Sivilce İzleri İçin Maske

Yayınlanma Tarihi: 11 Ağustos 2017 Ekleyen: Merve Kara


Sivilce maskeleri piyasada katkılı bir şekilde satılır. Sizler katkısız bir şekilde evde maske yapabilirsiniz. Sivilceler herkesin psikolojisini bozacak durumda da olabilir. Sivilcelerin kapanması için çok uğraş veriyorsanız bazen verdiğiniz çabalar boşa gider. Sivilceler için en doğal olan aşağıdaki maskeleri muhakkak uygulayınız. Birçok veriden daha etkili olan maske tarifi aşağıdaki gibidir.

Sivilce İzleri İçin Doğal Maske

Sivilce izleri için aşağıdaki maske tarifi oldukça etkilidir. İlgili tarif sivilce izleri için doğal maske arayanlar için son derece idealdir. Tuz sivilceleri kurutmaz aynı zamanda cilde güzellik katar. Aşağıdaki salatalık maskesi ise sivilce izleri için maske ibrahim saraçoğlu için aydınlatıcıdır. Soğan ve vazelin sivilce izleri için maske tariflerinde muhakkak kullanılmaktadır.

  • Yumurta akı
  • Çok az tuz
  • Çok az yaş maya
  • Karbonat
  • Kil

Cilt üzerindeki kahverengi lekeler veya sivilce lekeleri için kil çok önemli olan üründür. Kilden gelen güzellik kaçınılmazdır. Makalemiz sivilce ve sivilce izleri için maske konusu hakkında bilgi verecek niteliktedir. Birçok kişinin net üzerinden yaptığı araştırma konusu sivilce ve izleri için maske konusudur. Sivilce ve izleri için maske tariflerinin hemen hemen hepsinde beyaz veya yeşil kil tozu önerilir.

  • Beyaz kil veya yeşil kil
  • Salatalık
  • Çok az tuz
  • Çok az yaş maya
  • Karbonat

 BEYAZ KİL VEYA YEŞİL TOZ KİL KARIŞIMI MASKE: Beyaz kil veya yeşil toz kil karışımı maske sivilce lekeleri için çok ideal olan maskedir. Beyaz kil veya yeşil toz kil karışımı maske için mutlaka faydalanmalısınız. 2 limon suyu sıkılarak uygulanması gereken maske kısa sürede sivilce lekelerini yok eder. Her gün temiz cilde çok az miktarda uygulanması gerekir. Maske yüzde en fazla 15 dakika bekletilir.

Sivilce İzleri İçin Maske 1

GÜLSUYU MASKESİ: Sivilce izlerini yok etmek için her sabah cildi gülsuyu ile temizleyiniz. Cildin bakımlı olması adına ve makyaj kalıntılardan kurtulması adına yapmak gerekir. Bir kaba 5 tatlı kaşığı gülsuyu ve zeytinyağı ekleyerek yapılması gereken çok doğal maskedir. Zeytinyağı cilt parlamasını sağlar. Her gün temiz cilde çok az miktarda uygulanması gerekir. Maske yüzde en fazla 25 dakika bekletilir.

YOĞURT VE HİNT YAĞI KARIŞIMI SİVİLCE MASKESİ: Cildin bakımlı olması adına Hint ve yoğurt yağı karışımlı olan maskedir. İbrahim Saraçoğlu’nun videolarında önerdiği maskedir. Karışıma 1 tatlı kaşığı karbonatta ekleyebilirsiniz. Karbonat renk açar. Her gün temiz cilde çok az miktarda uygulanması gerekir. Maske yüzde en fazla 30 dakika bekletilir. 

Sivilce İzleri İçin Maske 2

LİMON VE KİL KARIŞIMI SİVİLCE MASKESİ: sivilce maskesi olarak bilinen en etkili maskedir. Limon, çok az tuz ve çok az su ile birlikte karbonat karışımı sivilceleri yok etmek için oldukça idealdir. İlgili karışıma 1 çorba kaşığı vazelin ekleyebilirsiniz. Limon suyunun mutlaka katkısız olması gerekir. Maske yüzde en fazla 20 dakika bekletilir.

SOĞAN SUYU SİVİLCE MASKESİ: Soğan Suyu Maskesi Yüzünüzde 5 dakika bekletmeniz gerekir. Soğan suyunu tavada haşlayınız soğuduktan sonra yüzünüze uygulayınız. Her gün temiz cilde uygulanması gerekir. Her gün temiz cilde çok uygulanması gerekir. En fazla 20 dakika bekletilir. 

Sivilce İzleri İçin Maske 3

ELMA SİRKESİ MASKESİ: Elma sirkesi ve kil karışımı sivilce lekelerini yok eden karışımdır. Her gün temiz cilde uygulanması gerekir. Maske yüzde en fazla 10 dakika bekletilir. Sirke cildi yakar. Yani fazlası cilde zarar verebilir. Elma sirkesinin kokusunu sevmeyenler içine orijinal gülsuyu ekleyebilirler. Cilt tonunu açmak için çok idealdir. Sivilceleri de kısa sürede yok eder.

11 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...