Cinsel İlişki Türleri

Yayınlanma Tarihi: 28 Şubat 2017 Ekleyen: Merve Kara


Cinsel İlişki Türleri Yayınlanma Tarihi: 28 Şubat 2017
Ekleyen: Merve Kara

Çiftler arasında özellikle de ilk kez yakınlaşacak olan çitlerde, en yaygın olarak misyoner pozisyonu denenmektedir. Birbiri ile sevgi dolu bir şekilde cinsellik yaşamak isteyen çok sayıda kadın da, bu pozisyonu tercih etmeye devam etmektedir. Bu pozisyon kadını gevşetir, birleşmeyi kolaylaştırır ve insanın alt karın (pelvis) darbelerine yardım eder. Aynı zamanda karşılıklı okşamaya ve öpüşmeye de uygundur. Misyoner pozisyonunun zıttı olarak bilinen pozisyonda çift, karşı karşıya ve kadının adamın üzerine adeta bir ata biniyor gibi binmesidir. Bu ona, cinsel ilişkinin şiddetini ve süresini denetleme olanağı sağlar. Örneğin, teması kaybetmeden uzanabilir. Bazı seksologlar, bu pozisyonun iki eşe de maksimum haz veren pozisyon bulunduğunu ileri sürmektedirler.

Bu pozisyonda, hanım, erkeğin ağırlığından kurtulmuş olduğundan pelvis darbeler yapabilir ve birleşmenin derinliğini duyabilir. Adam onu özgürce okşar ve orgazmı geciktirebilir. Bu pozisyon özellikle hanımın kısa ve insanın uzun olduğu çiftler için uygundur. Sadece hanım otururken yapılacak ters bir hareket acı verebilir, eylemsiz rol adamın hoşuna gitmeyebilir. Bu pozisyon gebe kalmaya pek uygun değildir. Eşlerin birbirlerinin ağırlığını taşımak zorunda kalmamaları ve kollarının özgür kalıp birbirlerine sarılabilmeleri, bu pozisyonun artıları arasında sayılabilir. Bunun yanı sıra, bazı çiftler yeterli uyarı olanağı vermediğini öne sürerek bu pozisyonu elverişsiz bulmaktadır. Ayaktaki pozisyonlar çoğu süre aceleyle, gizli ve rahatsız koşullarda uygulanmaktadır. Bununla birlikte, en iyi koşullarda bile eşlerin boyları farklı ise vaziyet zorlaşır. Bazı pozisyonlar erkeğin eşini yerden kaldırmasını gerektirir; bu, boy sorununu ortadan kaldırır, ancak adamın yorulmasına niçin olabilir.

Çoğu kişiler arka yolla birleşmenin doğaya aykırı bulunduğunu savunurlar. Oysaki hemen hemen tüm memeliler yalnızca bu şekli uygular. Bu kâfi derecede derin birleşmeyi ve klitoris üzerinde hoşa giden bir baskı sağlar. Uzanarak, diz çökerek, oturarak ve ayakta uygulanan değişik pozisyonlar vardır. En azından bunlardan bazıları her yaşta çifti doygunluk etmektedir. Hatta bazı pozisyonlar, öteki birleşme şekillerinin çoğunu olanaksız kılan fizyolojik koşullarda olan kişilere özellikle uygundur.

Cinsel İlişki Türleri 1

Yeni duygular tatma isteği, insanların çoğunu cinsel birleşmede mümkün olan yüzlerce pozisyonu denemeye itmektedir. Daha az kullanılan pozisyonlardan bazıları ise yeniliğin ötesinde bazı fiziksel ve ruhsal problemleri çözümlemeye yarar. Doğru pozisyonun seçimi, hiç orgazma varamayan bir hanımın orgazma varmasına veya iktidarsız bir insanın probleminin üstesinden gelmesine, hatta görünüşte kısır olan bir çiftin çocuklarının olmasına yardım edebilir.

Cinsel İlişki Türleri 2

İlk kere ilişkide bulunanların çoğu misyoner pozisyonunu seçmektedir. Bakire kızlar ve partnerleri açısından pozisyon seçiminin çok büyük bir önemi bulunmamaktadır. Ön hazırlık vajinanın kayganlığını sağlar ve özellikle geçmişteki deneyimleri, kadının kızlık zarını genişletmiş ya da yırtmışsa, kadının rahatsızlığı azalır.

Cinsel İlişki Türleri 3

Kadın, dizleriyle adamın omuzlarına dayanır. Bu, şişman kadınlarda tam birleşmeye ve spermlerin rahim ağzının yakınında birikmesine yardım eder. Diz çökmüş olarak meydana getirilen arka yolla birleşme, eğer rahim retrovers (arkaya dönük) ise spermlerin rahim kanalına yetişmesini sağlar. Geçmişteki kendiliğinden düşükler sebebiyle, doktor tarafınca ilk üç ayda ilişki yasaklanmamışsa, gebelik süresince önerilir. Çift, düzgüsel ilişkide bulunabilir. Gebeliğin ilerlemesi ve karnın büyümesi ile klasik ilişkiler zor ya da olanaksız olmaya adım atar. İleri gebelik dönemindeki bir kadın için karına doğrudan basınç yapılmasından korumuş olan veya minimumundan birleşmenin derinliğini denetlemeye müsaade eden pozisyonlar gereklidir. Eşler, yatak üzerinde bir arka yolla birleşme pozisyonunda diz çökerler ve adam, çok fazla derine itmekten de kaçınır.

28 Şubat 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...