Boy Uzatma Yolları

Yayınlanma Tarihi: 26 Nisan 2017 Ekleyen: Merve Kara


Boy Uzatma Yolları Yayınlanma Tarihi: 26 Nisan 2017
Ekleyen: Merve Kara

Boy uzaması normal şartlarda kendi kendine dengeli şekilde ilerler. Büyüme döneminin sonuna kadar devam eden genel boy uzaması, bazı durumlarda normalden daha yavaş ilerler. Bu yavaşlama nedeni ile kişide normalden daha kısa boy uzunluğu durumu meydana gelebilir. Normalden daha kısa olan boy uzaması için bazı özel yöntemler ve teknikler uygulanabilir.

Normalde uzaması durmuş ya da yavaşlamış olan boyun uzaması için bazı özel teknikler uygulanabilir. Bu özel teknik ve yolları aşağıda maddeler halinde sizlerle paylaştık.

Beslenme: Beslenme, büyüme hormonunu destekleyen en önemli etkenlerden birisidir. Büyümek için etkili olan sağlıklı beslenme, özellikle gelişme döneminde çok önemlidir. Bu dönemde ne kadar sağlıklı beslenilirse o kadar büyüme hormonuna etki eder ve o kadar boyda uzama sağlanır. Beslenme, boy uzatma yolları 17 yaş dönemi için çok önemlidir. Ergenliğin ve büyümenin son dönemleri olan bu yaşta protein ve kalsiyum ağırlıklı beslenmek hem kemik gelişimi hem de boy uzaması için etkilidir.

Sağlıklı Uyku: Sağlıklı ve düzenli uyku çocukluk döneminde de ergenliğin ilk dönemlerinde de büyümek için etkilidir. Her insanda uykuya ilk dalınan 1 saatin içinde büyüme hormonu salgılanmaya başlar. Eğer deliksiz ve yeterli miktarda gece uykusu uyunursa, büyüme hormonu da daha fazla çalışır. Bu da boyun daha fazla uzaması anlamına gelir. Çocukluk döneminden çıkışta boy uzatma yolları 15 yaş tekniklerinin başında sağlıklı uyku ve beslenme gelir. Bu dönemde anne ve babaların da teşviki ile çocukları düzenli, deliksiz uyuması sağlanmalıdır.

Egzersiz: Boy uzatma yöntemlerinden en önemlisi ve etkisi özel boy uzatma egzersizleridir. Kimisi genel kimisi ile boy uzatma yolları 16 yaş, 15 yaş gibi özel yaş aralıklarına özgü olan bu egzersizleri düzenli uygulayarak kısa sürede gözle görülür şekilde boy uzaması sağlanabilir. Ağırlık çalışmaları, kas çalışmaları ya da vücut şekillendirmek için uygulanan egzersizlerden daha hafif olan boy uzatma egzersizlerini evde kendi kendinize uygulayabilirsiniz. Her hangi bir boy uzatma aletine gerek duyulmadan uygulanan bu hareketleri düzenli olarak uygulayarak 7-8 ay gibi kısa bir sürede 10 cm’e kadar boy uzaması sağlayabilirsiniz.

Boy Uzatma Yolları 1

Yukarıda belirttiğimiz maddelere dikkat ederek kısa sürede istediğiniz gibi uzun bir boya sahip olabilirsiniz. Boyunuz normal ve daha fazla uzun olmasını istiyorsanız bu egzersizleri ve beslenme önerilerini dikkate alıp deneyebilirsiniz. Eğer normalde olmasından daha kısa boy uzunluğunuz varsa bu konuda mutlaka bir doktora başvurmanız gerekir. Doktorun yaptığı muayene sonrasında belirlediği kısa boy nedenlerini göz önüne alıp bu nedenleri ortadan kaldıracak özel uygulamalar yapılması gerekebilir. Yine bu özel uygulamaların yanında belirttiğimiz egzersizler, beslenme öneriler ve uyku düzenine dikkat ederek daha kısa sürede çok daha fazla boyunuzun uzamasını sağlayabilirsiniz.

Boy Uzatma Yolları 2

Kısa boylu olmak hem bayanların hem de erkeklerin kendilerini kötü hissetmelerine neden olur. Bunun ortadan kalkması için özel boy uzatma yöntemleri denenebilir. Bu yöntemler ve tekniklerin en doğru şekilde uygulanışı hakkında detaylı bilgileri, bu amaç için hazırlanan bpy uzatma teknikleri kitaplarından alabilirsiniz.

26 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...