En Etkili Tahtakurusu İlacı

Yayınlanma Tarihi: 12 Ekim 2016 Ekleyen: Merve Kara


En Etkili Tahtakurusu İlacı Yayınlanma Tarihi: 12 Ekim 2016
Ekleyen: Merve Kara

Tahtakurusu, ilk olarak milattan önce 25.yy da gözlemlenmeye başlanmış olup, yarım kanatlılar olarak bilinen Hemiptera sınıfına ait Cimicidae familyasının kan emici haşerelerdir. Genellikle karanlıkta ortaya çıkan bu canlılar konuklarına sessizce yaklaşıp kan emiyorlar.  Kendilerini ışıktan uzakta muhafaza eden bu haşere grubu her evde rahatlıkla görülebiliyor. Genellikle yeni alınan mobilyalarla birlikte evlerimize giren bu canlılar hakkında önemli bilgiler makalemizde yer alıyor.

Tahtakurusu bilinen bir hastalık taşımıyor fakat tehlikeli olabilir. Isırdığı bölgelerde cilt tahrişleri oluşuyor. Her ne kadar tehlikeli bir durum bilimsel olarak açığa kavuşmamış olsa da, kısmi olarak psikolojik etki bıraktığı biliniyor. Eğer kişide alerjen bir durum söz konusu olursa, durum ciddiyetini arttırıyor. Havaların sıcak veya kuru olması onları etkilemiyor. Dondurucu soğuklarda bile yarı uykulu duruma geçip, 1 yıl kadar hiçbir şey yemeden yaşıyorlar. Dolap içlerinde, ahşap alanlarda yuvalandıkları düşünülse de, yatak, yorgan, yastık aralarında, çekyatların içerisinde günde 200’e yakın yumurta bırakabiliyorlar. Yaklaşık olarak 75 farklı çeşidi var. 0.5cm ile 1cm büyüklüklerinde olan bu haşere grubu boylarına aldırış etmeden kendi ağırlıklarının neredeyse 6 katı ağırlığında kan emebiliyor. Sıradan bir haşere olarak görülmemesi gerektiğini ve bireysel mücadele ile baş etmenin çok zor olabileceğini bilmekte fayda var.

En Etkili Tahtakurusu İlacı 1

Dünya’da ciddi bir şekilde varlığını hissettiren küresel ısınma, tahtakurusu ve benzeri haşerelerin varlığını ciddi derecede arttırıyor. Bozulan ekolojik sistem onların üremelerinde ve evriminde ciddi boyutlara ulaşıyor. Bu sorunların çözümlerine dönük birçok firma elde ettiği bileşenler sayesinde kesin sonuç sunuyor. Tahtakurusu ilacı nedir denildiğinde bu haşereleri öldüren bir çeşit kimyasal olduğu söylenebilir. Alternatifi bol olan tahtakurusu ilacı isimleri olsa da dikkat edilmesi gerekenler var. Alerjen bilgileri için içeriklerini de kontrol etmek gerekiyor. Her kimya firması değişik buluşlara imza atabiliyor. Genel olarak kokulu bir içeriğe sahip bu ilaçların tahtakurularını aniden öldürdüğü söylense de, çok diplere saklanmış haşereler için bazı piyasa ürünleri pasif kalıyor. Koku ile öldürmeyi deneyen firmalar son olarak yakıcı özelliği olan kimyasal ürünler piyasa sürdü. Çünkü bu haşere grubu öyle düşünüldüğü kadar kolay imha edilemiyor.

Tahta Kurusu İlacı Nereden Alınır?

Kimya sektörünün en büyük paylarından birisi haşereye karşı açılan savaştır. Evlerimizde, işyerlerimizde bizlerin sağlığını etkileyecek bu haşereleri yok etmek için neredeyse her markette bulunması kolay kimyasal ürünler satılıyor. Tahtakurusu ilacı nedir veya ne şekilde yok edilir sorularını kendimize yöneltmeden önce haşerenin yoğunluğunu bilmekte fayda var. Elimizin altındaki bu ilaçların istenilen sonuca ulaşması için, nasıl bir sorunla karşı karşıya olmamızı bilmemiz ve doğru tercihte bulunmamız gerekiyor. Piyasada çok fazla tahtakurusu ilacı isimleri var.  Etki alanları bahsedilen yoğunluğa göre değişiyor. Bu yüzden en doğru çözüm yolu profesyonel olarak bu işi yapan firmalardan yardım almak. Özellikle sağlık bakanlığı sertifikası almış firmalar tercih edilmelidir.

En Etkili Tahtakurusu İlacı 2

TahtaKurusu İlaçlama Fiyatları

Piyasada bulunan tahtakurusu ilaçlarının fiyatları cazip gelebiliyor. Bu yüzden elimizin altındaki bu ucuz ilaçları deniyor ama hiçbir sonuç elde edemiyoruz. Neredeyse her ilçede haşereye karşı mücadele adı altında firmalar var. Bu firmalar tespit ettikleri yoğunluğa göre kullandıkları kimyasal bileşenleri ayarlıyor ve tam anlamıyla kökten çözüm üretebiliyor. Yaşanılan bölgelere göre bu işi yapan firmalar çeşitli etiketlerle karşımıza çıkıyor. Ortalama 70 TL civarında olan ilaçlama hizmetini, kullanılan ilaçlar ve yoğunluğa göre 100 TL’yi bulabiliyor. İlaçlama firmaları arasında sağlık bakanlığı belgesi olmayanlarda var. Karşınıza 30 veya 40 TL’den başlayan fiyatlarla çıkan firmalardan uzak durmanızda fayda görüyoruz.

12 Ekim 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...