Dekorasyon Fikirleri

Yayınlanma Tarihi: 30 Haziran 2017 Ekleyen: Merve Kara


Dekorasyon Fikirleri Yayınlanma Tarihi: 30 Haziran 2017
Ekleyen: Merve Kara

Dekorasyon, evde yaşayan ya da yaşayacak olan kişilerin zevkine göre dizayn edilmesidir. Bu sebeple dekorasyon için öncelikle ev sahiplerinin fikirleri önemlidir. Bu tabii ki profesyonel bakış açısıyla yaklaşımdır. Ancak kişiler kimi zaman kendileri de dekorasyon ürünleri sayesinde bazı ufak değişikliklerle evlerinin tamamen farklı bir görüntüye bürünmesini sağlayabilmektedir. İşte bu durumlarda da ilginç, değişik ya da farklı dekorasyon modelleri ve önerileri devreye girmektedir. O zaman birazda bu fikirlere göz atmanın zamanı geldi demektir.

Dekorasyon Hakkında

Dekorasyon önerilerinde nasıl bir tarz istendiği ya da dekorasyonu yapılacak olan mekanın büyüklüğü önemlidir. Çünkü dekor ne kadar önemliyse alanı kullanışlı hale getirebilmekte o kadar önemli olmaktadır. Mesela; küçük bir salon sahibi olduğu düşünülürse, koltuk seçimi için ilk tercih L model olanlar olmalıdır. Ayrıca küçük bir tv ünitesi ve orta sehpa yeterli olacaktır. Duvarlarda ise açık renk tonlarının kullanılması kesinlikle içerisinin daha aydınlık ve ferah gözükmesini sağlayacaktır. Kullanılacak olan dekoratif süs eşyaları içinse canlı renkler ya da gümüş, altın ve bronz gibi parlak renkler hareketlilik katacaktır. Elbette bu değişiklikler sadece evlerle sınırlı olmamaktadır. Butik mağaza sahibi olanlar için de işyeri dekorasyon fikirleri hiç fena olmayacaktır.

Örneğin; klasik modern bir tarz oluşturmak için, mağazanın bir duvarının eski dönemleri andıran duvar kâğıdıyla kaplanması, müşterinin beklerken oturabilmesi için oymalı bir tekli koltuk ve masa kullanılması ve yine varaklı altın ya da bronz renkli bir boy aynası bulunması ilginç detaylar olabilecektir. Bunların dışında kalan ana hatlar için daha modernize edilmiş tasarımlar iki farklı dönemi bir araya getirecektir.

Dekorasyon Fikirleri 1

Ayrıca ofis dekorasyon örnekleri arasından da fikir paylaşmak gerekirse, işte bu hem iş alanına hem de kişisel zevke göre değişebilmektedir. Ancak hem fikir olunan ana nokta, ofislerin göz karmaşası yaratmayan bir görüntüye sahip olmasıdır. Yani sade ve kullanışlı eşyalar dekor için kullanılmalıdır. Bir kaç fikir paylaşmak gerekirse; masa, koltuk ve dolaplar kesinlikle kullanım amacına uygun ve fonksiyonel olmalıdır. Fakat çok koyu renkler tercih edilmemelidir. Duvarlarda ise mümkün olduğunca az resim kullanılmalıdır. Ayrıca misafirlerin işlerin aksamasına neden olacak kadar uzun kalması istenmiyorsa misafir koltukları çok fazla konforlu olmamalıdır.

Dekorasyon Fikirleri 2

Değişik Ev Dekorasyonları

Evdeki dekorasyonu biraz daha ilginç hale getirmek isteyenler için de bir kaç farklı dekorasyon fikri paylaşmak faydalı olacaktır. Örneğin; küçük ya da stüdyo tarzı bir daire olduğu varsayılırsa, salonun belli bir bölümüne kurulabilecek olan bir fikir sunulabilir. Başlangıcının duvar olduğu kabul ederek bir asma kat üzerinde yatak ve ayak ucundan aşağıya doğru inen yatağın genişliğinde bir kütüphane oluşturulabilir. Altta kalan bölüm ise kısmi olarak kapatılarak ve kapatılan bölümlerin bazı yerlerinde buzlu cam ya da benzeri uygulamalarla aydınlık sağlanarak ayrıca minik bir keyif bölümü ortaya çıkartılabilir.

Değişik Ev Dekorasyonları

Muhteşem değil mi? Özellikle stüdyo daire sahibi olanlar için oldukça ideal ve fonksiyonel bir çözüm olacaktır. Yatak odası için de farklı dekorasyon modelleri arasından bir öneri sunulabilir. Eski yer yatağı konseptini modernize edilmiş şekle dönüştüren bu stil dikkat çekecektir. Ahşap taşıma paletlerinin birleştirilmesiyle oluşturulan bir yatak tıpkı yer yatağı görüntüsü oluşturarak modern bir hava katacaktır. Yatak başlığı için de yine palet malzemelerinin kullanılmasıyla hem ekonomik hem de farklı bir dekorasyon tasarımı oluşturulabilecektir.

Değişik Ev Dekorasyonları 1

30 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...