Balkon Dekorasyonu

Yayınlanma Tarihi: 4 Temmuz 2017 Ekleyen: Merve Kara


Balkon Dekorasyonu Yayınlanma Tarihi: 4 Temmuz 2017
Ekleyen: Merve Kara

Son yıllarda balkon tasarımları için verilen önem artmaktadır. Şehirleşmenin getirdiği en büyük dezavantajlardan birisi de insanların doğadan kopuk ve yeşile hasret yaşaması. Bu noktada balkonlar insanların kendini doğanın bir parçasıymış gibi hissetmesi için bir alternatiftir. Cam balkon kapama sistemleri ile de balkon keyfiniz sadece bahar ve yaz aylarıyla sınırlı kalmayacaktır.

Balkon Dekorasyon Fikirleri

Balkon düzenleme de önemli iki ana nokta mobilya ve bitkidir. Balkonunuzun büyük ya da küçük olmasına göre mobilya seçiminiz, bitki türleri ve bitkilerin konumlanması değişiklik gösterir. Büyük ve manzaralı bir balkona sahipseniz, manzarayı bozmayan ve bütünlük hissi sağlayan cam gibi şeffaf doğramalar tercih edilmelidir. Geniş balkonlar için kullanılan mobilya bakımından sınırlama olmaz, bir bölümünü konforlu eşsiz bir köşeye dönüştürebilirsiniz. Her daim yeşil bir balkon olsun istiyorsanız sarmaşıklar bunlar için idealdir. Büyük, ahşap saksılar, her daim yeşil odunsu bitkiler ve yetiştirip yiyebileceğiniz bitkiler sizi alan bakımından zorlamayacaktır.

Balkon Dekorasyon Önerileri

Büyük balkonların başka bir alternatifi de eğer yeteri kadar büyükse, yemek masasının da balkona konumlanması. Bu sayede bütün öğünlerinizi manzaraya karşı yiyebilirsiniz. Küçük balkonlar için ise, küçük mobilyalara ihtiyacınız vardır. Balkon takımları olarak dökme demir masa ve iki sandalye hem dekoratif bir görüntü sağlar, hem de alanı kısıtlamaz. Çiçekler ve saksılar da alanı kısıtlamamalıdır. Bu bağlamda seçilen bir duvara saksıları alt alta asabilirsiniz ya da dikey bir bahçe tasarlayabilirsiniz.

Balkon Dekorasyon Önerileri 1 Balkon Dekorasyon Önerileri 2

Balkon Aksesuarları ve Balkon Süsleme

Balkon aksesuarlarının kullanımı da yine balkonunuzun büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Zeminde kullanılan kilimler daha sıcak bir hava yaratır. Renkli döşemelik kumaşlardan yapılmış minderler, yastıklar da mutlaka tercih edilmelidir. Dantel masa örtüleri şehir hayatının aksine romantik bir country havası yaratıp kendinizi daha huzurlu hissettirecektir. Küçük balkonların aksine, büyük balkon ve teraslarda mumluklar, fenerler, kuş kafesleri, toprak ve ahşap aksesuarlar rahatlıkla kullanılabilir.

Balkon Aksesuarları ve Balkon Süsleme 1 Balkon Aksesuarları ve Balkon Süsleme 2

4 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...