Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Yayınlanma Tarihi: 3 Temmuz 2017 Ekleyen: Merve Kara


Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri Yayınlanma Tarihi: 3 Temmuz 2017
Ekleyen: Merve Kara

Çocuk odası çocukların kendi hayal dünyasını hiçbir kısıtlama ve engelleme olmadan özgürce yaşayabilecekleri bir ortam olması sebebiyle onlar için oldukça önemlidir. Çocuk odalarının tasarımı da genellikle çocukların zevki de dikkate alınarak onların istekleri doğrultusunda yapılmaktadır. Çocuk odası tasarımında yenilikçi yaklaşımların ortaya koyduğu renkli ve cıvıl cıvıl modeller tercih edilmektedir.

Çocuk odalarında konsept belirlenmesi gereken temel ön koşuldur. Çocuk odası modelleri genellikle bir tema ya da konsept dikkate alınarak üretilmektedir. Bu kapsamda çocukların kız ya da erkek olması tasarımı etkileyen temel faktördür. Çocuk odası dekoru erkek çocuklar için erkeksi masal kahramanları ve mavi, kahverengi renklerle domine edilirken, kız çocukları için prenses temalı içerikler ve pembe, mor belki yeşilin tonları tercih edilmektedir. Çoğunlukla erkeklerin yaptığı kaptan, f1 pilotu gibi işlerde tasarlanan odalar genellikle erkek çocuk odası takımları olarak tercih edilmektedir.

Çalışma masaları, odaların duvarını süsleyecek ürünler, cici perdeler gibi ürünler çocuk odası aksesuarları olarak değerlendirilmektedir. Çocuk odalarının uygun tasarımı ile çocuklarının hayal gücünün daha hızlı geliştiği ortaya çıkmıştır. Çocuk odası dekoru konusunda maliyet etkin çözümlerle aynı anda iki çocuğun kalabileceği uygun mekânlar oluşturmak da mümkündür. Akıllı çözümlerle odanın temel görünümünü değiştirmeden kompakt ve pratik mobilya ve yatak ya da ranzalarla yapılabilmektedir.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 1

Çocuk Odası Takımları ve Fiyatlar

Farklı temalarda sunulan çocuk odası mobilya modelleri genellikle masal kahramanları içerikli üretilmektedir. Erkek ve kız çocukları için farklı çocuk odaları mobilya ürünleri çocuk odası dekorasyonu ürünleri ile farklı tasarımlarda buluştuğunda ortaya çok cici ve sempatik çocuk odaları tasarımı çıkmaktadır. Fiyatlar ürünün malzeme kalitesine içerik ayrıntısına göre değişiklik göstermektedir. Dekoratif ürünlerle zenginleştirmek istenilen çocuk odası takımları ilave ücretler ile satın alınabilmektedir.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2 Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 3 Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 4 Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 5

3 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...