Kahve Peelingi

Yayınlanma Tarihi: 10 Ekim 2017 Ekleyen: Merve Kara


Severek tükettiğimiz kahvenin telvesi de cilt için oldukça faydalı bir doğal üründür. Harika bir tadı ve kokusu olan kahve cildi uyarır ve canlandırır. Bunun yanı sıra siyah noktalara karşı da oldukça etkili bir doğal peeling malzemesidir. Kahve peelingini herkes evde çok kolay bir şekilde uygulayabilir. Cildi derinlemesine temizleme özelliği olduğu için tonik olarak da kahve kullanılmaktadır. Kahve ile yapılan peeling sadece yüze değil tüm vücuda kolaylıkla uygulanabilmektedir. Kahve peelingi nasıl yapılır? diye merak edenler varsa bu sorunun cevabını ve evde kolay bir şekilde yapılabilecek kahve peelingi tariflerinden bazılarını bu yazımızda bulabilirler. Eğer cildinizde patlamak üzere olan sivilceler varsa peeling yapmayın. Aksi halde sivilceler cildinize daha fazla yayılabilir.

Cilt yapınıza uygun malzemelerle yapacağınız kahve telvesi peelingi sayesinde daha parlak ve yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz. Kuru ciltlerin nem dengesini sağlamakta oldukça etkili olan kahve peelingi siyah noktalardan kurtulmak isteyenler tarafından da cilt bakımında sıkça kullanılmaktadır. İlk uygulamadan itibaren cilt daha parlak ve yumuşak bir görünüme kavuşmaktadır. Kahve telvesini yüz ve dekolte bölgesine uygulayabileceğiniz gibi banyo yaparken de bir kese yardımı ile tüm vücudunuza yapabilirsiniz.

Kahve ve Zeytinyağı Peelingi

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı kahve telvesi
  • Yarım yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı ve Uygulaması

Kahve telvesini ve zeytinyağını bir kabın içine alın ve bunları sürülebilecek kıvama gelene kadar güzelce karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı parmak uçlarınızla masaj yaparak cildinize uygulayın. Etki etmesi için 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. Bu peelingi haftada 1 kere yapabilirsiniz. Bu peeling tüm cilt tipleri için uygundur.

Kahve ve Limon Peelingi

Yağlı bir cildiniz varsa limon ve kahve telvesi ile hazırlayacağınız peeling cildinizin derinlemesine temizlenmesine ve yağ dengesinin sağlanmasına yardımcı olabilir. Bu peeling sivilcelerden kurtulmak için de kullanılabilir. Yağlı ve karma cilt için haftada 1 kere aşağıdaki doğal formülü uygulayabilirsiniz.

Kahve ve Limon Peelingi

Malzemeler

  • 2 çay kaşığı Türk kahvesi
  • 3 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu

Yapılışı ve Uygulaması

Küçük bir kabın içine belirtilen miktarda Türk kahvesi ve limon suyunu alın. Bunları güzelce karıştırdıktan sonra kıvamını kontrol edin. Peeling malzemesinin kıvamı yumuşak olmalıdır. Eğer katı ise birkaç damla daha limon suyu ilave edebilirsiniz. Karışımı yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak sürün. Cildinize etki etmesi için 5 dakika bekletin ve ardından soğuk su ile yıkayarak temizleyin.

Kahve ve Limon Peelingi

Kahve peelingi ne işe yarar derseniz, başlıca etkilerinin ölü deriyi ciltten soyarak atmak, siyah noktaları temizlemek, cildi daha yumuşak ve parlak yapmak olduğunu söyleyebiliriz. Kahve telvesi gözaltı morluklarına da iyi gelmektedir. Bir miktar kahve telvesini göz altlarınıza sürün ve 10 dakika bu şekilde beklettikten sonra yıkayarak durulayın. Bu uygulamayı düzenli olarak yaparsanız gözaltı morluklarının belirginliğinin azaldığını fark edebilirsiniz. Peeling uygularken malzemeyi cildinize hafifçe masaj yaparak uygulamaya özen göstermelisiniz. Aksi halde tahriş olan cildinizde kızarıklıklar meydana gelebilir.

Kahve ve Limon Peelingi 2

Kahve peelingini bugüne kadar denememiş olanlar bunu uygulayanların yorumlarını merak edebilirler. Kahve peelingi yapanlar yorumlarında çoğunlukla memnun olduklarını dile getirmektedir. Türk kahvesini içtikten sonra bunun telvesi ile peeling yapan kişi sayısının oldukça fazla olduğu görülmektedir. Uygulayanlardan bazıları kahveyi şekerli bazıları da şekersiz olarak kullandığını belirtmektedir. Kahve peelingi yapanların çoğu ilk uygulamadan itibaren ciltlerinin daha parlak ve yumuşak olduğunu söylemektedir. Tüm yorumlar incelendiğinde siyah noktalardan kurtulmak için kahve peelingi yapanların sayısının oldukça fazla olduğu görülmektedir. Kahvenin nemlendirici etkisi kuru ciltler için oldukça faydalıdır. Yağlı bir cilt yapısı olanlara haftada 1 kereden fazla kahve peelingi yapmaları tavsiye edilmemektedir.

10 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...