İğne Oyası Havlu Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 17 Haziran 2017 Ekleyen: Merve Kara


İğne Oyası Havlu Modelleri Yayınlanma Tarihi: 17 Haziran 2017
Ekleyen: Merve Kara

Nesilden nesile her anne kızına çeyiz hazırlar. Kızlar belli bir yaşa geldikten sonra anneler tarafından birçok oya yapılır. İğne oyası, tığ oyası, mekik oyası, nakış oyası gibi oyalar yapılmaktadır. Bu tür oyalar tülbent, havlu kenarı, çarşaf kenarı gibi çeyiz eşyalarına motif olarak yapılır. İğne oyasının tığ oyasından daha zor olduğunu söylemek mümkündür. İğne oyası ile yapılan bütün motifler çok zordur ve çok zaman alır. Bu yüzden fazla yapıldığı söylenemez.

Daha çok havlu kenarlarında kullanılan iğne işi oyaların birçok modeli vardır. Ayrıca iğne oyaları yörelere göre de yapılmaktadır. Anneler genellikle birbirinden farklı oyalar yapmaktadır. Bu, çeyiz için çok önemlidir. Havlu kenarları; çiçek desenli, kelebek desenli, boncuk desenli gibi desenler ile yapılmaktadır.

İğne Oyası Havlu Modelleri 1

İğne oyası havlu kenarı modelleri anlatımlı olarak internette videolu bulmak mümkündür. İğne oyası zor olduğundan dolayı yazılı anlatımda model bulmak zordur hatta mümkün değildir. Bu yüzden iğne oyası havlu kenarı modelleri adı altında arama yaparak sonuçlara ulaşmak mümkündür. Basit iğne oyaları bulunmaktadır fakat çok zahmet isteyen ve çok güzel olan modeller de bulunabilir. En iyi havlu kenarı iğne oyası modellerini yapmak videolu anlatımlar sayesinde öğrenilir. Bu yüzden kişi iğne oyası yapmaya karar verdiyse internet üzerinden birçok video bulabilir.

İğne Oyası Havlu Modelleri 2

İğne oyasına başlayacak kişiler, basit oyalardan başlayarak güzel model yapabilirler. İlk zamanlarda çok güzel iğne oyalarının yapılmayacağı söylenebilir. Her işin bir zorluğu olduğu gibi bununda zorlukları bulunmaktadır. Fakat denilenleri uygulayarak yapmak kişiye olumlu sonuç yansıtacaktır.

İğne Oyası Havlu Modelleri 3

Renk renk, model model iğne oyalarının olduğunu söylemek mümkündür. Her model birbirinden güzeldir. Hepsi el nuru göz emeğidir. İğne oyasını yapamayan ve iğne oyasına sahip olmak isteyenler iğne oyasını yapan ve satan kişilerden satın alabilirler.

İğne Oyası Havlu Modelleri 4

17 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...