Et Beni Aldırma

Yayınlanma Tarihi: 22 Aralık 2016 Ekleyen: Merve Kara


Et Beni Aldırma Yayınlanma Tarihi: 22 Aralık 2016
Ekleyen: Merve Kara

Et beni, vücudun değişik bölgelerinde ortaya çıkan, kabarık ve genelde kahve rengi olan lekelerdir. Büyüklükleri, yapısı ve rengi değişebilen bu et benleri, görünen yerlerde olabildiği gibi vücudun görünmeyen yerlerinde de olabiliyor. Sadece kişinin kendisinin gördüğü et benleri, sağlık açısından bir sorun teşkil etmediği sürece alınması gerekmez. Ancak görünen bölümlerdeki büyük benlerin estetik açıdan alınması zaman zaman gerekebilir. Görüntü açısından ya da mecburi olarak et beni aldırmak isteyenler, bu konuda mutlaka konunun uzmanlarından destek almalıdır.

Et Beni Aldırma

Et beni aldırmak, günümüzde özel kliniklerde uzman dermatologlar tarafından uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem ile büyüklükleri değişik çok sayıda beni aynı anda aldırabildiğiniz gibi sadece tek bir ben için de uygulama yaptırabilirsiniz. Et benlerinden kurtulmak için cerrahi müdahale ya da lazerle ben aldırma yöntemleri uygulanabilir. Lazer ile et beni aldırma yönteminde genel olarak seanslar 1-3 arası değişir. Büyüklüğüne göre değişen bu sürede yok edilmek istenen ben üzerine lazer uygulaması yapılır. Bu uygulama ile benin ufalması ve yok olması sağlanır. Lazer ile et beni aldırma işlem sonrasında bazen bölgede yaralanma meydana gelebilir. Ancak bu yara 10 gün içinde iyileşip et beni bölgesinin pürüzüsüz olmasını sağlar.

Cerrahi müdahale olarak da ad verilen ikinci yöntemde ise bölgeye lokal anestezi uygulanır. Bunun için uyuşturucu kremler bölge üzerine sürülür. Yaklaşık yarım sürede uyuşma sağlanan bölgeden benin alınması da yine en fazla yarım saat sürer. Sonrasında 3-5 gün arası benin alındığı yer iyileşir ve ciltte hiç bir leke kalmaz.

Günümüzde et beni aldırmak için bu iki yöntemden de yararlanılıyor. Sizde isteğinize ve benin durumuna göre yönlendirmeler ile istediğiniz yöntemi uygulayabilirsiniz. Et beni aldırmak için genel olarak sağlığı tehdit edip etmediğine bakılır. Eğer sağlık için bir sorun yok ise ikinci kritere göz atılır. İkinci et beni alma nedeni olan kötü görüntüye neden olma sorunu ile de karşılaşıldığında et beni alımı yapılabilir. Bunların dışında genelde et beni alma operasyonu yapılmaz.

Et Beni Aldırma Tehlikeli Mi?

Halk arasında yaygın görüşlerden biri olan et beni alınmasının kansere yol açması, tamamen yanlış bir bilgidir. Hiç bir bilimsel dayanağı olmayan bu düşünce, zaman zaman et beni aldırma operasyonu yaptırmayı düşünenlerin aklında yer edip şüphelenmelerine neden oluyor. Oysa, alınmayan ve zamanla ilerleyip büyüyen et benleri daha fazla tehlikeye neden olmaktadır. Bunun için büyüyen, rengi koyulaşan ya da estetik olarak hoş durmayan et benlerinin mutlaka alınması gerekir. Bu işlemler içinse uzun araştırmalar yapıp hem kaliteli hem de temiz klinikler bulunmalıdır. Kalitesinden emin olmadığınız merkezlere, uzmanlığına kanaat getirmediğiniz doktorlara kendinizi teslim etmemeniz gerektiği konusunda uyarıda bulunmak isteriz. Tedaviye başlamadan önce mümkünse referans olabilecek kişilerden görüş alınabilir.

Et Beni Aldırma Tehlikeli Mi?

Et Beni Aldırma Fiyatları

Et beni aldırma fiyatları, uygulanan yöntem, klinik, et beninin durumu ve et beni sayısına göre değişiklik gösterir. Kesinlikle uzman bir klinikte, işinde uzman bir doktor tarafından yapılması gereken bu uygulamalar, günümüzde çok uygun fiyatlar ile yapılmıyor. Piyasada genel olarak fiyatlar her yerde aynıdır. Sizde lazerle et beni aldırma fiyatları ya da cerrahi müdahale ile et beni aldırma fiyatlarını araştırırken çok düşük fiyatlı merkezlerden uzak durmaya çalışın. Bu merkezlerde zaman zaman karşılaşılan hijyenik olmayan koşullara rastlayabilir ve bu nedenle zor zamanlar geçirebilirsiniz.

22 Aralık 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...