Oya Örnekleri

Yayınlanma Tarihi: 17 Haziran 2017 Ekleyen: Merve Kara


Oya Örnekleri Yayınlanma Tarihi: 17 Haziran 2017
Ekleyen: Merve Kara

Her evlenecek gelin adayının donanımlı bir çeyizi olmalıdır. Bu yüzden her anne kızına çeyiz hazırlar. Çeyizlerin birbirinden farklı ve en güzel şekilde hazırlanması anneler için çok önemlidir. İlk önce tülbent kenarları oya ile süslenir. Daha sonra havlu ve çarşaf kenarları farklı motifler ile süslenir. Her motif birbirinden farklı ve birbirinden güzeldir. Her motifte el emeği ve göz nuru en üst seviyededir.

Oyalar; tığ oyası, nakış oyası, iğne oyası gibi oyalara ayrılmaktadır. En zorunun iğne oyası olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Tığ oyası iğne oyasına göre daha kolaydır. İğne oyasının çok zaman aldığını ve çok emek harcandığı söylenebilir. Bu yüzden daha çok tığ oyalarının yapıldığı bilinmektedir. Birçok tığ oyasını internette görselleri ile bulmak mümkündür. Ayrıca aynı şekilde tülbent için yapılan birçok iğne oya örnekleri bulunabilir.

Oya Örnekleri 1

Oya örneklerini yazı halinde anlatmak imkansızdır demek yanlış olmayacaktır. Oyaların yapımı kolay olsa bile tekniklerini görmek açısından videolu anlatım izlemek olumlu sonuç sağlayacaktır. Kişi tığ işi oya örneklerine bakmak istiyorsa bu ad altında internette arama yaparak sonuçlara ulaşabilir. Kolay tığ işleri çok çabuk bitmektedir ve zaman almamaktadır. Bu yüzden tığ işlerine merak salıp yapmak isteyenler ilk tığ işlerini kolay seçmelidirler. Bu kişi açısından daha faydalı ve daha olumlu sonuçlar almasını sağlayacaktır. Kolay ve gösterişli oya örnekleri genellikle çiçek motiflerinin yapılmasıyla oluşur.

Oya Örnekleri 2

Çiçek motiflerinin neredeyse hepsi güzeldir. Tığ oyalarında kolay motifler bulmak mümkün olsa da bütün motifler ayrı bir emek gerektirir. Yeni oya örnekleri görsellerini görmek için internette yeni tığ işi oya örnekleri adı altında arama yapmak kişinin yeni oya örneklerini bulmasını sağlayacaktır. Herkesin farklı oya yapmak istemesinden dolayı birçok güzel ve basit oya örnekleri bulmak kesindir. Bu tür işlerde kişinin el becerisi yok ise ve oyalara sahip olmak istiyorlarsa yapan kişilerden satın alınabilir.

Oya Örnekleri 3

17 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...