Kaş Kontürü

Yayınlanma Tarihi: 13 Eylül 2017 Ekleyen: Merve Kara


Nasıl görünmüş olduğumuzu, genel havamızı minimum saçlar kadar etkileyen kaşların da şekli, rengi önemlidir. Yüzümüzün, simamızın, çevreden algılama şeklimizin anahtarlarından birisi de kaşlardır. Şöyle ki; ten renginden çok daha koyu veya açık renkte kaşlar çoğu süre yüzü daha olgun ve cansız gösterir. Tüm bunlardan yola çıkarak kaşlarınızın yüzünüzde bir denge unsuru bulunmuş olduğunu, uzun, kısa, yuvarlak, şişman, zayıf gibi istemediğiniz ya da memnun bulunmadığınız yüz şeklinizi doğru kaş modelleriyle güzelleştirebileceğinizi dikkatsizlik etmeyin. Bundan dolayı kendi yüz şeklini tanıyıp, ona en uygun kaş modelini seçip uygulamakta yarar var.

Genetik sebepler, her hangi bir ilaç kullanımı yahut yanlış uygulamalar sonucunda kaşlarımız dökülebiliyor veya çoğumuz kaşlarımızın organik görüntüsünden hoşnut olmayabiliyoruz. İşte bu şekilde durumlarda istediğimiz kaş görüntüsüne ulaşabilmemiz için kozmetik ve tıbbi uygulamalar, ürünler bulunuyor.

Mikroblading üç boyutlu kıl tekniği ile uygulanan kaş kontür, ferdin kendi kaşından ayırt edilemeyecek bir görüntü ortaya çıkarıyor. Averaj yarım saatte uygulanan bu teknikle ağrısız, acısız bir şekilde gür ve kalın kaşlara haiz olabiliyoruz. Kıl tekniği ile kaş kontürü uygulamasında doğal görünmesi, ferdin yüz hatlarını bozmaması için uygulama öncesinde kişiye en uygun kaş profili çizilir ve bu çerçevede uygulama yapılır. Bu işlem bir kalem ve boya ile uygulanan manuel bir işlemdir ve makine ile yapılan işlemlerle karıştırmamakta yarar vardır. Kaş yüzdeki en önemli görsel alanlardan birisi olduğundan de hem sıhhat bununla beraber estetik açıdan tüm uygulamaları işin uzmanına yapmış oldurmanız önerilmektedir. Kıl tekniği ile kaş kontürü fiyatları da değişkenlik gösterebilmektedir.

Kaş Kontürü 1

Mikroblading uygulaması kaş konturunda dünya kozmetiğinde son nokta olarak kabul edilmekte ve kaşlarıyla problemi olan her insana uygulanabilmektedir. Kaşında bakışım problemi olan, kaşları dökülen, daha gür kaş isteyen her insana bu teknikten yararlanabiliyor. Oluşan deformasyonları gidermek gerekebilir. Acı kavramı ve acı eşiği tamamımız için değişiklik göstermektedir. Şundan dolayı uygulama öncesinde kaş bölgesine acıyı, hissi engellemek gayesi ile uyuşturucu tesiri olan kremler sürülür. Bu sayede fert herhangi bir şey hissetmez. Uygulama derhal hemen sonra averaj yedi gün boyunca bu alanı sudan korumak gerekiyor.

Aksi takdirde kaş kontür zararları ortaya çıkabilir. Bu sayede dokuda oluşabilecek enfeksiyonlar engellenebilir ve boyanın kalıcılık süresi de uzatılabilir. Özellikle uygulama sonrasındaki ilk yedi gün içinde güneş çıkmamaya, solaryuma gitmemeye özen gösterilmeli. Bu sayede rengin kalıcılığı sağlanır. Mikroblading üç boyutlu kıl uygulaması bir seansta yapılabilen bir işlemdir. Sadece uygulamanın 1 ay derhal sonra yine uzmana gidip denetim ettirmekte yarar vardır.

Kaş Kontürü 2

Süre içinde popüler hale gelen kalıcı makyaj maksimum bu bölgede gerçekleştirilir. Fakat kalıcı makyajın vermiş olduğu yapay görünüm ise kişide güzel duyu kaygıların oluşmasına niçin olmaktadır. Hatta daha önceden kalıcı makyaj uygulaması oluşturan ve vakit içinde kalıcı makyajda oluşan solma, renk değişiklik yapma, aşırı yapay görünüm şeklinde sebepler kişilerin kaş ekimine dönmelerine niçin oldu.  Kalıcı makyajda yapay bir görünüm varken kaş ekiminde organik bir görünüm elde edilir. Kaş kontür fiyatları, genellikle 250 TL’den başlayarak 1000 TL gibi rakamlara kadar yükselebilmektedir.

Kaş Kontürü 3

Kalıcı makyaj zaman içinde renk değiştirebilir ya da solabilirken kaş ekiminin bir kere yapılması kâfi olacaktır. Kalıcı makyaj yapılırken mevcut kaşlara zarar verilmesine ve bu kaşların da dökülmesine sebep olurken kaş ekimi uygulamalarında mevcut kaşlar desteklenir ve ne olursa olsun zarar görmezler. Kalıcı makyaj bir dövme uygulamasıdır ve yok edilmesi çok zor olsa gerek. Silinmesi durumunda deride kalıcı etkisinde bırakır bırakır. Kaş ekimi ise düzgüsel kaş benzer biçimde alınabilir. Kalıcı makyaj süre içinde renk değiştirir ve solarken kaş ekiminde doğallık ön plandadır. Renk sizin natürel renginizdir. Kalıcı makyajda şekil değiştirilemez fakat kaş ekiminde organik kaşınız şeklinde alınarak şekil verilebilir.

13 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...