Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Yayınlanma Tarihi: 27 Aralık 2016 Ekleyen: Merve Kara


Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer Yayınlanma Tarihi: 27 Aralık 2016
Ekleyen: Merve Kara

Gözaltında oluşan hiper pigmentasyon, göz altında yer alan cilt bölgesinin renginin koyulaşmasına ya da değişmesine sebep olur. Bunun nedeni doğrudan düzensizlik, uykusuzluk, stres ya da yorgunluktan oluşabilir. Göz altı morluklarının farklı sebeplerinden biri de genetik olarak bu bölgenin çukur olması ve cildin göz altılarında daha hafif yer alması da olabilir. Vücudunuzun düzen değişikliklerine karşı ya da bilmediğiniz bir alerjiye karşı reaksiyon göstermesi de olasılıklardan biridir. Gözaltı morlukları ile mücadele etmek aslında bilindiği kadar zor değildir. Beslenme ve düzgün cilt bakımı ile kolaylıkla halledilebilecek bir meseledir.

Göz altı morlukları için ilk tavsiyemiz uyku düzeniniz. Hayatınızda yer alan düzensizliğe karşı, ilk olarak uykunuzu her gün aynı saatlerde ve minimum yedi saate endekslemenizdir. Vücudunuzun bir güneş enerji sistemi olarak düşünün, nasıl enerji güneşten bu sistemlere aktarılarak güce çevriliyor ise, sizin de enerji kaynağınızın uyku olduğunu unutmayın. Düzgün ve kaliteli uyku için de mutlaka 22:00-02:00 saatleri arasında yatakta olacağınız bir düzen ayarlamaya çalışın. Vücudumuzun, gündelik ihtiyaçlarına göre en uygun saat aralığı budur.

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir

Göz altı morluklarının tedavisi için ise, birden fazla tedavi yöntemi vardır. Bunlardan bazılarını altta açıklayacağım. Işık dolgu uygulaması: İnsan kafa tasının genetik olarak göz yapısında yer alan çukurlaşmayı engelleyerek gözaltını doldurarak tedavi eden bir yöntemdir. Vücudun farklı bir bölgesinden alınacak yağlar bu bölgeye nakil edilir. Böylece istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. Mezoterapi: Çukur bölgesini güçlendirmek için vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların bölgeye nüfus ettirme işlemidir. Bir nevi doğal takviye yöntemi olarak da görülebilir. Kimyasal peeling, bölge de hasarlı olabilecek derinin yerine daha uygun bir deri işlemini nakil etme. Estetik bir operasyondur. Blefaroplasti, göz kapağı ve çevresi ameliyatıdır. Alt ve üst göz kapakları ve gözün etrafında olan deri toparlanır. Böylece morluklar azaltılmış olur. Şimdiye kadar söylediğim yöntemler belirli uzmanlar tarafından onaylanmadan ya da sizin için uygun görülmeden yapılması mümkün değildir. Fakat birazdan bahsedeceğim yöntemler ise tamamen doğal çözümlerdir.

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir

Salatalık kürü göz ve çevresi için en doğal ilaçlardan biridir. Bir adet salatalığı, kabuğu ile birlikte ince dilimler şeklinde halka olarak hazırlayıp gözlerinizin üzerine koyacaksınız. On dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Bunu günde iki kez olarak, sekiz hafta uygulamanız gerekiyor. Bir diğer salatalık kürü önerimiz ise, kabuğu ile birlikte rendelediğiniz salatalığı, suyu çıkana kadar ezin. Sonra buzdolabında soğuması için bekletin ve makyaj temizleme pamuğu yardımı ile göz altlarınıza ve göz kapaklarınıza sürün. Bu işlemi yaptıktan sonra on beş dakika kadar hiç dokunmayın ve sonrasında ılık bir su ile temizleyin.

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir 1

Patates kürü ise, halka şeklinde kesilmiş olan patatesleri, daha önce soğutarak bir kapta beklettiğiniz sütün içinde iyicene gezdirin. Sonrasında da taze nane yapraklarını da olabilecek en ince şekilde doğrayarak sütün içine karıştırın. Sonrasında bu sütü göz altlarınızda yine makyaj temizleme pamuğu yardımı ile gezdirin. Ferahlatıcı etkisi ile birlikte morlukların azaldığını göreceksiniz.

Göz Altı Morlukları Neden Olur

Kişiden kişiye değişebilecek bu durum için en genel sebepler şunlardır. İlk olarak kişilerin genetik yapısında yer alan göz çukurları sebebi ile içeride kalan göz yapısı mor ya da karanlık gözükebilir. İkinci olarak da insanların düzensiz yaşaması ve uykusuz kalması buna neden olur.

12 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...