Alkali Suyun Faydaları

Yayınlanma Tarihi: 13 Kasım 2016 Ekleyen: Merve Kara


Alkali Suyun Faydaları Yayınlanma Tarihi: 13 Kasım 2016
Ekleyen: Merve Kara

Alkali, konu ile yakın ilişkileri olmayanlar için yabancı bir kavram olsa da, esasında hayatımızın merkezinde yer alan hassas bir dengenin unsurlarından birisidir. Vücudumuzun dengesi, asit-baz ilişkisi üzerine kuruludur. Her iki yönde de marjinal değişiklikler uzun vadede ciddi sorunlara yol açabilir ve dengenin korunması hayati öneme sahiptir. Bu noktada alkali su içmenin faydaları hayati öneme sahip bu dengenin korunması noktasında etkili olmaktadır. Yani birkaç basit etkiden ziyade, genel olarak ciddi etkilerinden söz etmek yanlış olmayacaktır. Son yıllarda yapılan araştırmalar da bunu net bir biçimde ortaya koymaktadır.

Son zamanlarda çok fazla tüketilen alkali su içmenin faydaları hakkında sizler için bilgileri topladık. Alkali su hakkında bilinmesi gereken ne varsa sizlere faydası olması için bir araya getirdik. Alkali suyun insan sağlına faydası yadsınamayacak kadar çoktur.

 • Alkali su vücuttan zararlı maddelerin farklı şekillerde atılmasını, hücrelerin yenilenmesini sağlayarak korumasını sağlayan besindir.
 • Vücuttaki hücrelere daha çabuk ulaşan alkali su daha kolay bir şekilde emilme sağladığı için daha büyük faydalar sağlamaktadır.
 • Alkali su tüketimi bireylerin daha fazla su içme eğilimi göstermesini sağlar. Bu sebeple bol miktarda günlük tüketilmesi gereken su tüketimini sağlar.
 • Alkali su içen bireylerin tenleri pürüzsüzleşir ve daha parlak bir deriye sahip olmasını sağlar.
 • Genç kalmanıza fayda sağlayan alkali su mutlaka tüketilmelidir.
 • Alkali su tüketimi vücudun daha dirençli ve dinç olmasını sağlar.
 • Alkali su tüketimi bireylerin zayıflamasını sağlar.
 • Alkali su kullanımı hastalıklara karşı bireyin vücudunu korur.

Alkali Suyun Faydaları

Alkali Su Zararları

Alkali su tüketmeyi düşünen bireylerin bilmesi gereken en önemli şey alkali su nedir. Alkali su bireylerin vücut sağlığına fayda sağlayan ve zayıflamalarını sağlayan bir karışımdır. Alkali suyun yararlarına değindiğimiz gibi zararlarına da değinelim. Alkali suyun bireyleri etkilediği yan etkileri aşağıdaki gibidir:

Alkali Su Zararları

 • Alkali su kullanımı ve alkali besin kullanımı protein desteğini kısıtladığı için proteinin vermiş olduğu yüksek değerleri karşılayamamaktadır.
 • Proteinlerin kısıtlanıyor olması bireyde B12, demir ve kalsiyum gibi vitamin değerlerinin düşmesine neden olabilir. Buda bireylerde unutkanlığa, kansızlığa sebep olacağından uzun süre kullanımı tavsiye edilmemektedir.
 • Bu alkali su tüketiminin bir uzmana danışılarak yapılması gereklidir. Aksi takdirde bireyin vücudunda yan etkilere sebebiyet verebilir.
 • Zayıflamaya yardımcı olan bu alkali suyun fazla tüketilmesi hızlı zayıflamaya neden olabilir. Bu da bireyin bünyesinin kaldıramayacağı bir şey yaşatacağından dikkatli bir şekilde alkali su tüketimi gerçekleştirilmelidir.
 • Alkali su kullanımı kan ve idrardaki ph değerini yükseltmeyi amaçladığından dolayı alkali su kullanarak diyet yapmayı zayıflamayı düşünen kişilerin tahlil yaptırarak kan ve idrar değerlerini kontrol ettirmesi ortaya çıkabilecek yan etkileri de önleyecektir.

Aşırı su tüketimi, alkali su içmenin faydaları başlığında yer alan bütün olumlu unsurları nötralize etmektedir. Faydasından fazla zarara yol açmaması için bu unsurun da yerinde ve miktarında tüketilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde hiçbir faydası olmayacağı gibi, hayati riskler ortaya çıkabilecektir.

Sağlıklı bir yaşam için günde 1.5 litreden az olmayan su tüketimi elzemdir. Ancak, 3 litrenin üzerindeki tüketimler, efora bağlı olarak değişiklik gösterebilmekle birlikte tehlikeli sonuçların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Dikkatli ve dengeli tüketim gerçekleştirilmelidir.

13 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...