Kaş Alma

Yayınlanma Tarihi: 13 Eylül 2017 Ekleyen: Merve Kara


Kaşlar, gözlerin üzerinde konumlanan kıllardır. Bu açıdan bakılmış olduğunda güzel duyu bir vazife de üstlenen kaşlar, özellikle hanımların yüz güzelliği ve bütünlüğünde çok etkin rol oynarlar. Kaşların, yüzün geneline oranla doğru alınması ve organik bir görünüm yansıtması gerekir. Aksi takdirde yüzdeki ifadeyi bozar ve kişiyi olduğundan daha yaşlı, daha sinirli, daha sert izah edebilir.

Kaş alma mevzusunda uzman kişilerden yardım almak, yüzünüze maksimum gidecek kaş şeklini bulup kullanmanızı sağlar. Kavisli, düz, kalın, ince, köşeli, yuvarlak, hangisi sizin seçiminiz öncelikle bunu belirlemeli ve doğru kaş şeklini bulduktan daha sonra seçiminizden bayağı bayağı vazgeçmemelisiniz. Birbirinden farklı kaş alma şekilleri vardır. Kaşları cımbızla, iple kaş alma, sir ağdayla almak en sık kullanılan kaş alma şekilleri olarak bilinir. Kaş şekillendirme işlemi için öncelikle bir uzmandan yardım alın, kaşlarınızı bu mevzuda uzman birine aldırın ve daha derhal daha hemen sonra isterseniz, o şekli muhafaza ederek kaşlarınızı kendiniz de almaya devam edebilirsiniz.

Düz kaş nasıl alınır? Sorusu da, kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Bu konu hakkında net bir bilgiye sahip değilseniz bir kuaföre gitmeniz gerekmektedir. Böylelikle ufak tüyleri daha belirgin görebilir, kaşlarınız daha rahat ve muntazam alabilirsiniz. Kaş alma işleminde görkemli sonuca götürmüş olan unsurlardan birisi de doğru cımbız kullanmaktır. Her cımbızla kaşlarınızı almayın. Kaliteli bir cımbız seçin. Özen gösterin.

Cımbızı kullanırken kaş tellerini tek tek çekin. Tek seferde birden fazla kıl çekmeyin. Hem canınız yanar, bununla beraber kaş bütünlüğünü ve şeklini bozarsınız.

Kaş Alma 1

Kaş kıllarını çıkış yönünde çekin. Ters yönde çekmek hem kaş köklerine zarar verir bununla beraber kılların koparak batık kıl olmasına sebep olabilir. Kaşlarınıza kavis verecekseniz, önce bir kurşunkalemden yardım alarak başlamanız ve durmanız ihtiyaç duyulan sınırları belirleyebilirsiniz. İnce uzun bir kalemi burun kanadınızın kenarına alnınıza doğru dik şekilde yerleştirin. Kalemin ucu size kaşın başlangıç noktasını gösterecek. Kaşlar, kalemin içinde kalıyorsa o kısmı ya kaşlarınızı uzatarak doldurun yahut da bir kaş kalemiyle dolgu yapın. Arası çok açık kaşlar dikkati burnunuz çeker ve yüzdeki ifadeyi belirsizleştirir.

Kaş Alma 2

Erkek kaş alma işlemlerinde de, cımbız yardımı ile kaşın şeklini boşan kıllar alınabilir. Erkeklerdeki kılların kökleri kadınlara nazaran çok daha kuvvetli olduğu için daha küt uçlu ve kalın olan cımbızların tercih edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda iple de erkeklerin kaşlarını almak mümkündür.

Bu işlemden daha sonrasında kalemin ucunu burun kanadında tutmaya devam ederek gözlerinizin dış kenarına doğru eğin. Burası da kaşın bitme sınırıdır. Kaş kılları kalemin haricinde kalıyorsa fazlalıkları alın, içinde kalıyorsa tamamlanmamış kısımları doldurun. Kalemin ucunu gene burun kanadında tutun ve gözbebeğinizin tam üstüne gelecek şekilde eğin. Kalemin denk geldiği kısım da kaşınızdaki kavisin olması gerekseme duyulan noktadır. Kaşa kavis verecekseniz tam bu aşamada verin.

Kaş Alma 3

Kaşlarınızın birbirine çok yakın olması da yüzünüze saldırgan ve sert bir ifade verir. İki kaşın arasındaki sınırı ona bakılırsa belirlemelisiniz. Gözleriniz düşükse, kavislenme işlemini birazcık yukarıdan başlatabilirsiniz; bir tek fazla da abartmayın; zira yüzünüze şeytani bir ifade vermiş olmuş olursunuz. Yapay ve itici bir görünüm oluşturur. Gözleriniz küçükse, kaş alma işleminde incecik, yay gibi alınmış kaşları seçmeyin. Bu yöntem gözlerinizi daha da küçültecektir. Tam tersi birazcık kalınlaştırabilirsiniz. Kaşlarınızı aldıktan sonra ise eski bir rimel fırçası ya da kaş tarağı ile tarayarak, uzun kalan kaşları makas ile kesebilirsiniz.

13 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...