Selülit Nasıl Gider

Yayınlanma Tarihi: 13 Ağustos 2017 Ekleyen: Merve Kara


Selülit, hemen her yaşta kişide görülebilen ve herhangi bir cinsiyet ayrımı olmaksızın ortaya çıkabilen bir cilt bozukluğudur. Ek olarak kolajen dokularını sertleştiriyor. Selülitten korunmak pek doğal olarak mümkündür. Doymuş yağ ve karbonhidrat alımını en aza indirin. Su açısından varlıklı, tuz açısından zayıf beslenin. 1 haftada selülit nasıl gider? Sorusu, bu problem ile karşı karşıya kalan çok sayıda kişi tarafından da yöneltilmektedir.

Tuz ve tuzlu gıdaları kısıtlayın. Gün içerisinde 0,5 gramdan daha çok tuz almayın, rejim tuzunu tercih edin. Yiyeceklerinizde tuz yerine baharat, limonla tatlandırmalısınız. Alkol ve nikotinden ne olursa olsun uzak durmalısınız. Günde minimum iki litre su içmelisiniz. Sabah kahvaltıdan önce, gece yatarken iki bardak su için. Sıvı ihtiyacınızı kahve, çay, kola şeklinde selülit oluşturan içeceklerle karşılamak yerine, su ya da ayran için. Vitamin ve mineral alın. Selülit, şişman ya da zayıf, genç ya da yaşlı dinlemeyen, çoğu zaman hanımlarda görülen,  dolaşım bozukluğundan meydana gelen bir rahatsızlıktır.

Selülit, bununla beraber, hem yağ dokusunu, bununla beraber bağ dokusunu bozan güzel duyu sorunudur. Selülit, derhal her hanımda, farklı derecelerde görülen en yaygın sorun olup, çaresi, hareket, lifli beslenme ve bol miktarda oranda bol oranda su içmek. Selülit karşı sebze-meyve ağırlıklı beslenmek gerekir. Selülit nasıl gider Suna Dumankaya tarafından da birçok kür ile birlikte kişilere sunulmaya devam etmektedir.

Selülit Nasıl Gider 1

Östrojen, kolajenin yıkılmasına vesile oluyor. Maydanoz, brokoli, karnabahar, portakal, varlıklı bir antioksidan olan C vitamini kolajen yapımında önemli bir rol oynar. Böylece deri altındaki bağ selülit dokusunu güçlenir. C vitamini bakımından varlıklı olan brokoli, turunçgiller, maydanoz, yeşilbiber ve karnabahar şeklinde sebze ve meyveler sofranızda bol oranda bulunsun. Bol oranda su içmek kan dolaşımının düzenler ve ödem oluşmasını önler. Ek olarak, yağ hücrelerinin emilimini sağlar. Günde minimum 2,5-3 litre su içmeye özen gösterin.

Selülit Nasıl Gider 2

Yanlış alışkanlıklar, bozulmuş kan dolaşımı, fazla östrojen, yağlanmaya, düzensiz bir hayat, hareketsiz bir yaşam ve vücutta su tutulmasına vesile olur. Tuz, şeker ve yağ tüketimi mümkün olduğunca azaltılmalıdır. Meyve yemekten derhal daha sonrasında değil de iki saat daha sonra yenmelidir. Maydanoz, kereviz, çilek ve kabuklu pirinç vücudun fazla suyu atmasına destek verir. Zeytinyağı şeklinde bitkisel yağlar kullanılmalıdır. Hayvansal proteinlerle karbonhidratları aynı öğünde yenmemelidir.

Selülit Nasıl Gider 3

Bacaklardaki selülit nasıl gider? Sorusuna karşın, sağlıklı beslenmenin yanı sıra birçok egzersiz de düzenli yapılması halinde son derece etkili olabilmektedir. Bacaklarınızı omuz genişliğinizde açın. Vücudun üst kısmını dik tutun ve kalçayı dışarı doğru çıkartarak, üst bacaklarınız yere paralel hale gelene kadar eğilin. Ayağa kalkarken kalçayı ve karnınızı sıkın. Fakat sakın çok hızlı yapmayın, bacaklarınızdaki yanmayı yavaşça hissedin. Gene squattaki gibi eğilin ve kalkın. Hareketi yaparken topuklarınız asla yerden kalkmasın ve vücut duruşunuzu bozmayın. Baldır kaslarınıza kuvvet vereceğiniz bu hareket, selülitlerin düşmanlarından biridir.

Parmak uçlarından yukarı doğru yükselin ve inin. Ayaklarınız asla yere değmesin. Dengenizi de koruyun çünkü tüm kuvvet baldırlara binecek. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve bir ayağınızı bir adım öne atarak, bu şekilde çömelin. Gene başlangıç pozisyonuna dönün. Bu sefer öteki ayağınızı bir adım öne alarak yere çömelin. Dengede kalmanız çok önemli ve karnınız ile kalçanızı hareket süresince sıkın. Lunge hareketini elinize ağırlıklar alarak da yapabilirsiniz. Ek olarak aynı mantıkla yanlara ve geriye de lunge hareketi yapabilirsiniz.

13 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...