Ceviz Besin Değeri

Yayınlanma Tarihi: 18 Mart 2017 Ekleyen: Merve Kara


Ceviz Besin Değeri Yayınlanma Tarihi: 18 Mart 2017
Ekleyen: Merve Kara

Toplamda 30 gram ceviz tüketirseniz ortalama 8 adet kabukları soyulmuş cevize tekabül edecektir. Toplamda 180 kaloridir. Yani yaklaşık bir avuç ceviz tükettiğinizde toplamda 180 kalori alacaksınız. Dolayısıyla 2500mg omega3 ve 11000mg civarında omega6 asit denesi sağlayacağız. İlgili verilerle umarız ceviz kaç kalori sorusuna detaylı ve etkili cevap almışsınızdır. Ceviz besin içerikleri en fazla olan çok fazla magnezyum, demir ve kalsiyum almanıza neden olan bir yiyecektir.

Vücudumuza aldığımız besinlerin kalori değerleri değişim göstermektedir. Özellikle hafızanın güçlenmesinde yardımcı olan ceviz besin kalorisi en fazla yüksek olan yiyecektir. Dolayısıyla cevizin faydaları her yaşta insan için saymakla bitmeyecektir. Ceviz faydaları aşağıdaki maddeler halinde sıralanmıştır. Ceviz Günlük besin lifi ihtiyacının %9 oranında karşılanmasına yardımcıdır. Ceviz kötü kolesterolü düşürerek damarlardaki kan akışının düzenlenmesinde yardımcıdır. Kanser önlüyor.  Diyabet hastaları için çok ideal olan besindir. Kalp damar sağlığına fayda sağlıyor. Kilo vermek için ideal olan yüksek kalorili besindir. Avrupalı bilim adamları tarafından da deneylere konu olan cevizin kalorisi oldukça fazladır. Birçok vücut aktivitenin artmasında yardımcı olan cevizi günlük ihtiyacınız altında tüketmemek gereklidir.

Ceviz Kalori Değerleri

Cevizin  %80 miktarı yüksek kaloridir.

Günlük besin lifine olan ihtiyacın %7’ini karşılar.  (Yaklaşık 2 gr)

Günlük kalsiyuma olan ihtiyacın %8’ini karşılar.  (Yaklaşık 5 gr)

Günlük demire olan ihtiyacın %17’sini karşılar.  (Yaklaşık 12,5 gr)

Günlük magnezyum lifine olan ihtiyacın %12 ‘sini karşılar.  (Yaklaşık 4,10 gr)

Günlük bakır lifine olan ihtiyacın %17’sini karşılar.  (Yaklaşık 23,10 gr)

Günlük selenyum lifine olan ihtiyacın %27’sini karşılar.  (Yaklaşık 20 gr)

Günlük çinko lifine olan ihtiyacın %37’sini karşılar.  (Yaklaşık 25 gr)

Günlük tiamine olan ihtiyacın %47’ini karşılar.  (Yaklaşık 30 gr)

Günlük fosfor lifine olan ihtiyacın %11’ni karşılar.  (Yaklaşık 32,20 gr)

Günlük fosfat lifine olan ihtiyacın % 9 oranını karşılar.  (Yaklaşık 11,2 gr)

Ceviz Kalori Değerleri

Cevizin Besin Değeri Ve Faydaları

Besinlerin kalori değerleri ve oranları vücut içindeki yapıya göre de değişebilir. Kimi insan da ceviz ve diğer kuruyemiş günlük kalori ihtiyacını karşılarken bazı insanlar için sadece kuruyemiş tüketmek yeterli olmaz. Ceviz, fındık, badem, fıstık, kuru incir, kuru kayısı, kuru meyveler,  kuru üzüm gibi kuruyemişler geçmişten günümüze gelen çok önemli kuruyemişlerdir. Sağlıklı yaşam için son derece etkisi olduğu gözlemlenen bu ürünleri aç karna bile tüketiyoruz Aç karna tüketmenin daha çok etkisi olduğu ise kaçınılmazdır. Ceviz suyu katkılı olarak adlandırılan bitkisel destekli şampuanların bile saç için çok olumlu yönde etkisi olduğu gözlemlenmektedir. Ceviz yağı ve badem yağı karışımı saçların daha parlak görünmesinde yardımcıdır.

Cevizin Hamilelikte Katkısı: Ceviz hamile olan kadımlar içinde çok etkidir. Bebeklerin organlarının gelişmesinde yardımcıdır. Doğumu yaklaşan kadınların bolca tüketmesi gereken kuruyemiştir.  Gebelik dönemlerinin rahat geçmesini sağlar.

Cinsel ilişkilerde İstek Sağlar: Ceviz cinsel ilişkilerde oluşan iktidarsızlığı yok eder. Kadınların adet dönemlerinin rahat geçmesine yardımcı olur.

Kas ve İskelet Sistemini Güçlendirmesi: kas ve iskelet sistemindeki dokuların güçlenmesine yardımcıdır. Kişilere fiziksel olarak güç sağlar.

Cevizin Besin Değeri Ve Faydaları

Kemiklere faydalı: Kemiklerin gelişiminde yardımcıdır. Kemikler için güç veren vitamini, içinde barındırır. Kanser Hastalarına özel muhakkak verilmesi gereken ceviz kemoterapi ve radyoterapiden sonra zarar gören vücuda protein takviyesi eğilimi sağlar.

Zayıflamak için: Fazla kiloları olan kadınların kullanması gereken kuruyemiş arasındadır.

Hafıza güçlendirilmesinde: Hafızanın daha çok veri hatırlaması adına beyinde etkisi olan cevizin katkısı çok fazladır. Beynin gelişmesine yardımcıdır.

18 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...