Ayak Masaj Aleti

Yayınlanma Tarihi: 5 Kasım 2017 Ekleyen: Merve Kara


Ayak Masaj Aleti Yayınlanma Tarihi: 5 Kasım 2017
Ekleyen: Merve Kara

Günün bütün yorgunluğunu şüphesiz ki ayaklar taşıyor. Vücudun tüm ağırlığının toplandığı ayakların gün sonunda mutlaka dinlendirilmesi gerekir. Bu dinlenme için farklı çok sayıda yöntem kullanılabilir. Yöntemler arasında ayak banyosu ya da ayak masajı en fazla tercih edilen iki yöntemdir. Biz bu konumuzda sizlerle ayak masajı ve en iyi ayak masaj aleti çeşitleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Tam bir dinlenme sağlamak için vücudun bazı noktalarının daha özenle dinlendirilmesi gerekir. Bu noktalardan ilk sırada yer alanları ayaklardır. Ayakların dinlendirilmesi için özel masaj aletleri tasarlanmıştır. Bu masaj aletleri üzerinde yazan kullanım talimatlarına uygun şekilde ayaklarda kullanılır. Piyasada şu an en fazla kullanılan ayak masaj aletleri, Sinbo ve Acura markalarının ayak masaj aletleridir. Bu aletlerin kullanımları ile ilgili detayları kısaca sizler için araştırdık. İşte o sonuçlar…

Sinbo ayak masaj aleti: Sinbo ayak masaj aletinin alt kısmında ayaklara uygun minik toplar vardır. Bu topların ayak tabanına yaptığı masaj ile dinlenmesi ve var olan ağrının tedavisi sağlanır. Sinbo kalitesine güvenenlerin tercihleri bu ürünleri kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ve cihazın genel özellikleri hakkında maddeler şu şekildedir…

 • Mutlaka kullanım kılavuzunu en ince detayına kadra okuyun. Aletin hazırlanması ve kullanılması detaylarına birebir uyun.
 • Aleti çalıştırmadan önce belirtilen seviyede sıcak su koyun.
 • Kullanmadan önce belirtilen kullanım şekillerinden birini seçin. Ve cihaz ayarını buna göre yapın.
 • İçinde bulunan suyu sıcak tutma özelliği vardır ve bu nedenle suyun soğuması mümkün değildir.
 • Aletin 3 farklı masaj özelliği vardır. Bunlar, sıcak tutma, titreşim ve infrared fonksiyonlarıdır.
 • Ayaklardaki ağrı ve şişkinlikler için kullanılabilir.
 • Gün boyu ayakta kalmaktan kaynaklanan yorgunluk ve gerilen kasların gevşemesi için bu aletten yardım alınabilir.
 • Sinbo ayak masaj aletinin kızıl ötesi ışınları kılcal damarların genişletilmesi ve dolayısı ile daha sağlıklı kan dolaşımını sağlar. Bu da ayak ve bacakların tamamında rahatlamayı sağlar.

Ayak Masaj Aleti 1

Acura ayak masaj aleti: Ayak masaj aletleri arasında kullanılan markalardan birisi olan Acura’nın ürününün kullanımı sırasında dikkat edilmesi gerekenler ve cihazın genel özellikleri hakkındaki maddeler şu şekildedir…

 • Masaj fonksiyonunun ihtiyacınıza göre yüksek ya da düşük hızlı olarak ayarlayabilirsiniz.
 • Cihazı sulu ya da nemli ortamlarda kullanmayın.
 • Cihazı saklarken uzun süre güneş ışınına maruz kalmayacak şekilde saklayın.
 • Aşırı hassas cilt üzerinde cihazın kullanımı sakıncalıdır.
 • Uyurken bir başkası üzerinde cihazı uygulamayın.
 • Cihaz ile yapılan masaj süresinin 5 dakikayı aşmamasına dikkat edin.
 • Masaj yapmadan önce ve masaj sonrasında bir bardak su için.
 • Kılcal damarların daha genişlemesini ve dolayısı ile kan akışının daha fazla olmasını sağlar. Bu özelliği ile ayaklarda dinlenme sağlar.

Ayak Masaj Aleti 2

Bu iki özel markanın ürünlerinin dışında farklı markaların ayak masaj aletleri de vardır. Bu markaların ayak masaj aleti Teknosa gibi teknolojik ve elektronik aletlerin satışının yapıldığı yerlerde mevcuttur. Bu tür satış merkezlerinden istediğiniz markaların ürünlerini inceleyebilir, size uygun olanları satın alıp kullanabilirsiniz.

Ayak masaj aletlerinin kullanımlarından önce mutlaka kullanma talimatlarını okuyun. Cihazın kullanım için hazırlanması, kullanımı sırasında dikkat edilmesi gerekenler ve kullanımından sonra saklama koşulları en önemli noktalardır. Bu önemli noktalara dikkat edildiğinde hem cihazın kullanım süresi daha uzun olacak hem de daha etkili bir ayak masajı yapılması sağlanacaktır. Düzenli olarak ayak masaj aletleri ile masaj yapıldığında ayakların genel yorgunluğunun önüne geçilebilir. Ayakların güzelce dinlenmesi, tüm vücudun da dinlenmesini ve gün içinde dinç olmayı sağlar.

Ayak Masaj Aleti 3

4 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...