Instagram Facebook İle Giriş

Yayınlanma Tarihi: 28 Mart 2017 Ekleyen: Merve Kara


Instagram Facebook İle Giriş Yayınlanma Tarihi: 28 Mart 2017
Ekleyen: Merve Kara

İnstagram facebook ile giriş imkanları olan bir sosyal medya programıdır. Dünya genelinde yüz milyonlarca kullanıcısı olan instangram 2010 yılında kurulmuştur. Daha sonra facebook tarafından satın alınmış olan instagram facebook ile giriş olanağını sunmaktadır. İnstagramın temel özelliklerinden biride diğer sosyal medya programları ile bağlantılı olabilmesidir. Bu özelliği sayesinde gerek girişlerde, gerekse de paylaşımlarda faydalı olmaktadır. Dünyada ve ülkemizde sosyal medyanın kullanım oranı çok yüksektir. İnstagram anlık resim paylaşımı yapılan bir programdır. Günde ortalama 50 milyona yakın resim paylaşımı yapılmaktadır. Bu ve benzer özellikleri sayesinde facebook instagram olanağının bulunması programı ön plana çıkarmaktadır.

İnstagram hesabı açarken ilk olarak karşımıza giriş ekranı çıkmaktadır. Hesap açmak için giriş sayfasını tıklamanız gerekmektedir. Çıkan ekranda ilk olarak kullanıcı adı ve şifre belirlemeniz şarttır. instagram kayıt işlemleri sırasında mevcut cep telefonu numaranız ve facebook hesabınızı girmeniz gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifre işlemleri sonunda facebook ile giriş sekmesini göreceksiniz. Bu anlamda instagram giriş sayfası önemli olmaktadır. Daha sonraki instagram girişlerinde her zaman facebook ile giriş sekmesini tercih edebilirsiniz. Kullanıcıların pek çoğu instagram facebook seçeneğini tıklamaktadır. İnstagram ilk olarak sadece IOS yazılıma sahip akıllı cihazlar için geliştirilmiştir. Daha sonra android cihazlarına da uyumlu hale getirilmiştir. Bu sayede hem IOS, hem de android cihazlarından uygulamaya giriş yapılmaktadır.

İnstagram için öncelikli olarak instagram uygulamasını cihazınıza indirmeniz şarttır. İlk olarak instagram facebook ile giriş yap sekmesini bulmanız şarttır. Kayıt işlemleri sırasında hem normal, hem de facebook ile kayıt seçeneği mevcuttur. Bu iki seçenek arasından facebook ile giriş yap sekmesini tıklamanız gerekiyor. Facebook ile giriş yap seçeneğini tercih etmeniz durumunda karşınıza çıkan facebook giriş sayfasına mevcut facebook giriş bilgilerinizi doldurmanız şarttır. Bu kapsamda facebook kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek instagrama bağlanmış olacaksınız. Facebook oturumu açık olanların bu işlemi yapmalarına gerek yoktur. Facebook oturumu açık olanlar facebook ile giriş yap sekmesini tıkladıklarında otomatik olarak instagram hesaplarına ulaşmış olacaklardır. Bunun dışında instagram hesabı oluşturmak isteyenler bilgisayarlarını da tercih edebilmektedir.

Instagram Facebook İle Giriş 1

İnstagram popüler bir programdır. Kullanıcı sayısı oldukça yüksektir. Kullanıcıların günlük paylaşımları çok fazladır. Popüler olan instagram programının temel amacı anlık fotoğraf paylaşımıdır. İnsanların anlık durumlarını fotoğraf ve yazı ile instagramda paylaşmaktadır. Programa giriş yapmak için instagram giriş sayfası üzerinden işlem yapmaları gerekecektir. İnstagram ve facebook programının bağlantılı olması avantajdır. Bunun tam aksini de yapabiliyorsunuz. Her iki hesabınızın bağlantılı olmasını istemeyebilirsiniz. Bunun için gerek instagramdan, gerekse de facebook hesabınızdan mevcut bağlantıyı sonlandırabiliyorsunuz. İnstagramda paylaşılan resim ve yazılar facebook hesabınızda da görülecektir. Bu bağlantının sonlandırılması durumunda sadece instagramda görülmüş olacaktır. Kullanıcıların daha çok bağlantılı olarak her iki uygulamayı kullandıklarını görüyoruz.

Instagram Facebook İle Giriş 2

İnstagram gelişmiş bir sosyal medya programıdır. Anlık olarak resimlerinizi paylaşabiliyorsunuz. Resimlerin yanlarına anlık durum iletilerinizi girebilirsiniz. Bunun yanında kısa videolar çekebilir ve hesabınıza yükleyebilirsiniz. Tüm kullanıcılar facebook ile instagrama giriş yaptıktan sonra hemen resim yüklemeye başlayabilirler. Anlık olarak çekmiş olduğunuz resimleri instagram filtreleme özelliği ile şekillendirebilirsiniz. Sıradan bir fotoğrafı bile instagram özellikleri ile profesyonel hale getirmek son derece kolaydır. Birkaç basit işlem sayesinde fotoğraflarınız üzerinde oynamalar yapabilirsiniz. Bu sayede çok özel bir resim paylaşmış olacaksınız. Bunun dışında instagram ile yaptığınız paylaşımlarda kişi etiketleme yapabiliyorsunuz. Takip ettiğiniz kişileri paylaştığınız resimlerde etiketleme yaparak farklı bir paylaşım içinde olabilirsiniz.

Instagram Facebook İle Giriş 3

28 Mart 2017

1 Comment so far. Feel free to join this conversation.

  1. ebruozbag 11 Haziran 2017 at 11:50 - Reply

    cok güzel yaaa

Yorumlarınızı bekliyorum...