Facebook Hesap Açma

Yayınlanma Tarihi: 4 Nisan 2017 Ekleyen: Merve Kara


Facebook Hesap Açma Yayınlanma Tarihi: 4 Nisan 2017
Ekleyen: Merve Kara

Dünyanın önde gelen sosyal ağlarından biri olan facebook, her yaşta ve her karakterdeki insanların kullandığı, bir şekilde herkesin hayatının bir parçası olan bir platformdur. Kurulduğu günden bugüne kadar her geçen gün kullanıcı sayısı artan ve kendisini sürekli güncelleyen bu sosyal ağda var olmak isteyen facebook hesap açmak istiyorum diyen kişilerin facebook yeni hesap açma işlemini yapması gerekmektedir.

Bir facebook hesabı açarak neler yapılabileceğini inceledikten sonra facebook hesap aç giriş yap işlemlerini ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız. Facebook hem interneti olan bilgisayarlardan hem de facebook uygulaması ile akıllı telefon ve tabletlerden kullanılabilen bir platformdur. Dünyada milyonlarca kişinin kullandığı bu sosyal ağa adım attığınızda ilk yapılacak işlemlerden biri arkadaşlarınızı bulmak ve onları arkadaş listenize eklemektir. Zaten facebook bu konuda size arkadaşınız olabilecek kişileri önerecek veya arkadaşlarınız sizi listesine eklediklerinde size uyarı gelecektir.

Arkadaş listenize eklediğiniz arkadaşlarınız ile mesajlaşabilir, sohbet edebilir ve hatta görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Ayrıca kendi profilinizi resimlerle ve metinlerle süsleyebilirsiniz. Kapak fotoğrafı ve profil resmini ekleyebilir, arkadaşlarınızın sizin hakkınızda bilmesini istediğiniz bilgileri paylaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra kendi sayfanızda beğendiğiniz resimleri, videoları ve metinleri paylaşarak arkadaşlarınızın da bunları görmesini sağlayabilirsiniz. Yine arkadaşlarınızın kendi sayfalarında paylaştıkları resimleri, videoları ve metinleri görebilir, beğeni bırakabilir veya yorum yapabilirsiniz.

Facebook üye ol işlemini tamamladıktan sonra facebook üzerindeki yüzlerce oyundan istediğinizi oynayabilir, ilgi alanınıza göre sayfaları beğenebilir ve gruplara üye olabilirsiniz. Böylelikle bir yandan eğlenirken, bir yanda yeni bilgiler öğrenebilir ve ortak ilgi alanı duyduğunuz yeni kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Hesap Açma 1

Tüm bu eğlence ve paylaşım imkanlarından faydalanmak için facebook açma yolları kullanılarak ücretsiz bir facebook yeni hesap açma işleminin yapılması yeterli olacaktır. Facebook kullanımı tamamıyla ücretsiz bir platformdur. Facebook hesap aç için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

Öncelikle facebook resmi sayfasını açmak için tarayıcınıza www.facebook.com adresini yazarak kayıt ekranını açıyoruz. Açılan ekrandaki ad, soyad bilgilerini girdikten sonra, cep telefonu numarası veya e-posta bilgilerimizi giriyoruz. Eğer cep telefonu numaranızı vermek istemezseniz ve bir e-posta adresiniz yoksa yeni bir e-posta adresi almanız gerekmektedir. Sonraki bölümde facebooka giriş işlemlerinde kullanacağınız facebook şifre belirliyoruz. Şifrenizin kolay tahmin edilebilir olmamasına ve hatırlayabileceğiniz bir şifre olmasına özen gösteriniz. Bu bilgileri girdikten sonra doğum tarihinizi ve cinsiyet bilgilerini dolduruyoruz ve “Hesap Aç” linkine tıklayarak işlemimizi tamamlıyoruz. Bu aşamadan sonra facebook kendinize özgü seçenekleri belirlemeniz için yönlendirecektir. Facebook kayıt işlemi esnasında cep telefonunuza veya e-posta adresinize hesabınızın doğrulaması için kod veya link gönderecektir. Hesabınızı doğrulamak ve kapatılmasını  önlemek için doğrulama işlemini yapmalısınız.

Facebook Hesap Açma 2

Facebook Hesap Kurtarma

Facebook bazen çeşitli nedenler ile facebook hesaplarını kilitler. Bunun amacı birden fazla hesabın kullanılması, başkalarının rahatsız edilmesini önlenmesi, hesabın sahte hesap olduğundan şüphelenilmesi gibi güvenlik ve ahlaki değerler göz önüne alınarak kullanıcılarının memnuniyetini arttırmaktır. Eğer sizin hesabınızda kilitlendiyse ve bu kilitleme sebebinin yanlış olduğunu düşünüyorsanız facebook hesap kurtarma ile hesabınızı geri alabilirsiniz.

Hesabınızı kurtarmak için giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekrandaki alana telefon numaranızı yazmanız ve telefon numaranıza gelen kodu ilgili alana girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Hesap Kurtarma

Ayrıca bazen şifrenizin unutulması veya hesabınızın çalınması durumlarında hesap kurtarma gerekli olabilmektedir. Böyle bir durumda facebook ana sayfasında ki kullanıcı adı bölümünün altında yer alan “Hesabını mı unuttun” linkine tıklayın. Açılan ekranda “Şifremi yenilemek için bana e-postayla bir bağlantı gönder” linkine tıkladıktan sonra, e-posta adresinize gelen maildeki line tıklamanız şifrenizi yenilemek için yeterli olacaktır.

4 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...