Kaş Boyama

Yayınlanma Tarihi: 13 Eylül 2017 Ekleyen: Merve Kara


Kaşlarınız inceyse, çıkmıyorsa ya da aralarda boşluklar var ise, şekli düzensizse kaş kalemi ya da kaş farları yardımıyla kaşa şekil verebilir, bir anlamda kaş makyajı yapabilirsiniz. Bir tek, suni görünmemek, doğala en yakını görüntüyü yakalamak ve ifadenin bozulmaması için çok dikkatli yapmalısınız. Öncelikle kaş makyajı için bir kaş kalemi ya da kaş fırçası, kaş farı olması yeterlidir. Örneğin kaş kalemi kullanıyorsanız, kalemi dik tutmak ve sürmek koyu belirgin çizgilerin oluşmasına niçin olur ki bu daha koyu, daha sert bir görünüm verir kaşlara. Yatay hareketler yaparak, kaşların çıktığı yöne doğru hafif hareketler ile kaşın boyanması çok daha doğrudur.

Öncelikle kaş boyamak için bazı malzemelere ihtiyacınız olacak. Kaş boyası, tonik, boya lekesi sökücü, boya fırçası, boya geliştirici ve pamuk ped. Öncelikle kaş boyasının daha etkili olması için yüzünüzü paklayın. Saçlarınız sarı ise rengi birazcık açık ve gölgeli olmalıdır. Siyah saça sahipseniz kaşlarınız koyu kahve ya da siyah olmalıdır. Saç boyasıyla kaş boyama da son yıllarda oldukça büyük bir ilgi görmektedir. Kaş boyasını ve boya geliştiriciyi karıştırın. İkisini aynı anda karışmasını sağlayarak hamur harcı kıvamına getirmelisiniz. Boyayı derhal bekletilmeden kaşlarınıza sürün.

Yoksa tesiri geçer ve istenilen sonucu alamazsınız. Boyayı kaş diplerinize doğru iyice yedirerek sürün. 3,4 dakika beklemeye alın. Daha hemen sonra boyayı çıkarabilirsiniz. İstediğiniz renk olmaz ise gene boyayın. Boya fazlalıklarını pamuk ped ile alın. Pamuk pede kir sökücüyü damlatarak da kaş dışına bulaşmış boyaları silebilirsiniz. Evde kaş boyama bilgilerini uygulayarak arzu ettiğiniz kaş rengine kolayca ulaşabilirsiniz. Kalıcı kaş boyama da bu konuda size yardımcı olabilir.

Kaş Boyama 1

Kaş kavisi önemlidir. Kaşlar ifadenizi ansızın değiştirir. Bundan dolayı dikkat etmeniz gereksinim duyulan bir öteki nokta kaşa vereceğiniz kavistir. Dolgun göstermek adına fazla geniş kavisler vermek, oldukça kızgın görünen bir ifadeye haiz olmanıza sebep olur. Bundan dolayı kavisin nerede olması icap ettiğini de belirlemelisiniz. Bunun için bundan önceki yöntemi kullanın. Kaş çevresine fazla aydınlatıcı sürmeyin. Genel olarak meydana getirilen bir uygulamadır aydınlatıcı kullanmak. Özellikle kaşların alt kavisli kısmına uygulanır ve kaşların daha kalkık ve daha belirgin görünmesi sağlanmaya çalışılır. Bir gece makyajı ya da özel bir makyaj yapıyorsanız uygun olabilir bir tek günlük kullanım için birazcık abartılı. Bundan dolayı bir aydınlatıcı yerine daha organik duracak ten renginizin bir ton açığı kapatıcı ile benzer aydınlatma işlemini yapabilirsiniz. Kaş boyama kalemi ile de, kavislerinize şekil verebilir ve bir türlü düzelmeyen kaşlarınıza geçici çözümler üretebilirsiniz.

Kaş Boyama 2

Kaş makyajı yaparken rengi fazla koyulaştırmaktan kaçının. Fakat her zaman en organik yakalamak. Bundan dolayı kaş makyajı yaparken amacınız bir tek boşlukları doldurmak ve organik bir görünüm yakalamak olmalı. Çok fazla üstünden geçerek boyamak koyu bir kaş rengi ortaya çıkmasına sebep olabilir. Eğer kalem ile boyama işlemini yaparken taşırdığınızı ve eğimi muntazam veremediğinizi düşünüyorsanız ne olursa olsun açılı ince bir kaş fırçası kullanın. Özellikle de kaşın ince, uç kısmını boyarken. Doğru kaş farı rengini kullanmak çok önemlidir. Daha açık tende ve sarı saçlı olanlar açık kahve ve gri tonlarını, esmer olanlar ise siyah ya da koyu kahve tonlarını tercih etmelidir. Bir ton koyu veya açık renkte kalem kullanmanız yapmacık (organik olmayan) görüntü oluşturabilir. Bir tek, doğallığı yakalamak adına gerekirse iki tonu karıştırmayı da denemelisiniz.

Kaş Boyama 3

13 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...