Bere Modelleri Ve Yapılışı

Yayınlanma Tarihi: 26 Eylül 2017 Ekleyen: Merve Kara


Bere Modelleri Ve Yapılışı Yayınlanma Tarihi: 26 Eylül 2017
Ekleyen: Merve Kara

Şişle bere modelleri ve yapılışı üzerinde araştırma yapan birçok bayan vardır. Şapkaya göre daha fazla tercih edilen bere modelleri, şapkadan daha havalı durmaktadır ve daha sıcak tutmaktadır. Sonbahar kış aylarında kullanılan bere modelleri, hazır olarak alınsa da kendi el emeği ile işleyen kişilerin sayısı da çoktur.

İstenilen renklerde bayan bere modelleri ve yapılışı çoğu yerde gösterilmektedir. El işi yapmak kolay bir iş değildir. Bunun için becerikli olan ve önceden örgü işi yapmış olan kişiler zorluk çekmeden kolay bir şekilde bere modellerini işlemektedir. Ancak önceden bu işi hiç yapmamış kişiler, el işleri için açılan kurslara gidebilirken bununla ilgili yayınlanan yazıları okuyabilir, videoları izleyebilir. Bere modelleri yalnızca kadınlar için yapılmamaktadır.

Birçok yerde erkek bere modelleri ve yapılışı da yer almaktadır. Bu modellerde yine bayan bere modelleri gibi yapılmaktadır. Ancak erkek bere modellerinin farkı hem renkleri hem de bere üzerine eklenen motiflerdir. Bayanların kullandığı bere modellerine çiçek ya da daha farklı motifler eklenebilirken, erkeklerin bere modellerine bir motif eklenmez ve genelde sade olur. Renk olarak da tercihe bağlı olsa da, bayanların tercih ettiği modeller pembe, kırmızı, beyaz ve yeşil gibi renkler olurken, erkeklerin tercih ettikleri renkler genelde sade olan lacivert ve siyah renkli berelerdir.

Bere Modelleri Ve Yapılışı 1 Bere Modelleri Ve Yapılışı 2

Erkek Bebek İçin Bere Modelleri

Bere modelleri içerisinde erkek bebek bere modelleri ve yapılışı çok rağbet görmektedir. Daha bebekler doğmadan başlayan örgü işlemleri, bebek doğduktan sonra da devam etmektedir. Bu anlamda bebeklere yapılan en sık örgü modellerinden biri bere modelleridir. Soğuk havalarda özellikle kafalarından soğuk alan bebekler, çok kolay hasta olabilmektedir. Bu nedenle yapılan modeller çok fazla çeşitlilik göstermektedir. Modeller erkek bebekler için genelde sarı ya da mavi üzerinde yoğunlaşmaktadır.

Erkek Bebek İçin Bere Modelleri Erkek Bebek İçin Bere Modelleri 1

30 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...