Kolay Topuz Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 19 Mart 2017 Ekleyen: Merve Kara


Sabah kalktığında birkaç dakika içerisinde saçına şekil vermek ve bu saç ile bütün gün boyunca güzel görünmek, hangi kadının hayali değildir ki? Özellikle de havaların sıcaklamaya başlaması ve gün boyunca saçın bozulmadan kalabilmesi son derece zor olabilmektedir. Bütün bu sebeplerden dolayı da pratik saç toplama modelleri oldukça yoğun bir ilgi görmeye ve kadınlar tarafından sürekli olarak denenmeye de devam etmektedir.

Topuz denildiğinde eski zamanlarda genellikle özel davet saçı olarak bilinmekteydi. Fakat günümüzde artık günlük hayatın içerisinde de hem güzel hem de bir o kadar da rahat olan topuz modelleri bulunmaktadır. Kadınlar bu topuz modellerini günün her saatinde rahat bir şekilde kullanabilme imkânına sahip olabilmektedir. 1 dakikada kolay saç topuzu yapabilmek, kadınların hem zamandan tasarruf edebilmesini hem de gün boyunca beğeni dolu bakışlarını toplamasına olanak tanımaktadır. Temiz saçlar öncelikle bir köpük ya da sprey yardımı ile sabitlenmelidir. Daha sonrasında ise bir tarak ile güzelce taranır ve lastik toka ile toplanır. Herhangi birkaç tel toka ile dağılan saçlar sabitlendikten sonra oldukça kolay bir şekilde topuz yapılmış olabilmektedir.

Kolay Topuz Modelleri 1 Kolay Topuz Modelleri 2

Basit topuz modelleri içerisinden dilediğini seçen kadınlar, kendi evlerinde ve kendi yetenekleri ile bu modelleri yapabilme imkânına sahip olabilmektedir. Fön ya da düzleştirici yardımı ile düzleştirilen saçlar, piyasada satılan topuz tokaları yardımı ile birkaç dakika içerisinde oldukça şık bir görünüme sahip olabilmektedir. Topuz tokası kullanılırken, saçlar bu tokaya sabitlenir ve böylelikle kadınlar hayalini kurduğu topuza birkaç dakika içerisine sahip olabilmektedir.

Kolay Topuz Modelleri 3 Kolay Topuz Modelleri 4

Sıkı ya da klasik topuz modellerinin yanı sıra birbirinden farklı dağınık topuz çeşidi de söz konusudur. Kolay dağınık topuz modeli, genellikle dalgalı saçlar üzerine yapılsa da düz fön çekilmiş olan saçlarda da etkili bir görünüme sahip olabilmektedir. Dağınık fakat bir o kadar da şık bir görünüme sahip olabilmek için saçların genellikle enseden ya da kulak hizasını geçmeyecek yükseklikte toplanması oldukça önemli bir detaydır. Böylelikle kadınlar kendileri yapmış olduğu bu dağınık topuz ile gün içerisinde kendisini oldukça iyi hissedebilmektedir.

19 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...