Coraspin Faydaları

Yayınlanma Tarihi: 8 Nisan 2017 Ekleyen: Merve Kara


Coraspin Faydaları Yayınlanma Tarihi: 8 Nisan 2017
Ekleyen: Merve Kara

Coraspin faydaları konulu yazımızda gerekli bilgileri sunuyor olacağız. Her biri 100 mg tabletler şeklinde satılmaktadır. İçerisinde asetilsalisilik asit ismi verilen etken bir madde kullanılmaktadır. Kan içinde pıhtılaşan hücrelerin gruplaşmasını önleyen bir ilaçtır. Bu noktada coraspin ne işe yarar sorunun yanıtı ortaya çıkmış olacaktır. Coraspinin bu özelliği nedeniyle pek çok kalp sağlığı problemlerinde kullanıldığı bilinmektedir. Coraspin, 100 mg kapsüller ve toplam 30 tabletlik ambalajlarla satılmaktadır. Tabletlerin renkleri beyazdır. Genelde uzun dönemli kullanılmaktadır. Uzun tedavi dönemlerinde mide problemleri oluşturmaması için enterik kaplı olarak üretilmektedir. İlaç üzerinde yer alan ekstra kaplama sayesinde ilacın mide tarafından emilmesi önlenmş olur. Bu doğrultuda coraspin bağırsaklar tarafından emilmektedir.

Kalp ve damar hastalıklarında kanın pıhtışalmasını önler ve damarların ani bir şekilde tıkanmasını engellemektedir. Bunun dışında coraspin hamilelik dönemlerinde dikkatli kullanılmalıdır. Özellikle kalp ve damar ameliyatları sonrasında doktor tarafından önerilen bir ilaçtır. Olası felç riskleri bu ilaç sayesinde önlenmiş olmaktadır. Her ilacın olduğu gibi coraspinin de yan etkileri bulunmaktadır. Coraspin de dahil olmak üzere hiçbir ilacı bilinçsiz bir şekilde kullanmamalısınız. Doktorunuzun önerisi ve eczacınıza danışarak kullanmanız gerekmektedir. Belli muayene ve testler sonucu coraspin kullanımı doktor tarafından reçeteye yazılması gerekmektedir. Bazı durumlarda nezle veya burun tıkanıklığı olabilmektedir. Kaşıntı ve ödem gibi cilt problemleri olası yan etkileri arasında yer almaktadır. Mide yanmaları ve ağrıları görülen yan etkileri içindedir. Tüm bu yan etkileri dışında coraspin yararları daha fazladır.

Coraspin Ne İçin Kullanılır?

Coraspin hücre pıhtılaşmasını önlemek ve damar tıkanıklarının önüne geçmek için kullanılmaktadır. Doktorunuzun aksini belirtmediği sürece, günde 1-3 tablet arasında kullanılmaktadır. Göğüs ağrılarını ve kalp krizi riskini önlemek için kullanılmaktadır. Birden fazla risk taşıdığı tespit edilen hastalarda günde 1-2 tablet kullanılmalıdır. Kalp ve damar ameliyatları sonunda kullanımlar günde 1 tablet olmalıdır. Bu bilgiler coraspin 100 mg ne işe yarar noktasındaki bilgilerdir. Geçici felç risklerini önlemek amacı ile kullanımlarda günde 1-3 tablet uygundur. Daha çok uzun süreli kullanımı olan bir ilaçtır. Ne kadar ve hangi sürede kullanılması gerektiğine doktorunuzun karar vermesi gerekmektedir. Coraspin kullanımında hamilelik ve emzirme dönemlerinde hassas olmak gerekir. İlacın çok düşük bir kısmı anne sütüne geçmektedir. Bu nedenle doktor kontrolü ile alınması çok daha sağlıklıdır.

Coraspin Ne İçin Kullanılır?

Kalp ve damar tıkanıklılarının en büyük nedeni kan hücrelerindeki pıhtılaşma ve de kümeleşmedir. Bu durumun önüne geçmek için belli ilaçlar kullanılmalıdır. Bu ilaçlardan biri de coraspindir. İçerisinde bulunan etkin maddeler sayesinde hücre pıhtılaşmasını önlemektedir. Hücre pıhtılaşması, kan pıhtılaşması anlamına gelmektedir. Bu anlamda coraspin 100 faydaları çok önemlidir. Özellikle kalp krizi ile ilgili çok önemli bir yardımcıdır. Kalp ve damar ameliyatları sonunda takviye bir kuvvettir. Temel faydası kanın sıvılaşmasına yardımcı olmaktır. Uzun süreli kullanımı olan bir ilaç olduğu için diğer hastalıklar ve ilaçlarla kullanımında düzenli doktor kontrolleri gerekmektedir. Aksi halde istenmeyen sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İlaçların genel kullanımlarında bilinçli olmak çok önemlidir. Kimyasal bir ilacın etkilerini görebilmek için doktorunuzun önerilerini, reçete üzerinde yazan bilgilere ve düzenli kullanıma çok önem verilmesi şarttır. Düzenli alınmayan ilaçların etkisi olmayacaktır. Özellikle coraspin gibi uzun süreli kullanımı olan ilaçların aksatmadan düzenli kullanılması gerçek etkinin ortaya çıkması adına önem arz etmektedir. Geçici uyuşma ve felç gibi problemlerin önlenmesinde de coraspin çok etkin maddelere sahiptir. Kalp ve damar sağlığı için geliştirilen önemli bir ilaçtır.

Coraspin Ne İçin Kullanılır? 1

8 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...