat eksikliği ölçümlendirilmesi metotlar ve belirli raporlandırmalar sonucu meydana gelir.

Toplumdan soyutlanmak için kendini zorlayan çocukta hiperaktivite bozukluğu da olabilir. Bu nedenle dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu testi yapılması gerekir.  Dikkat eksikliği derecesini ölçümlendiren testte belirli grafikler olur.

Dikkat eksikliği olan kişilerde cinsiyet çok önemli olmaz. Kişinin algılama boyutu ne derece de ve neden sürekli hareketsiz kalıyor bunu dikkatli anlamak gerekir. Eğer çocuğun faaliyetleri çok etkisiz ise dikkat eksikliği testi ayda bir kez tekrarlanır. Test sonrası gelişim çağında olan çocukların olaya neden farklı tepkiler verir.

Sadece çocuklarda değil aynı zamanda yetişkinlerde dikkat eksikliği testi yapılırYetişkinler içinde ideal olan dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu testi için mutlaka kaliteli doktorlardan hizmet alınız. İlgili makalemizde dikkat eksikliği testi nasıl yapılır sorusu için yanıt alacaksınız.  Dikkat Eksiklik Test Sonrası Kişide Araştırılacak Olan Konular Aşağıdaki Gibidir:

  • Gerekli olduğu yerde tepki vermeme : Neden anlamsız tepkiler verir.
  • Uzun süre uykuda kalma istekleri : Psikolojik sorunlu gibi gözüken kişi ya da egen çoduk uzaklara neden dalar. Ayrıca farklı noktaya doğru dalan çocuk neden sürekli uyumak ister.
  • İletişim bozuklukları : Kişilerde etkili olan test sonucu kişinin iletişim bozukluklarının nedeni bulunur.
  • Sürekli ağlama ve sorun çıkarmaya çalışma: test sonrası kişiyi üzen nedenler meydana çıkar..

Dikkat Eksikliği Testi 1

Dikkat eksikliği olan bir yetişkin çocuk için mutlaka doktordan yardım almak gerekir.  Uzmanlar özellikle dikkat eksikliği testi yaptırmadan önce kişileri sakinleştirmek gerektiğine inanırlar. Kişi bir konuya heman adapte olamıyorsa bilinki dikkat eksikliği olabilir. İçe kapalı duruşlar sergileyen çocuk hiperaktivite olamaz. Her ay çocuk bu teste tabi tutulur. Genelde yetişkinlerde tedavisi mümkün olan dikkat eksikliği ve hiperaktivite test sonuçları her ay düzenli rutin yapılır.

  • Uzaklara bakış ve odak noktası derecesi : Çocuk ders esnasında kendini derse veremez ise bunu derecelendirmek gerekir. uzun süre ne kadar aynı noktaya bakıyor ve hangi açı ile bakıyor.
  • Anlamsız ifade ve etkisiz bakışlar : dikkat eksikliği olan çocuk anlamsız bakış sergiler ve anlatıları da anlamaz. El beceri güçlendirecek aktivitelerde bile anlamsız ifade çıkartıyorsa test sonucu zaten sizi yanıltmaz.
  • Anlamsız ne kadar süre duruşlar : Bir ortamda yoktan yere susabilir ve ne derece hangi değerde anlamsız duruşlar sergiler.

Dikkat Eksikliği Testi 2

  • Aniden verilen anlamsız refleksler : Anne babayı zor durumda bırakacak olan ve başkalarını rahatsız edecek olan ani haraket yapabilir. hangi durumda ani refkles yapar. Ayrıca dikkat eksikliği testi anlamsız refleks nedenlerini bulur.
  • Eğitimden ve okuldan uzaklaşma : Bakışları ve beyni uzaklara dalan yetişkin ya da çocuk ders esnasında sıkılır. Dışarıya ve ailesinin yanına gitmek ister. Aileden de uzaklaşmak isteyebilir.
  • Arkadaşlık ve dostluk duygusu olmama : Uzman onayından geçen dikkat eksikliği testi raporunda arkadaşlık istememe durumu da derecelendirilir. Hastanın göz yapısı kontrol edilir. Arkadaşlık duygusu olmamasının nedeni nedir. Kedini yalnız hissedebilir. Bu duyguları azaldıkça sürekli ağlama yapabilir.

Dikkat Eksikliği Testi 3

Dikkat eksiklik hastalığı ileride çok daha büyük sağlık sorunları teşkil etmeden de acil yardım alalım. Testi yaptırmak çok uygundur. Maliyeti çok fazla değildir. Uzman pediologlar bile bu testi kısa sürede yapabilir. Test sonrası ise hemen çocuklara ilaç verilmez. Genelde ilaçsız farklı tedavi uygulaması yapılmaıs gerekir. Uzun süre sessiz kalma istekleri olan kişide hareket bozuklukları olması çok normaldir. Kişinin verdiği tepkiler normal olamaz.

7 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...