Duvar Dekorasyonu

Yayınlanma Tarihi: 2 Temmuz 2017 Ekleyen: Merve Kara


Duvar Dekorasyonu Yayınlanma Tarihi: 2 Temmuz 2017
Ekleyen: Merve Kara

Sıkıcı bulduğunuz duvarlarınızı hem işlevsel hem de eğlenceli hale getirmek doğru duvar aksesuarları kullanarak sizin elinizde. Renkli ya da ahşap dokulu raflar, değişik formlu çerçeveler duvarlarınızın görüntüsünü değiştirmek için kullanabileceğimiz en basit çözümler olmaktadır.

Dekorasyon aşamasında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri Ev duvar dekorasyon konusunda mobilyaların renkleriyle uyumlu renklerde duvar boyası ya da duvar kâğıdı kullanmaktır. Bazen oda duvarlarını farklı renklerde boyamanın da odanın genel dekorasyonuna olumlu etkisi olabiliyor. Bir aksesuarın ya da mobilyanın arkasında fon oluşturabilmesi uygun bir renge boyanmış bir duvar önündeki objenin görüntüsünü farklı kılabilir.

Duvarların görselliğini arttıracak özellikte çok çeşitli duvar aksesuarları dekoratif ürünler bulunmaktadır. Saatler, fotoğraf çerçeveleri ve resim tabloları gibi klasik aksesuarların yanında bizim de farklı ürünleri kullanarak oluşturabileceğimiz evimize özgün olacak aksesuarlar kullanabiliriz.

 Duvar Dekorasyonu 1

Duvar Dekorasyon Fikirleri

Çok çeşitli duvar dekorasyon modelleri oluşturmak için duvar dekorasyon ürünleri satan mağazalardan yardım alabileceğimiz gibi yaratıcılığımızı kullanıp, dekoratif aksesuarlar da yapabiliriz. Örneğin, evimizde bulunan, takımları bozulmuş eski porselen tabakları kullanarak duvarlarda renkli bir grafik oluşturabiliriz. Ya da değişik renkli ipleri çok sayıda çiviye bağlayarak duvarlarımızda değişik bir görsel etki yaratabiliriz. Duvarlarımızda kullanabileceğimiz başka bir dekorasyon fikri de şimdiye kadar arşivlediğimiz tüm fotoğraflarımızla bir duvar yüzeyine kaplamak olabilir.

 Duvar Dekorasyonu 2  Duvar Dekorasyonu 3

Fotoğraflarımızdan bir de duvar üzerinde büyük bir saat oluşturabiliriz. Ortada bir saat kadrajı kullanıp, 12 adet fotoğrafımızı saat biçimi verecek şekilde kadrajın etrafına yerleştirebiliriz. Evimizde bulunan çeşitli renklerdeki boya kalemlerinin de uygun boylarını birlikte kullanarak duvara monte edersek, renkli bir duvar elde edebiliriz. Eski bir bisikleti odamızın dekorasyonuna uygun bir renge boyayıp duvara asabilir böylece duvarımızda değişik bir obje kullanmış olabiliriz. Evlerde kullanılan aydınlatma araçları da modern bir görünüm katmak adına üzerlerinde değişiklikler yapılabilecek objelerdendir.

 Duvar Dekorasyonu 4  Duvar Dekorasyonu 5  Duvar Dekorasyonu 6

2 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...