Hint Kınası Nasıl Geçer

Yayınlanma Tarihi: 6 Ocak 2017 Ekleyen: Merve Kara


Hint Kınası Nasıl Geçer Yayınlanma Tarihi: 6 Ocak 2017
Ekleyen: Merve Kara

Hint kınası, adından da anlaşılacağı gibi Hindistan kökenli bir kına olan ve dünyanın hemen her bölgesinde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bir kına çeşididir. Genellikle güzellik ve dövme olarak kullanılan Hint kınası, kadınlar tarafından son derece büyük bir keyif ve beğeni ile kullanılmaya da devam etmektedir. Her geçen gün çok daha fazla sayıda kadın, vücudunun birbirinden farklı bölgesine Hint kınası yaptırmaya devam etmektedir. Zaman içerisinde kalıcılığını ve canlı görünümünü kaybeden Hint kınası, kişiler tarafından çıkarılmak da istenmektedir. Böyle bir durumda ise, vücudun hangi bölgesinden çıkarılacağına göre farklı yöntemlerin uygulanması gerekmektedir. Tırnak üzerindeki kına aseton ile çıkarılabildiği gibi cilt üzerindeki Hint kınasına kesinlikle aseton gibi zararlı maddelerin uygulanmaması gerekmektedir. Bütün bu sebeplerden dolayı da kişilerin vücutlarına zarar vermeden uygun yöntemler ve malzemeler ile Hint kınasını çıkarması, son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Hint Kınası Elden Nasıl Çıkar?

Hint kınası, vücudun hemen her bölgesine uygulanabilse de, kişiler tarafından daha çok el ve kollara uygulanılması istenmektedir. Zaman içerisinde kalıcılığını yitiren ve rengindeki canlılığı da kaybolan Hint kınası, kişiler tarafından çıkarılmak istenmektedir. Özellikle de el gibi vücudun açık bölgelerinde bulunan Hint kınası motiflerinin nasıl çıkarılacağı oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bütün bu sebeplerden dolayı da Hint kınası elden nasıl temizlenir? Sorusunun cevabı kişiler için son derece büyük bir önem teşkil etmektedir. Hint kınası, uygulandıktan 1 ay sonra yavaşça çıkmaya başlamaktadır. Kınanın içeriği ve kalitesine göre bu süre kısalabilmekte ya da uzayabilmektedir. Fakat kişiler, bu süreden daha kısa süre içerisinde Hint kınasını çıkarmak istediğinde, vücuduna herhangi bir kimyasal madde uygulamadan çıkarması gerekmektedir. Bunun için ise en etkili yöntem, kınanın olduğu bölgenin sık sık keselenmesidir. Kese yapmak, vücuttaki ölü derinin atılmasını sağladığı için Hint kınasının çıkmasını da kolaylaştırmaktadır. Kese yapmanın dışında kınalı olan bölgenin kesinlikle aseton, çamaşır suyu ya da tiner gibi zararlı ve kimyasal ürünler ile temizlenmemesi gerekmektedir. Bu gibi ürünler Hint kınasını çıkarmanın aksine aynı zamanda cilde çok daha büyük zararlar verebilmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da kişilerin sabırlı bir şekilde vücutlarına kese yapmaları ve ciltlerinin bakımlarını da ihmal etmemeleri gerekmektedir.

Hint kınasının uygulama alanlarından bir diğeri ise tırnaklardır. Birbirinden farklı motifler ile tırnaklarda son derece güzel bir görünüme sebep olan Hint kınası, daha çok kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Büyük bir heves ile tırnaklara Hint kınası yaptırılsa da, zaman içerisinde birçok sebepten ötürü bu kınanın çıkarılması istenmektedir. Bu sebeple de çok sayıda kadın tarafından Hint kınası tırnaktan nasıl çıkar? Sorusu sıklıkla yöneltilmeye devam etmektedir. Bunun için ise aseton kullanılması oldukça etkili olabilmektedir.

Hint Kınası Elden Nasıl Çıkar?

Hint Kınası Saçtan Nasıl Çıkar?

Birçok kadın saçının rengini değiştirmek istediğinde kimyasal saç boyalarını kullanmak yerine, kına ile saçını boyamayı tercih etmektedir. Kına, saç boyama konusunda oldukça etkili olsa da birçok kadın uyguladıktan bir süre sonra tıpkı diğer boyalarda olduğu gibi kınanın da saçından çıkmasını istemektedir. 2 tatlı kaşığı karbonat ve yarım limon bir kap içerisinde güzel bir şekilde karıştırılır. İçerisine 1 yemek kaşığı kadar şampuan da eklenerek elde edilen karışım nemli saça uygulanır. Bir streç film yardımı ile sarılan saçlar, yarım saat 45 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkanır.

Hint Kınası Saçtan Nasıl Çıkar?

6 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...