Kaş Şekilleri

Yayınlanma Tarihi: 12 Eylül 2017 Ekleyen: Merve Kara


İnsanlar içinde bildirişim gözler vesilesiyle sağlanır. Bundan dolayı gözlerle beraber kaşlar bakışların temelini oluşturur. Yüz şekline göre kaş modelleri karşınızdaki kişiye kendinizi ifade etme biçimidir. Bundan dolayı yüze anlam yükleyen kaş modeli seçilmelidir. Yüzün tipi ile uyumlu kaş modeli, yüz hattını daha belirgin ve güzel kılar. Günümüzde kaşlar yapılırken kaş modelleri için değişimler göz ardı edilmemelidir. Güzel duyu olarak belli normlar kişilerin yapısına, yüzün şekline bakılırsa korunmalıdır. Kaşlar üzüntüyü, kızgınlığı, şaşkınlığı ifade ederler. Bundan dolayı kaşları devamlı olarak değişim yapmak doğru değildir.

Kaşları da tıpkı saçlar gibi düşünmek gerekir. Saçlara yapılan bakım sizi nasıl bakımlı ve ışıl ışıl gösteriyorsa kaşlarınıza icra ettiğiniz bakım ve değişimler de aynı şekilde etki yaratır. Bu sebeple de kaş şekilleri ve anlamları son derece önemlidir. Kaşlar özellikle sert ve kalın değilse makas kullanılmamalıdır. Ondan daha sonra ince uçlu bir makasla uçlarından alınır. Kaş fırçasının üzerine sıkılacak olan sprey kaşa daha iyi şekil verecektir.

Kaş Şekilleri 1

Yuvarlak yüze haiz hanımlar yüzü uzun ve bir o kadar da ince gösterecek olan kaş modellerini seçmelidir. Gene aynı şekilde kalp yüz şekline haiz hanımlar da kavisli kaş modellerinden hilal tipi tercih edebilir. Kalp yüze haiz hanımlar yüzlerini dengelemek için kaşlarını kısa tutmalı ve hilal şekilde bırakmalıdır. Düşük ya da minik göz tipine haiz hanımların tercih etmesi gereksinim duyulan kaşlar düz kaş şekilleri olmalıdır. Süre süre uçları hafifçe yukarı kalkık modeller de seçilebilir. Kontrastı dengelemek gerekir. Gene birazcık kalın tipler şakaklara daha yakın düz bir halde kullanılabilir. Düz kaş özellikle yuvarlak yüzlü hanımlar değil, uzun yüzlü hanımlar tarafınca seçilmelidir. Uzun yüze dengeli ve hoş bir görünüm katar.

Kaş Şekilleri 2

Son yılların maksimum tercih edilen kaş tipi kalın kaş şekilleri olmaktadır.  Kalın fakat daha derli toplu ve kalın kavisli kaş şekilleri tercih edilmelidir.  Kalın kaşın avantajı öteki kaşlara bakılırsa daha fazladır. Kaşı birazcık temizlemek kâfi olacaktır. Kare şeklinde olan yüzlere çoğu süre kalın kaş modeli uygulanır. Bunun sebebi kare yüz şekillerinin keskin hatlara haiz olmasıdır. Kalın kaş modeli yaparken kaşların sonlanmış olduğu noktaya yumuşak bir kavis vermek daha uygun olur.

Kaş Şekilleri 3

Kalınca kaçlar son dönemlerde trend olduğundan derhal tamamımız tercih ediyor. Ancak yüz şekli de hesaba katılarak kalın, fakat hafif kavisli kaşlar çok daha iyi olur. Yüzü kare şeklinde olan, belirgin yüz hatlarına haiz olan kişiler dışındaki tüm yüz şekillerine yakışabilir.  Burada önemli olan yüzün çok belirgin hatlara haiz olmamasıdır. Aksi şekilde kaş, göz, ağız, burun hepsi çok net olduğunda yüzde yorucu bir hava doğar. Hafifçe kavisli ve kalkık kaşlar her daim birazcık ciddiyet ve cool bir hava katar.

Kaş Şekilleri 4

Organik bir kaş görüntüsü elde etmek için kaşları taramamak gerekir. Kalınca, gür ve geniş kaşlar her daim bir tık daha avantajdır. Ufak yüzlü hanımların kaşlarını organik haliyle bırakmaları daha doğru olacaktır. Göz kapaklarına doğru inen kaşlar yüzü bitkin ve yaşlı gösterir. Orta kalınlıkla olan üçgen kaşlar yüze sert ve soğuk bir ifade verir. Şu sebeple ya üçgen hatlar yumuşatılmalı ya da kaşlar bir tık inceltilmelidir. Saçlardan daha koyu veya açık renkteki kaşlar yüzü itici izah edebilir. Kaşlarda çok yüksek kemerler, kavisler ya da aşırı olan her model kişiye hüzünlü ya da gülünç bir görüntü katar.

12 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...