Cinsel İlişki Süresini Uzatmak İçin 8 Öneri

Yayınlanma Tarihi: 14 Mart 2017 Ekleyen: Merve Kara


Cinsel İlişki Süresini Uzatmak İçin 8 Öneri Yayınlanma Tarihi: 14 Mart 2017
Ekleyen: Merve Kara

Cinsel ilişki süresini uzatmak için 8 öneri sayın deseler akınıza ne gelirdi? Cinsellik beyinde zuhur eder, duygulara dökülür, hormonları harekete geçirir, beden ve zihin organize olur ve perde açılır. Filmlerin en spontanesi, en konusuzu, en gerekçesizi sekstir. Seks için ne zaman, ne mekan fark eder. O birdenbire gelir ve bedenleri tutkuyla titretir. Göz gözü görmez, dişe diş kana kan bir cenk başlar içerde. İçgüdüler doludizgin dökülür, tutku dörtnala koşar ve sadece tek bir noktaya odaklanılır: iki bedenin tek vücut olması. Salıncağın en yükseğe fırladığı nokta penetrasyon aşamasıdır. Kaşif kobranın loş mağaraya girip keşfe çıktığı an. Hayatı başlatan arkhe’dir yani, girizgah, başlangıç ne derseniz deyin. Hem hayatı başlatan, hem de bedeni mutlu kılan bir haz. Adı seks.

Cinsel ilişki süresini uzatmak için 8 öneri sayacak olursak neler söylenir bir bakalım.

1-Çiftlerin ne istediklerini birbirlerine söylemeleri.

2-Seks, güvenilir ve çiftlerin rahatsız edilmeyeceklerinden emin oldukları bir mekanda yapılmalıdır.

3-Ön sevişme ne kadar uzun tutulursa cinsel ilişki süresi, orgazm şiddeti ve alınacak haz da o kadar artar.

4-Fanteziler ve heyecan verici aşk oyunları cinsel ilişkiye ekstra heyecan katar ve sevişme süresini uzatır. Partnerinizle farklı elbiseler giyerek sevişin, doktorculuk oynayın, istemiyormuş gibi davranın, onun önünde dans ederek soyunun, muayene oluyormuş gibi yapın. Bırakın steteskopun soğuk metalini vajinanızın içine doğru ilerletsin ve sizi muayene etsin. Bir adım sonra gerçekleşecekleri düşünün ve heyecanınız tavan yapsın.

5-Geciktirici etkisi olan prezervatiflerinden kullanmak da ilişki süresini uzatacak bir etkendir.

6-İlişkide tutku, romantizm ve aşk, hoşlanma gibi duygular varsa o birleşme, o seks sabaha kadar sürer ve vaktin nasıl geçtiğini anlayamazsınız.

7-Cinsel isteği arttıran afrodizyak besinler almak da cinsel ilişki süresini arttırıcı etkenlerdir. Sekse başlamadan önce ne çok tok, ne de aç olunmalıdır.

Cinsel İlişki Süresini Uzatmak İçin 8 Öneri 1

8-Sigara ve alkolden uzak duran, fazla kilo problemi olmayan, düzenli yaşayan kişilerin performansları daha uzun süreli olacaktır. Yaş kaç olursa olsun kilo kontrolü sağlanmalı, tütün ve alkolden uzak durulmalı, sağlığa dikkat edilmeli ve ipin ucu asla kaçırılmamalıdır. Fizik ne kadar iyi ve sağlam olursa seksten alınacak ve karşı tarafa verilecek zevk o denli yoğun olacaktır.

Cinsel ilişki şekillerini bilmek ve içgüdüsel hareketlerin içine serpiştirmek seksin temel zeminidir. Cinsel ilişki şekilleri hem öğrenilir hem de üzerine kişisel tarzlar eklenerek bambaşka hikayeler yazılabilir.

Cinsel İlişki Süresini Uzatmak İçin 8 Öneri 2

Cinsel İlişki Nasıl Olur

Cinsel ilişki, erkeğin erekte olmuş yani sertleşmiş organının kadının vajinasının içine girmesi ile başlayan üreme yahut zevk amaçlı yapılan ilişki türüdür. Bunun dışında anal seks, orak seks, dildo yahut vibratör kullanılarak gerçekleşen cinsel ilişkiler de heteroseksüel ve eşcinsel olmasına bakılmaksızın cinsel ilişki kapsamında değerlendirilirler.

Cinsel İlişki Nasıl Olur

Cinsel ilişki sadece kadın ve erkek cinsel organlarının birleşmesi eylemi değildir. Bu kısım sevişmenin final kısmı ve altın vuruşudur elbette ama cinsel ilişki birbirini mıknatıs gibi çeken bedenlerin ilk dokunuşu ile başlar, öpüşme, okşama gibi dokunuşlarla devam eder. Tüm bu eylemler sırasında kan hücumuyla sertleşen penis vajina içerisine girer. Buna intromisyon da denilir. Vajina da ön sevişme sırasında birtakım salgıların sayesinde penisin içeri rahatça kayabilmesi için ıslanarak kayganlaşmıştır. İntromisyon yahut penetrasyon denilen aşamada sertleşen ve neredeyse iki misli genişleyen ve büyüyen penis, vajina derinliklerine ileri geri hareket ettirilir. Çiftler böylelikle birbirlerini ejakülasyon yani boşalma ve eşzamanlı olarak orgazm yaşanana kadar uyarırlar. Sinirler aracılığı ile uyarılan cinsel organlar belli bir süre sonra en yüksek zevk noktasına kadar ulaşır, boşalma ve orgazm gerçekleşir. Cinsel ilişkinin gerçekleşmesi için kadının bacaklarını iyice açması ve penisin girişini kolaylaştırması şarttır. Cinsel ilişkide temel hareket sertleşmiş penisin vajinaya girip çıkmasıdır ama bu eylemi gerçekleştirmek için bedenlerin alacağı onlarca vaziyet yani pozisyon vardır. Bunlara cinsel ilişki şekilleri denilir.   Misyonerden, doggy’ye, kucaktan, kaşığa, 69’dan, jokeye, ters jokeyden, burguya kadar ve çok daha fazlası ile bedensel haz alımına hizmet eden cinsel ilişki şekilleri ile tek temel kapıya; orgazm kapısına varılır. Varış noktası, final kısmı, ritmin şaha kalktığı andır. Biraz teori, çokça pratik.

İşte hayatın sihiri: Adı seks

Yaşı: dünya tarihi kadar eski…

Yazan: Seda Çapçı

14 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...