Kıble Nasıl Bulunur Pratik Bilgiler

Yayınlanma Tarihi: 22 Ocak 2017 Ekleyen: Merve Kara


Kıble Nasıl Bulunur Pratik Bilgiler Yayınlanma Tarihi: 22 Ocak 2017
Ekleyen: Merve Kara

Namaz kılmak ve Allah’a şükranlarımızı iletmek adına kıbleye yönelmek çok önemlidir. Kıble yönlerini bulmak için tesbih, pusula, yön bulma araçlarını kullanabilir. Son zamanlarda telefonlara uygulanan yazılımlarda kıble bulmamıza yardımcı olan araçlardır. Evlerde, iş yerlerinde, spor merkezlerinde, alışveriş merkezlerinde, yolda veya mağazada nerede olursanız olan kıble bulmak için özel tespit araçları yapıldı. Namaz kılmak için hangi yönde doğru olduğunu araştırmak, çok önemidir.

Kıble Nasıl Bulunur

Kıble bulmak için en çok kullanılan yöntemlerden biri pusula ile kıble bulma, yöntemidir. Pusula içerisinde yön simgeleri bulunur. Kıble yönlerinin bulunmasına yardımcı olan belirli oklar sayesinde sizlere ses ile uyarı verilir. Otomatik ve manuel ile kontrol sağlanan kıble bulma pusulası her yaşta insanın kullanacağı ürünlerdir. Yani pusulayı sabit bir şekilde tutacağız. Asla oynatmayacağız şekilde tutturunuz yön hiç önemli değildir. Pusulayı, güney, kuzey, doğu veya batı yönlerinde tutabilirsiniz. Son sistem tekniklerle üretilen pusula sayesinde 60 saniye içerisinde kıble yönünü buluyoruz. Bu yazımız kıble yönü nasıl bulunur, diye merak edenlere özel çok faydalı bir yazı olacaktır. Kıble pusulası sayesinde kıble bulma artık çok basittir.  Kıble bulma pusulası içinde kırmızı, siyah ve yeşil renkli çizgiler bulunur. Kırmızı renkli çizgi çok önemlidir.

Pusula ile Kıble Bulma

Dijital ekrandan sinyal sistemi ile kıble bulmaya yarayan kıble pusulası çok etkili yöntemdir. Ayrıca kıble bulma pusulası satış fiyatları da oldukça uygundur. Birçok dijital ürün satan yerlerden tedarik edilebilir. Birçok dini değerlerine önem veren insanlar pusulaya göre kıble nasıl bulunur, sorusuna cevap aramaktadır. Artık kıble ne tarafta,  diye merak etme derdine son veren pusulalar üretildi. Sapma olmadan yön bulmada iç açıcı olan tasarıma sahiptir. Kıble pusulası herkes tarafından çok kullanılıyor. Birçok namazgâh satılan mağaza ürünleri ile birlikte hediyede verilmektedir. Kıble bulmak için, pek çok unsur ve ölçüm değerlerini içinde bulundurulan en uygu yoldur. Ayrıca kıble pusulası, içinde oluşan yön dalgaları, binanın alt katında olsanız bile, doğru çalışır. Manyetik akım ve dalgalar ile çalışan ürünlerdir. Kıble yönünü hatasız ve eksiksiz bulmamızda yardımcıdır. 

pusula kible

Kıble Bulma Yöntemleri

Kıble pusulaları ile kıble bulmak çok kolaydır. Bu amaçla üretilen kıble pusulası pil ile çalışır ve kullanımları kolaydır. Kıble bulmak için bir yöntemde teşbih yöntemidir. El teşbihleri ile hangi konumda olursanız olun kıblenizi kolayca bulacaksınız. Kıble bulmak için teşbihinin imamesi sürekli hareketli bir şekilde döndürülür. Daha sonrasında kıble pusulası ürünlerinde olduğu gibi en son hareketleri yavaşlar ve bir noktada sabit kalır. Kaldığı yön kıble gösteren bir uç ile eğrileşecektir. Yani tespih ucu hangi yöne bakarak duruyor ise kıble yönünüz o yön olacaktır. Siz yeter ki namaz kılmak isteyin. İçinizde namaz kılma hevesi olsun kible bulma, yöntemi çok kolaydır.

tesbih kible

Ayrıca kıble pusulası, kıble hangi yöndedir diye merak edilen tüm sorulara kapsamlı cevap verdiğimizi umuyoruz. Tüm Müslümanların merak ettikleri kıble hangi yöndedir sorusuna yanıt verecek olan pusulalar sesli uyarıda yapıyor. Pusulayı kullanmadan önce sizlere gerekli olan teslimatlar hakkında bilgi verilecektir. Yani pusulanın nasıl tutulması hakkında da bilgi verilecektir. Kullanımı hakkında, sesli anlatımlar yapan pusula çok kullanışlıdır.  Kıble pusulası güneşe bakarak yön bulan cihazlardır. Güneşe belirli derecede açı sağlayan ürünler sizlerin doğru yön bulmanızda yardımcıdır.  Pusula içerisinden yön gösteren olan mekanik yedek parça, elektronik ve mekanik manyetik şalterler çok etkilidir.

21 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...