Kasap Köfte Tarifi

Yayınlanma Tarihi: 19 Haziran 2017 Ekleyen: Merve Kara


Kasap Köfte Tarifi Yayınlanma Tarihi: 19 Haziran 2017
Ekleyen: Merve Kara

Kasap köfte en bilindik ve lezzetli köfte tarifidir. Kasap köfte tarifi Oktay usta ve Arda Türkmen gibi usta aşçılar tarafından sıklıkla yapılan tariflerden bir tanesidir. Televizyon programlarında yapılan kasap köfte tarifi Arda Türkmen tarafından başarılı bir şekilde uygulanan pratik tariflerden biridir. Bu tarz ustaların tariflerinin uygulanması sonucun başarılı olmasını sağlayacaktır.

Izgara kasap köfte tarifi en özel ve pratik köfte tariflerinden birdir. Dışarıdan alınması gereken tek malzeme kıymadır. Bunun dışında kullanılan malzemeleri çoğu evlerde bulunan malzemelerdir.

Malzemeler: 500 gram dana yağsız kıyma, ekmek içi, 1 adet kuru soğan, 1 çay kaşığı karabiber, 1 çay kaşığı pul biber, 1 çay kaşığı kimyon, 1 tatlı kaşığı tuz, 1 adet yumurta, 1 diş sarımsak, mısır özü yağı

Yapılışı: Izgara kasap köftenin yapılması oldukça kolaydır. Yemek yapmayı bilmeyenlerin bile kolaylıkla yapabileceği bu tarifte ilk olarak soğan ve sarımsaklar iyice rendelenmelidir. Bu noktada soğanların suyunu bırakması oldukça önemlidir.

Daha sonra soğan ve sarımsak kıymanın içerisine katılmalıdır. Hemen arkasından 1’er çay kaşığı karabiber, pul biber, kimyon ve 1 tatlı kaşığı tuzda eklenmeli ve bir miktar karıştırılmalıdır. Köftenin son aşamasında ise 1 adet yumurta ve rondodan geçirilmiş bayat ekmek içi kıymanın üzerine eklenmeli ve homojen bir şekilde karışana kadar iyice yoğrulmalıdır. Köftelere şekil verirken büyük ve yassı köfteler yapılmasına dikkat edilmelidir. Yapılan kasap köfteler ızgarada ya da tavada iyice kızarana kadar pişirilmelidir.

Kasap Köfte Tarifi 1

Kasap Köfte Tarifi Püf Noktaları

Kasap köfte tarifi püf noktaları denince akla gelen tek ve önemli bir püf noktası gelmektedir. O da kıymanın kalitesidir. Kasap köfte yapılacak olan kıyma 2 kez çektirilmiş yağsız dana kıyma olmalıdır. Bir diğer püf noktası ise ekmek kırıntıları ile ilgilidir. Ekmek kırıntıları sadece ekmek içinden yapılmalı dış kabuk kullanılmamalıdır.

Kasap Köfte Tarifi Püf Noktaları

19 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...