Kolay Topuz Modelleri ve Yapılışları

Yayınlanma Tarihi: 15 Haziran 2017 Ekleyen: Merve Kara


Uzun saçlı kızların dertlerinden biri her gün saçlarını nasıl yapacağıdır. Bu yüzden her gün saçların farklı modeller ile toplandığı hakkında bilgi vermek saçı uzun kızlar için faydalı olacaktır. Kolay topuz saç modellerinden birkaçı alt başlık altındadır.

Kolay Topuz Modelleri

İlk model günlük topuz modelidir. Bu model ilk önce saçın her iki taraftan çevirerek saç bağı ile tutturulur. Ardından saç ortada birleştirilerek toplanır. Ensede at kuyruğu şekli oluştuktan sonra aşağıda kalan saçlar yukarı doğru çevrilerek toplanan yerden içeri atılır ve aşağıdan çekilir. Aşağıdan sarkan saçlar tekrar aynı yöntem kullanılarak siyah tokalar veya firketeler ile tutturulur.

İkinci kolay saç topuz modellerinden su dalgalı topuz modeli ilk önce saçların önden bir kısmı kıvırtılarak bırakılır. Daha sonra saçlar tepede toplanır ve topuz tokası kullanılarak topuz haline getirilir. Önden kıvırtılan saçlar bırakılarak güzel görünüm elde edilir. Topuz çok sıkı yapılmamalıdır. Biraz salaş yapılması önemlidir.

Kolay Topuz Modelleri ve Yapılışları 1

Üçüncü kolay topuz modelinden yuvarlak topuzda ilk önce saçlar toplanır, saçlar iki tarafa bölünür Sonra saçlar bir ip misali bağlanır. Sonra saçlar daire şeklinde döndürülüp siyah tola veya firkete ile tutturulur. Aynı şekilde diğer tarafa da bu işlem uygulanır.

Kolay Topuz Modelleri ve Yapılışları 2

En kolay topuz modelleri arasında yer alan burgu topuz modelinde ilk önce saçlar tepede veya biraz aşağıda fark etmeksizin toplanır. Ardından saçlar burgu şeklinde sarılarak topuz modeline dönüştürülür.

Kolay Topuz Modelleri ve Yapılışları 3

Hem hoş modeli olan hem de kolay olan örgülü topuz modelinde saç iki tarafa ayrılır. Daha sonra örülerek iki örgü oluşturulur. Ardından iki örgü birbirine bağlanarak saçın uzunluğuna göre düğüm atılarak siyah tokalarla tutturulur. Böylece örgü topuz modeli oluşmuş olur.

Kolay Topuz Modelleri ve Yapılışları 4

Kolay saç toplama modellerinden birkaçı bunlardır. İnternette kolay topuz yapımı resimli anlatım halinde bulmak mümkündür. Yapılması gereken sadece kolay topuz modelleri resimli adı altında arama yapmaktır.

Kolay Topuz Modelleri ve Yapılışları 5

15 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...