Kaş Nasıl Alınır

Yayınlanma Tarihi: 13 Ağustos 2017 Ekleyen: Merve Kara


Yüzümüzün güzelliği cildimizin, saçlarımızın, gözlerimizin, kaşlarımızın, dudaklarımızın bir arada ortaya çıkardığı görüntüdür. Bu çerçevede kaşlarımız yüzümüze ve bakışlarımıza anlam kazanmıştır ve ifademize fark katar. Kaş almadan önce yüz ve göz yapınıza dikkat etmeniz gerekir. Her yüz şekli ve yapısı farklı olduğundan kaş yapıları da yüzünüze, cildinize ve göz çevrenize bakılırsa farklı şekil gerektirir. Bir tek bir kaş modeli beğenmek ve kendinizde de bunu görmek istemek çoğu süre beklenen sonucu vermez. Bundan dolayı ilk yapmanız gereksinim duyulan kendi yüzünüzü tanımak ve yüz şeklinize uygun kaş yapısını bulmaktır.

Kaş bölgeniz için burun kenarını hiza alıp son kaş çıkış noktasını bitiş alabilirsiniz. Yüzünüzün ince ya da geniş olmasına bakılırsa de ince ya da kalın kaş tasarımı yapabilirsiniz.  Ek olarak sizin kaş yapınızın sık ya da seyrek olması da önemlidir. Fakat çok da sorun etmeyin çünkü kalın kaşlarınızı inceltebildiğiniz şeklinde ince kaşlarınızı da kalınlaştırmanız mümkün.  Kaş almadan önce ilk yapacağınız işlem kaşlarınızın sınırlarını belirlemektir. Burun kıvrımı hizasını ve göz bitimini kaşınız olarak düşünün ve isterseniz kalem yardımıyla çizin ve arzu ettiğiniz sınırı belirleyin.

Kaş ve burun yüzün en belirgin çizgileridir ve güzelliğinizi öne çıkarabilir ya da yanlış uygulamalarla güzelliğinizi bozabilir. Kaşlarınızı bir fırça yöntemiyle yukarı doğru tarayarak genel hatlarını ve uzunluğunu görebilirsiniz.  Genel hatlarınıza göre kavisli kaş, masum kaş, üçgen ya da ark kaş uygulayabilirsiniz. Bu sebeple de düz kaş nasıl alınır? Gibi sorular da oldukça yaygın bir şekilde yöneltilmektedir.

Kaş Nasıl Alınır 1

Evde kaş nasıl alınır? Sorusu, kuaförlerde vakit harcamak ya da bu işleme para vermemek isteyen kişiler tarafından da sıklıkla yöneltilmeye devam etmektedir. Böylece nemlenmeyi sağlarsınız ve acı hissini azaltırsınız. Kaşlarınıza şekil vermek için ustalaşmış destek alabilirsiniz veya kendiniz de yapabilirsiniz. Kaş almanın çok sayıda yöntemi ve çeşidi var. Aynı zamanda kaş ortası nasıl alınır? Sorusu da, kaşa şekil vermek kadar büyük bir öneme sahip olan bir sorudur. Bunun için de kaşı hangi yöntem ile alıyorsanız yine kaş ortasını da aynı yöntem ile almanız gerekmektedir.

Kaş Nasıl Alınır 2

İple kaş alma, kişinin kendisinin ya da bir başkasından yardım alarak yaptırabileceği son derece ucuz ve bir o kadar da basit bir işlemdir. İple kaş nasıl alınır? Sorusuna yönelik olarak birkaç karış sağlam bir ipi alın ve ikiye katlayın, birkaç tur döndürün ve işaret parmaklarınızla başparmaklarınıza geçirip makas şeklinde açıp kapatın. Arada katlanan ip tüyü sıkıştırır ve çeker. İlk aşamada başaramayabilirsiniz. Almamanız gereksinim duyulan bölgelere ipi değdirirseniz kaşınızı bozabilirsiniz. Öteki bir yöntem olan cımbızla kaş alma da maksimum uygulanan yöntemler içinde. Bir tek cımbızın arınık olmasına ya da size uygulanmadan önce temiz kalmasına dikkat edin aksi takdirde cildinize temas ederken açılacak kıl köklerinin mikrop kapmasına ve sivilcelenmesine niçin olabilir. Kaşınızın çıkış yönüne bakılırsa tüylerinizi tutun ve cımbızla çekin. Burada dikkat etmeniz gerekseme duyulan de kaşınızı kırmamaktır çünkü dipten alamazsanız bir siyah nokta şeklinde kalır.

Kaş Nasıl Alınır 3

Ağdayla kaş alma yönteminin faydası da süre tasarrufu sağlamasıdır.  Batık oluşumunu engeller. Bu yöntem için de ağda bandı kullanabilir ya da ılık ağdayı yürütmek istediğiniz yere sürerek bir bez yardımıyla yapıştırıp tersine çekerek işlemi kısa sürede bitirebilirsiniz. Dikkat edilmesi gerekseme duyulan birkaç husus, el beceriniz yoksa bu işe girişmemeniz ve yüz tipinize uygun kaş modelini tercih etmenizdir. Düzgüsel olarak yöntem seçimi de ciddi şekilde önemlidir.

13 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...