Ev Dekorasyonu İçin Pratik Bilgiler

Yayınlanma Tarihi: 29 Aralık 2016 Ekleyen: Merve Kara


Ev Dekorasyonu İçin Pratik Bilgiler Yayınlanma Tarihi: 29 Aralık 2016
Ekleyen: Merve Kara

Bir evin derli toplu ve büyük görünmesinde doğru dekorasyon önerileri büyük rol oynar. Kullanışlı yaşam alanları için ev eşyalarının yerleşimi çok önemlidir. İnsan nüfusunun arttığı günümüzde yaşam alanlarındaki darlaşma, beraberinde ilginç pratik bilgiler de getirmiştir. Bu yazımızda sizlerle dekorasyon üzerine pratik bilgileri paylaşacağız.

Pratik Ev Dekorasyonu Bilgileri

Ev dekorasyonu için pratik bilgiler, genel olarak eşyaların daha kolay saklanması ve yerleştirilmesi için önerilerden oluşuyor. Bu önerileri sizde kendi evinizde uygulayabilir, eşyalarınızı güvenle ve fazla yer kaplamadan saklayabilirsiniz. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan dekorasyon pratik bilgilerine geçmek istiyoruz.

  • Ev dekorasyonu için pratiklik en fazla çekmeceli eşyalar ile sağlanıyor. Kullanım kolaylığı bulunan bu ürünler aynı zamanda saklanması gereken diğer eşyaları da bünyesinde barındırıp saklıyor. Örnek olarak evinizde kullandığınız orta sehpayı, çekmeceli sehpalardan seçebilirsiniz.
  • Ev dekore ederken dikkat edilmesi ve atlanmaması gereken önemli bir nokta da duvar raflarıdır. Bu raflar, mutfaklarda baharatlıkları saklamak için kullanılır. Oturma odası, çocuk odası ve salonlarda ise cd, kitap gibi hafif eşyalar için kullanılabilir.

Ev Dekorasyonu İçin Pratik Bilgiler 1

  • Evin her yerinde olan elektrik prizleri ve bu prizleri kullanırken ortaya çıkan kablolar, dekorasyon açısından kötü bir görüntüdür. Evde küçük çocuğu olan aileler için ayrıca bir tehlike oluşturan bu kabloların saklanması için ayakkabı kutularından yardım alabilirsiniz. Bunun için her hangi bir ayakkabı kutusunu uygun yerlerinden delip içlü prizleri içine koyabilirsiniz. Bu şekilde kabloları saklayabilirsiniz.
  • Bazalı yataklar, hem genç odası hem yetişkin odası için idealdir. Üzerinde yattığınız bu ürünler, geniş sandıkları sayesinde aynı zamanda iyi bir eşya saklama aracıdır. Bu bazaları yazlık-kışlık giyim ürünlerinin saklanmasında, çocukların büyük oyuncaklarının kaldırılmasında kullanabilirsiniz.

Ev Dekorasyonu İçin Pratik Bilgiler 2

  • Evde kullanmadığınız pek çok eşyayı farklı amaçlar ile kullanabilirsiniz. Örneğin, kullanmadığınız, zarar gören bir tepsiyi, ayakkabılık olarak kullanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak süslü taşlar ile tepsinin içini doldurun. Bu hali ile çok hoş bir dekorasyon ürünü olan hepsiyi kapı girişine koyup ayakkabılarınızı üzerinde bekletebilirsiniz.
  • Büyük çekmecelerin içine küçük kaplar koyarak farklı alanlar yaratabilirsiniz. Bu alanlarda bayanlar küçük takılarını güvenle saklayabilir. Benzer şekilde kullanmadığınız bir resim çerçevesini de takı saklamak için kullanabilirsiniz. Bu çalışma için çerçevenin kenarlarından çamaşır askısı gibi ipler geçirin. Bu iplere küpelerinizi asabilirsiniz.
  • Her hangi uzun ince, ortası delik bir eşyayı şemsiyelik olarak kullanabilirsiniz. Bunun için eşyayı istediğiniz renklerde boyayıp süsleyebilirsiniz. Giriş ya da evinizin her hangi bir yerine yerleştirdiğiniz yeni şemsiyeliğiniz dekoratif olarak da hoş görünecektir.
14 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...