En İyi Bit İlacı

Yayınlanma Tarihi: 11 Aralık 2016 Ekleyen: Merve Kara


En İyi Bit İlacı Yayınlanma Tarihi: 11 Aralık 2016
Ekleyen: Merve Kara

Bitler, hayatımızın büyük bölümünde karşımıza çıkabilecek küçük canlılardır. İnsanlarda özellikle saçlarda ortaya çıkan bu parazitler, kısa sürede sadece kaşıntı, saç derisinde kızarıklık, zaman zaman yaralanmalara neden olur. Uzun süre saçta bulunan bitlerse farklı kan hastalıkları ya da cilt hastalıklarına neden olabilir. Bu nedenle ilk bitlenme söz konusu olduğunda bit nasıl yok edilir sorusundan yola çıkarak en etkili yöntemlerin araştırılması gerekir.

Bitten kurtulma yöntemleri arasında en etkili yöntem, bit şampuanları ile saçların temizlenmesidir. Özel olarak üretilen bu şampuanlar, medikal şampuan olarak geçtiklerinden sadece eczanelerde satılır. Genel olarak etkileri aynı olan ancak içeriklerindeki kimyasal madde oranı farklı olan bit şampuanları, bu içeriklerine göre sınıflandırılabilir. İçeriklerine göre çocuklar, bebekler ve yetişkinler için ayrı markalarda bit ilaçlarını tavsiye etmek mümkün. Aşağıda en iyi bit ilacı ürünlerinden bazıları hakkında genel bilgiler ve fiyat bilgilerine yer verdik. Bu tür bir sorununuz varsa, özelliklerine göre bu ürünleri deneyebilirsiniz.

Paranit Sprey

Paranit Sprey

En bilinen ve en etkili bit ilaçlarından biridir. İçeriğinde kimyasal madde bulunmayan Paranit ürünleri, küçük yaştaki çocukların kullanımı için de idealdir. Sprey ve şampuan olarak satılan bu ürün, tamamen doğal malzemeler ile üretilmiştir. Hassas cilde sahip yetişkinler için de en uygun ürün olma özelliğindeki Paranit spreyi, tüm eczanelerde bulabilirsiniz. Paranit Bit Şampuanı 2 yaş üzeri çocuklar için önerilirken Paranit Sprey ve losyonu 6 aylıktan itibaren kullanılabilir. Hamile ve emziren annelerin ise genel önlem olması açısından kullanım öncesi mutlaka doktora danışması önerilir.

Permetrin Bit İlacı

Permetrin Bit İlacı

Permetrin, parazit ve uyuz tedavisinde etkili şekilde kullanılır. Pemetrin içeren ürünler bitkisel ürünler olmamakla birlikte kullanımı sonrasında ani etkilere yol açabilir. Bu nedenle çocuk ve hamilelerde kullanımı mutlaka doktor kontrolünde yapılmalı, beklenmeyen etkilerde hemen müdahale edilmelidir. Ürünlerin kullanımı sırasında göz ya da dil ile temas etmemesine dikkat edilmeli. Permetrinli ilaçlar kullanımında görülebilecek yan etkiler; karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik, kaşıntı, döküntü, kızarıklık, batma hissi gibi etkiler sayılabilir. İlaçların kullanımı sonrasında bu tür etkiler görüldüğünde hemen doktora müracaat edilmelidir.

Nyda Bit İlacı

Nyda Bit İlacı

Kuru saça losyon şeklinde uygulanan Nyda Bit İlacı, en hassas ciltlerde bile yan etkilere neden olmaz. Saça uygulandığında en az 8 saat süre ile kalması ve sonrasında yıkanması gerekir. Uzun saçlarda yer alan bitlerin bile kolaylıkla yok edilmesini sağlayan bu spreyin tam etkisinin belli olması için 8-10 gün sonra saçlarınızı kontrol edin. Eğer gerekli ise yeniden uygulama yaparak tamamen bitlerden kurtulabilirsiniz.

Bit İlacı Fiyatı

Bite kesin çözüm olarak bilinen bit ilaçları, piyasada eczenelerde satılıyor. Etkileri genelde aynı olan bu ürünlerin yan etkilerine göre kullananları sınırlandırmaları da farklı oluyor. Kendiniz ya da çocuklarınız için bit ilacı seçerken bu etkileri ve kullanımının uygunluğuna mutlaka dikkat etmelisiniz. Aşağıda bazı bit ilaçlarının fiyatlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Paranit 100ml Sprey: 29TL

Paranit 200ml Losyon: 30TL

Paranit 200ml Şampuan: 60TL

NYDA Anti Bit Sprey 50 ml: 29 TL

Kwellada Şampuan 60ml: 6TL

Metrin Tıbbi Şampuan 60ml: 14TL

Bu ürünler, piyasada yer alan et etkili ürünlerdir. Hem fiyat açısından uygun olmaları, hem az yan etkiye sahip olmaları yönü ile çok tercih edilen bu bit ilaçları, talimatlara uygun şekilde kullanıldığında bitlerden kurtulmak için kesin çözüm niteliğinde. Bu tür probleminiz varsa doktorunuza ya da eczacınıza danışarak bu ilaçlardan kullanabilirsiniz.

11 Aralık 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...