Allık Nasıl Sürülür?

Yayınlanma Tarihi: 14 Ekim 2016 Ekleyen: Merve Kara


Allık Nasıl Sürülür? Yayınlanma Tarihi: 14 Ekim 2016
Ekleyen: Merve Kara

Mükemmel bir makyajın olmazsa olmazları içerisinde yer alan allıklar; şeftaliden pembeye, kahveden toprak rengine kadar onlarca farklı rengi olan; bir kadının elmacık kemiklerini belirginleştirerek daha güzel görünmesine yardımcı olan en önemli ürünler içerisinde yer alıyor. Ancak yüz tipine uygun olmayan bir allık seçimi; kişinin güzel görüneyim derken, yüzünde daha da kötü bir ifade ile karşılaşmasına da neden olabiliyor.

Bu yüzden allık seçerken; dikkatli olmak, yüz tipini iyi bilmek ve allık sürmenin püf noktalarını ezberlemek gerekiyor.

Allık Sürme

  • Peki, allıktan istediğimiz verimi alabilmek için neler yapmalıyız? Yuvarlak yüze allık nasıl sürülür? Uzun yüze allık nasıl sürülür?  vb. doğru allık sürme teknikleri ile ilgili tüm sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.
  • Öncelikle allık sürerken, gelişigüzel hareketler ile allığı yüzünüze uygulamaktan kaçınmalısınız. Allık sürme teknikleri; her yüz tipine göre değişiklik gösteriyor. Bu yüzden de öncelikle hangi yüz tipine sahip olduğunuza karar vermeniz şart!
  • Doğru allık sürme ile ilgili ilk bilmeniz gereken nokta, allığı gülümserken yüzünüzde oluşan dolgun kısma sürmeniz gerektiği şeklinde. Ancak bu taktik, her yüz tipinde işe yaramıyor. Yüzünüz yeterince dolgunsa bu taktik sonucunda yüzünüzün daha toplu yani daha kilolu görünmesine neden olabilirsiniz.
  • Allık sürerken; yüzünüzün yuvarlak mı yoksa ince ve kemikli bir şekle mi sahip olduğu da bu noktada oldukça önemli. Aynı zamanda allıkla nasıl bir sonuç elde etmek istediğiniz de en az yüz tipinize uygun allık seçmek kadar önemli. Doğru tekniklerle, kaliteli bir fırça yardımıyla belirgin olmayan allık kemiklerinizi belirginleştirebilir, toplu olan yüzünüzü daha zayıf ve daha uzun da gösterebilirsiniz?

Yuvarlak yüze allık nasıl sürülür?

Yuvarlak yüz tipi; hem yanakların hem de yüzün geniş olduğu yüz tipini tanımlıyor. Şayet yuvarlak bir yüze sahipseniz, yapmanız gereken şey, yüzünüzü daha uzun göstermek olmalı. Böylelikle yüzünüzde denge yaratabilirsiniz.Peki, yuvarlak yüze allık nasıl sürülür?

Allık Nasıl Sürülür? 1

Elinize aldığınız allık fırçası ile yüzünüzde C harfi çizmelisiniz. C harfi çizmedeki amaç, yüzünüzü daha uzun göstererek, yüz hatlarınızı dengelemek. Bu aşamada allığı, yanaklarınızı tam da ortalayacak şekilde sürmeniz gerekiyor.

Uzun yüze allık nasıl sürülür?

Uzun yüzlü kişilerin, yüzlerini daha oval bir şekle dönüştürmeleri adına allığı yanakların üzerine uygulaması; makyaj uzmanları tarafından tavsiye ediliyor. Yanak üzerine uygulanan allık; yüzün daha oval görünmesini sağlıyor.

Allık Nasıl Sürülür? 5

 

Oval yüze allık nasıl sürülür?

Oval yüz şekli; tüm yüz tipleri içerisinde makyaja en elverişli olan yüz tipi. Şayet alnızın çenenize nazaran daha genişse ve belirgin elmacık kemiklerine sahipseniz; kendinizi şanslı hissedebilirsiniz.Peki, oval yüze allık nasıl sürülür?

Allık Nasıl Sürülür? 2

Oval yüze sahip olan kadınların allık uygulayacakları iki farklı nokta var: Elmacık kemikleri ve şakaklar. Böylelikle belirgin olan elmacık kemiklerinizi daha da belirginleştirebilir ve kusursuz görünebilirsiniz.

Köşeli yüze allık nasıl sürülür?

Sert ve açılı bir yüz ifadesinin bulunduğu köşeli yüz tipine sahip bayanların ilk önceliği; bu ifadeyi yumuşatmak olmalı. Yüzdeki sertliği yumuşatmanın yolu ise elmacık kemiklerinin belirgin görümünü az da olsa hafifletmek.Peki, köşeli yüze allık nasıl sürülür?

Allık Nasıl Sürülür? 4

Elmacık kemiklerinin belirgin görünümünü azaltmak adına allığı elmacık kemiklerinizin üzerine yuvarlak bir şekilde uygulamalısınız.

Üçgen yüze allık nasıl sürülür?

Üçgen yüzler; alın bölgesinin çene bölgesine nazaran daha geniş ve açık olduğu yüz tipi olarak tanımlanıyor ve bu yüz tipine sahip olan bayanların allığı elmacık kemiklerinden başlayarak şakaklara doğru V şeklinde uygulaması gerekiyor. Bu uygulama, alnı daraltarak, yüz hatlarının dengelenmesine olanak tanıyor.

Allık Nasıl Sürülür? 3

12 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...