Minecraft Nasıl İndirilir

Yayınlanma Tarihi: 12 Şubat 2017 Ekleyen: Merve Kara


Minecraft Nasıl İndirilir Yayınlanma Tarihi: 12 Şubat 2017
Ekleyen: Merve Kara

İnternet çağıyla birlikte bilgisayar oyunlarını hızla arttı. Siz hala minecraft oynamadınız mı yoksa? Belki de bu yazıyla birlikte ilk defa oynamaya başlayacaksınız. Günümüzde aktif olarak mutlaka bir ya da iki sosyal medya kullanıyoruz. Hatta bu sosyal medyalar üzerinden oynanan oyunlarda mevcut. Karşılıklı etkileşim halinde oynanan oyunlar. Ortak sohbetlerin konusu olan oyunlar bunlar. Bu yazımızı okuyorsanız siz de çevrenizde en yoğun oynanan bilgisayar oyunlardan biri olan Minecraft’a başlamak üzeresiniz demektir. Peki Minecraft nasıl indirilir biliyor musunuz?

Minecraft Oyunu Nasıl İndirilir?

Önce nasıl indirildiği bilgilerine geçmeden biraz oyun ile ilgili bilgi verelim. Oyun 2009 yılında bir hafta gibi kısa bir  sürede yazılmış. Çok kısa sürede bütün dünyada oynanır hale gelmiş. Oyun mantığı legoya benziyor. Zaten görsel araştırması yaptıysanız görmüşsünüzdür, legodaki gibi evler, araçlar  ve karakter var. Blokları üst üste yerleştirerek kendi şehrinizi oluşturuyorsunuz.  Minecraft indir! Eğer oyuna başlamak gibi bir niyetiniz varsa önce minecraft yüklemelisiniz. Bugün pc ve mac bilgisayarlar üzerinde yirmi milyona yakın insanın oynadığı biliniyor. Belirtilen rakamlara playstation, android ya da xbox üzerinden yapılan oyun indirmeleri ve kullanımları dahil değil. Rakamın büyüklüğünü düşünün! Anlayacağınız bu oyun ilginç bir bağımlılık yaratıyor ve hızla yayılıyor.

Ücretsiz minecraft indir! Minecraft oyununu indirmek çok zor değil. Öncelikle her yazımızda bahsettiğimiz gibi önlem alınması şart. Nedir bu önlem dediğinizi duyar gibiyiz. Tabi ki  bilgisayarınızda ya da oyun konsolunuzda bir virüs koruma programı olmalı. Eğer pc kullanıyorsanız sadece oyun indirirken değil her hangi bir site gezintisi yaparken, sosyal medyaya girip çıkarken bilgisayarınız tehlike altındadır. Bunun için sağlam bir virüs koruma programınızın olması gerekiyor. Bu virüs koruma programlarını ücretli versiyonlarını satın alabileceğiniz gibi internet üzerinden ücretsiz versiyonlarını da bilgisiyarınıza kurabilirsiniz. Minecraft’ı bilgisayarınıza indirirken virüs koruma programınızın aktif olduğunu kontrol edin. Ardından internet üzerinden minecraft ücretsiz indir yazarak çıkan seçeneklere teker teker bakın. Bu oyun indirilen sitelerde alt bölümlerde yorumlar yer alır.

minecraft nasil indirilir

Kullanıcı yorumlarını okuyun. Bunlar size yol gösterecektir. Ayrıca sürüm (versiyon) yılına ve seçeneğine bakın. Bilgisayarınızın kapasitesine uygun ve güncel bir sürüm seçin. Ardından yapacaklarınız çok basit.  Seçtiğiniz sayfada minecraft yükle butonu (ya da seçeneği olacak) oraya gelin. Hemen hemen tüm sitelerde o bölümde sistem gereksinimi, dosya boyutu, uyumluluk  gibi bilgilerle birlikte bu sayfadan kaç adet indirme yapıldığını gösteren indirme adedi bilgileri yer alır. Bu bilgileri dikkatlice inceleyin ve indirmeye başlayın. İndirme işleme başladıktan sonra tek yapacağınız karşınıza çıkacak adımları takip etmek olacak. Siz onaylarak ilerlerken oyun bilgisayarınızın uygun bölümüne arşivlenecek ve bilgisayar ekranınıza (masaüstünüze) oyunun açılmasını sağlayacak kısa yol gelecek.

minecraft nasil indirilir

Minecraft oyunun görseliğine kendine özgü. Yazının başında da bahsettiğimiz gibi renkli blokların üst üste dizilmesinden oluşuyor. Aslında çok basit. Kendi becerinize ya da zevkinize göre evler, araçlar, köyler, kasabalar inşa ediyor,  savaşıyor, oluşturduğunuz varlıklarınızı koruyorsunuz. Kendine özgü yapısından dolayı, sabır, zeka gerektiriyor. Oyunun dünya çapında “En iyi bağımsız proje” “En iyi indirilebilir oyun” gibi çeşitli ödülleri de var. Bu oyunu fazla şiddet içermediğinden çocuklar da rahatlıkla oynanabiliyor. Ayrıca çeşitli şekiller ve kavramlar arasında geçiş yaptığı için zihinsel gelişim de sağlayabiliyor. Çözüm üretme ve serbestlik şansı tanıyor.

minecraft nasil indirilir

Minecraft APK İndir

Minecraft oyunun bir versiyonu olan apk’yı indirmek için MİNECRAFT APK diye arama yaptırıp, seçtiğin sayfadan indir butonuna basıp, muhtemelen sık sık karşınıza çıkacak reklamları geçip, otomatik indirmeyi başlatmak olacak. Ardından program bilgisayarınıza inecek ve yine masaüstünüze gelen kısayol butonu ile oyuna başlayabileceksiniz.

minecraft nasil indirilir minecraft nasil indirilir minecraft nasil indirilir minecraft nasil indirilir minecraft nasil indirilir

11 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...