Eyeliner Nasıl Sürülür?

Yayınlanma Tarihi: 14 Ekim 2016 Ekleyen: Merve Kara


Eyeliner Nasıl Sürülür? Yayınlanma Tarihi: 14 Ekim 2016
Ekleyen: Merve Kara

Kalem, likit ya da jel formları ile kadınların en çok kullandığı makyaj malzemeleri içerisinde yer alan eyeliner sürerken, elleriniz titriyor ve istediğiniz sonucu bir türlü alamıyorsanız; bu durum, eyeliner sürmenin püf noktalarını öğrenmeniz gerektiği anlamına geliyor. Göze güzel görünen, bakışları vurgulayan, göz şekli ile uyumlu bir eyeliner çekmek, sanıldığı kadar zor değil. Sadece biraz el alışkanlığı biraz da nasıl sürüleceğini bilmek gerek!

Kaşıkla eyeliner nasıl sürülür? Kolay eyeliner nasıl sürülür? sorularını gelin birlikte cevaplamaya çalışalım.

Eyeliner sürme metodları, kullandığınız eyeliner çeşidine göre değişiklik gösteriyor. Bunların içerisinde şüphesiz ki sürümü en kolay olan eyeliner çeşidi; kalem eyeliner modelleri. Kalem eyelinerleri, likit ya da jel eyeliner çekmeye hazırlık aşamasında da deneme amacıyla kullanabilirsiniz.

Eyeliner nasıl sürülür? sorusunun cevabını daha iyi anlamak için eyeliner çeşitlerine göre eyeliner sürme yöntemlerinden bahsedelim;

Jel eyeliner nasıl sürülür?

Mini bir kap içerisinde satılan eyeliner olan jel eyeliner sürmek için öncelikle küçük ebatlı ve köşeli bir eyeliner fırçası kullanmanız gerekiyor. Yani köşeli fırçalar ile bu eyelineri daha kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz.

İnce eyeliner nasıl sürülür? denemek istiyorsanız, jel eyeliner kullanmayı tercih edebilir, ince bir fırça yardımıyla jel eyelineri kolaylıkla gözlerinize çekebilirsiniz.

Eyeliner Nasıl Sürülür? 1

Bu eyeliner çeşidini, hem göz kapaklarınıza hem de alt göz kirpiklerinize sürebilme imkanınız var.

Jel eyelineri, göz kapaklarınızın tam orta kısmından başlayarak uygulamanız; sürülümü kolaylaştırabilir. Göz kapağınızın ortasından önce dış yöne doğru bir hat çizmeli, ardından da göz kapağınızın iç kısmından çektiğiniz hattı göz kapağınızın orta noktası ile birleştirmelisiniz. Kuyruk yapmak için, Eyeliner nasıl uygulanır? başlıklı yazımızda bahsettiğimiz yöntemi deneyebilirsiniz.

Jel eyeliner nasıl çekilir? Sorusunu cevapladığımıza göre konumuza kalem eyeliner ile devam edebiliriz.

Kalem eyeliner nasıl sürülür?

Kullanımı en kolay olan eyeliner çeşidi olan kalem eyelineri sürerken, ilk yapmanız gereken şey; göz kapağınızın ortasından göz çukurunun olduğu kısma doğru bir ince hat çekmek. Ardından jel eyeliner sürerken yaptığınız gibi göz kapağınızın iç kısmından orta kısmına kadar bir hat daha çekin. Gerekirse işlemi 2. kez tamamlayın.

Eyeliner Nasıl Sürülür? 2

Likit eyeliner nasıl sürülür?

Likit eyeliner; kendine has ince bir uca sahip olan ve sürümü en zor eyeliner çeşidi. Bu yüzden de likit eyeliner çekerken, daha da dikkatli davranmanız gerekiyor. İnce eyeliner nasıl sürülür? diye merak edenler, kesinlikle likit eyelinerlerdan satın almalı!

Eyeliner Nasıl Sürülür? 3

Ne olursa olsun bu eyelineri, göz kapaklarınızın alt kısmına uygulamamalısınız. Likit eyeliner; sadece göz kapağına uygulanması gereken bir eyeliner. Bu eyelineri sürerken de başlayacağınız ilk nokta, her zamanki gibi göz kapağınızın ortası olmalı!

Likit eyeliner nasıl çekilir?  sorusunun cevabını da hep birlikte öğrendiğimize göre eyeliner sürmenin püf noktaları ile devam edelim.

Eyeliner nasıl sürülür püf noktaları:

  • İlk olarak kirpik çizginizin başladığı noktadan bittiği noktaya kadar eyeliner çekin.
  • Ardından kirpik bitim noktanızdan yukarı doğru(dış taraf) ince bir hat daha çekin.
  • Göz bebeğinizin bulunduğu noktayla dış tarafa yukarı doğru çektiğiniz ince hattı birleştirin.
  • Son olarak da birleştirdiğiniz bu hatların iç kısmını da doldurun.
  • Şayet kirpik çizginizden başlayarak, tek bir çizgi halinde eyeliner çekemiyorsanız; eyeliner çekmeye öncelikle göz kapağınızın ortasından başlayabilirsiniz.

Kolay eyeliner nasıl sürülür? sorusunun cevabını, kısaca yukarıdaki şekilde cevaplayabiliriz.

Kaşıkla eyeliner nasıl sürülür?

Kaşıkla eyeliner çekme, eyeliner sürme yöntemleri içerisinde en ilginç olanı. Kaşık, bu yöntemde bir kalıp olarak kullanılıyor ve kaşın sap kısmı, yukarı ve dışa doğru çekilen hatı belirliyor.

Eyeliner Nasıl Sürülür? 4

Aynı zamanda kaşığın bükümlü kısmı ise göz kapağının bitim çizgisi ile dış çizgiyi birleştirmek için tercih ediliyor. Kaşıkla eyeliner nasıl sürülür? sorusunun cevabını video izleyerek, daha iyi anlayabilirsiniz.

14 Ekim 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...