Bungee Jumping Nedir

Yayınlanma Tarihi: 2 Nisan 2017 Ekleyen: Merve Kara


Bungee Jumping Nedir Yayınlanma Tarihi: 2 Nisan 2017
Ekleyen: Merve Kara

Adrenalin bağımlıların tercih etmiş olduğu coşku verici bir doğa sporu olan bungeejumping sporunu meydana getirecek olan kişiler yüksek bir yerden elastik özellikli bir halatla aşağıya doğru bir atlayış gerçekleştirirler. Bungee Jumping ne demek? Sorusuna karşılık olarak verilebilecek en yaygın yanıt, atlama meydana getirilen yer kimi vakit doğal bir ortamın ta kendisidir (dağ, kanyon, köprü…) kimi vakit de bir vincin tepesidir. Eğlence için meydana getirilen bu spor nadiren de olsa müsabakalarda da yapılır.

Bangi jumping yapılması için yağmursuz bir hava şarttır. Bunun haricinde her zaman yapılabilir. Yer olarak da vinçlerin ulaştığı veya atlama kulelerinin kurulduğu her yer olabilir. Eğer doğada yükseklik ve atlama açısına uygun köprü, kanyon ya da dağ var ise buralarda atlamak için kullanılabilir. Bu spor yapılmak isteniyorsa bu hastalıkların taşınmadığına dair iki şahit gösterilerek bir beyan imzalamak ve bunu sözlü bir halde ifade etmek gerekir.

Ne kadar çok düşünürseniz endişeniz ve kendinizi Bungee Jumping yapmamaya ikna etme mümkünlüğü o denli artar. Hepimiz bu mevzuda endişelenir, bu şekilde hissettiğiniz için kendinizi kaba atlamayın. Yükseklikten korkmanız atlamayacağınız anlamına gelmez. Rahat giysiler giyinin ve atladıktan daha sonra göbeğinizi herkese göstermemek için tişörtünüzü pantolonun içine sokmayı deneyin. Aynı şekilde, etek giymeyin. Kıyafetleriniz çok dar ya da çok bol miktarda olmamalı. Ayakkabılarınız düz olmalı ve ayağınıza tam oturmalı. Bileğinize kadar uzanan botlar ya da ayakkabılar giymeyin, aksi takdirde bileğinizde tahrişe sebep olabilirler. Bungee Jumping kazaları ortaya çıkmaması için bu gibi önlemlerin alınması gerekmektedir.

Bungee Jumping Nedir 1

Bungee Jumping nedir? Sorusundan ziyade nasıl yapıldığı da büyük bir öneme sahip olmaktadır. Saçlarınız uzunsa, atlarken bir yere takılmaması için ya da yüzünüze gelmemesi için toplamalısınız. Bungee Jumping yaparken giyilen çok sayıda emniyet giysisi vardır sadece aralarında en yaygın olanları vücut ve bacaklar için giyilenlerdir. Bacaklar için giyilen güvenlik giysisi her iki bileğinize takılır ve belinize bir destek konur (dağ tırmanışında kullanılan sırt güvenlik kıyafeti şeklinde). Kişilerin sorunsuz bir şekilde bu spor dalını yapabilmeleri için bu gibi emniyetleri almaları gerekmektedir.

Bungee Jumping Nasıl Yapılır?

  • Giysiniz yoksa para ödeyerek alacaksınız/kiralayacaksınız ve birkaç biçim doldurup imzalayacaksınız. Bungee Jumping çok güvenli olsa da potansiyel risklerin bilincinde olduğunuzdan kati olmak isteyeceklerdir.
  • Kilonuza uygun ekipmanı kullandıklarından ve sizin bu ekipman için kilo limitini aşmadığınızdan kesin olmak için sizi tartacaklar.
  • Köprünün en tepesine çıktığınızda sizi hazırlayacak olan görevliler orada olacak.

Bungee Jumping Nasıl Yapılır?

  • Atlayışınızın daha zevkli olması için eğitmeninizin söylediklerini dikkate alın. Ve sual sormaktan çekinmeyin-onlar sizin sorularınız için oradalar. Eğitmenler bileklerinize tampon bağlayacaklar ve bunun çevresinde atlayış kordonuna bağlanacak olan elastik bantlardan saracaklar.
  • Giysileri giydikten derhal sonrasında her şey esasen çok hızlı gelişecek, bir tek akışına bırakın. Atlamadan önce aşağı bakmayın. Atlayış esnasında bu görüntüye bakmak için yeterli süreniz olacak. Atlamadan önce aşağı bakmak fikrinizi değiştirmenize sebep olabilir.

Bungee Jumping Nasıl Yapılır? 1

  • Bu hızda havada süzülmek muhteşem bir histir. Hazzını çıkarın ve tüm enerjiniz ile çığlık atmaktan kaçınmayın! Atlayışın sonucunda yumuşak bir biçimde yavaşlayıp refah dolu hissedeceksiniz. Atlayıştan ondan sonra teknedeki görevliler gelip kordonları açabilir ya da atlamış olduğunuz noktaya sizi geri döndürebilirler.

Bungee Jumping hakkında bilgi ve bu kapsamda kişiler tarafından oldukça büyük bir öneme sahip olan bungee jumping fiyatları hakkında detayları öğrenmek için ise kişilerin muhakkak ki uzmanlar ile görüşmesi gerekmektedir.

1 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...