Coraspin Nedir

Yayınlanma Tarihi: 8 Nisan 2017 Ekleyen: Merve Kara


Coraspin Nedir Yayınlanma Tarihi: 8 Nisan 2017
Ekleyen: Merve Kara

Trombosit olarak bilinen pıhtılaşma hücrelerin bir araya gelerek pıhtılaşmasını önleyen bir ilaçtır. Bu özelliği ile kalp ve damar sağlığı tedavilerinde kullanılmaktadır. Tüm ilaçların olduğu gibi coraspin yan etkileri olabilmektedir. Yan etkileri konusunda reçete üzerinde yazan bilgileri okumanız gerekmektedir. Coraspin içerisinde asetilsalisilik adında etkin bir madde bulunmaktadır. Bu madde hücre pıhtılaşmasının önüne geçmektedir. 100 mg tabletler şeklinde satılmaktadır. Her bir tablet enterik kaplıdır. Enterik kaplı olmasının temel nedeni mide yerine bağırsaklar tarafından emilmesini sağlamaktır.

Coraspin tabletler beyaz renkli olarak üretilmektedir. Her bir kutuda 30 tablet bulunmaktadır. Uzun süreli tedavilerde kullanılmaktadır. Bu nedenle mide ağrıları ve bulantıları olabilmektedir. Enterik kaplı oluşundan dolayı bu tür şikayetler en aza inmektedir. Hareketle ilgili olmayan göğüs ağrılarını önlemek için coraspin önerilmektedir. Piyasada satılan coraspin fiyatı standarttır. Bazı hastalar birden fazla risk taşıyabilmektedir. Bu tür hastalarda kalp krizi riskini düşürmek ve olası damar tıkanıklıklarının önüne geçmek için coraspin etkin maddeler içermektedir. Daha çok kalp ameliyatları ve damar tıkanıklığı operasyonlarından sonra hastaya önerilmektedir. Reçete ile satılan coraspin, hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktor kontrolünde alınmalıdır. Dış gebelik yaşayan hamilelerde coraspin kullanılmamalıdır. Aynı zamanda coraspin 100 satış fiyatı 2,75 TL olarak devam etmektedir. Bazı ilaçlara karşı alerjik reaksiyon gösteren kişilerin dikkatli kullanması gerekmektedir. Mide veya bağırsak ülseri geçiren hastalar, kan sulandırıcı ilaçlar kullananlar, böbrek rahatsızlıkları yaşayanlar, karaciğer problemi olanlar, daha önce astım gibi kronik rahatsızlıklar geçirenlerin coraspini dikkatli kullanmaları gerekmektedir.

Coraspinin 100 mg ve 30’lu tabletlerde satıldığını ifade etmiştik. 100 mg tabletler dışında 300 mg 30’lu coraspin ambalajları da bulunmaktadır. 300 mg coraspin tabletleri daha ciddi kalp ve damar tıkanıklığı riski taşıyanlar içindir. Bu anlamda coraspin 300 mg kullananların çok daha dikkatli olmaları gerekmektedir. 300 mg 30’lu tabletler halinde satılan ürünler biraz daha etkili maddeler içermektedir. Bu nedenle doktorunuzun uygun görmesi halinde reçete ile alınmalıdır. Bu anlamda coraspin 100 fiyat ile 300 mg arasında fark bulunmaktadır. Uzun süreli kalp riski veya damar tıkanıklığı problemlerinde günde 3 veya 4 tablet şeklinde alınmaktadır. Felç riskini önlemek için kullanımlarda günde 1-2 tablet alınmalıdır. Ameliyat sonrası kullanımlarda ise günde 1 tablet uygun görülmektedir. Ağız yolu ile alınan bir ilaçtır. Farklı ve bilinçsiz bir şekilde alınmamalıdır.

Coraspin Nedir 1

Uzun süreli bir tedavi ilacıdır. Tedavinin ne kadar ve hangi sıklıkla olacağına doktorunuz karar vermelidir. Bu noktaya kadar coraspin ne ilacı diye merak edenlere yeteri kadar bilgi vermiş olduk. Her zaman ifade ettiğimiz gibi ilaçları bilinçli kullanmak çok önemlidir. Doktor kontrolü ile ve çok düzenli olarak kullanıldığında tedaviye gerekli cevap alınmış olacaktır. Daha çok önerilen ve doktorlar tarafından reçetelere yazılan coraspin 100 mg fiyatı oldukça uygundur. Kutusu 2,75 TL olarak satılmaktadır. Son olarak ilacın yaygın görülen yan etkilerinden bahsedelim istiyoruz. Mide yanması, mide bulantısı ve buna bağlı olarak kusma en yaygın görünen yan etkileri arasında yer almaktadır. Bunun dışında karın ağrıları, mide bağırsak bozuklukları, kan kaybı gibi etkileri olabilmektedir. Kalp ve damar sağlığına yönelik geliştirilen coraspin 100 mg ile tedavinizi sürdürebilirsiniz. Tedavi süresince doktorunuzun önerileri dışına çıkmamalısınız. İlaç reçetesini dikkatli bir şekilde okumalısınız. Bunun yanında eczacınızdan da bilgi alabilirsiniz. Düzenli kullanım yapmalı ve tedaviyi aksatmamalısınız. Bazen yıllar boyu sürebilecek bir tedavi süreci olacağını ve bu nedenle doktor kontrolünde kullanmanız gerektiğini tekrar ifade etmek isteriz.

Coraspin Nedir 2

8 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...