Facebook Hesap Silme

Yayınlanma Tarihi: 3 Nisan 2017 Ekleyen: Merve Kara


Facebook Hesap Silme Yayınlanma Tarihi: 3 Nisan 2017
Ekleyen: Merve Kara

Facebook bünyesinde barındırdığı bir çok özelliği ile çevremizdeki bir çok kişinin müptelası olduğu, bir şekilde bir çok insanı etkisine almış olan bir sosyal ağ platformudur. Eğer facebook hesap silme, facebook hesap silme resimli anlatım veya facebook hesabı nasıl silinir diye bir araştırma gayreti içerisine girdiyseniz sizde bu etki alanındasınız demektedir.

Facebook hem bilgisayardan, hem akıllı telefonlardan hem de tabletlerden ulaşılabilen, kullanımı basit ve bir çok ilgi çekici özelliği olması nedeniyle hızlı bir şekilde yayılmıştır. Gerek oyun oynama, gerek arkadaşlarınızla iletişim kurma, gerek sohbet veya görüntülü konuşma veya bir merak uğruna açılmış olan facebook hesapları bazı nedenlerden dolayı silinmek istenmektedir. Bu sebepler arasında en fazla ilgi çekiciliğini yitirmiş olması gelirken, birden fazla hesap olması, çok zaman ayrılması, güvende olmadığını hissetme, paylaşımlardan rahatsız olma gibi sebepler yer almaktadır.

Facebook, kullanıcı memnuniyetini önemseyen ve bu konuda sürekli araştırmalar ve anketler yapan, kullanıcılarının tepkilerini ölçen, kullanıcı güvenliği gibi konularda titiz çalışmalar yapan bir sosyal ağdır. Face hesap silme planında olan kullanıcıları içinde hesap silme veya hesap dondurma seçenekleri sunulmaktadır.

Facebook hesabı dondurma seçeneği, bir süreliğine hesabınızı kapatan, ulaşılmasını önleyen bir seçenektir. Bu seçenekle dilediğin zaman hesabınızı tekrar aktif edebilirsiniz. Hesap silme konusunda tereddüt olanlar veya bir süre hesabından uzak kalmak isteyenler ilk esnada bu seçeneği tercih edebilirler. Eğer facebook uygulaması kullanmama konusunda kararlıysanız ve facebook hesap silme işlemi yapmak konusunda eminseniz aşağıdaki durumlara bilmeniz gerekmektedir.

Facebook Hesap Silme 1

Facebook hesabınız silindiğinde, silme işlemi yapıldıktan birkaç gün sonra hesabınız tamamen silinecektir. Bu süre içerisinde hesabına giriş yapmamalısınız. Eğer giriş yapmayı denerseniz silme işlemi iptal edilir ve yeniden bu işlemi yapmanız gerekli olur. Hesabınız silindikten sonra tekrar geri kazanma şansınız bulunmamaktadır. Bu durumda yeniden bir hesap açmanız gerekecektir. Facebook’Un yedekleme sistemindeki bilgilerinizin tamamıyla silinmesi yaklaşık 90 gün sürecektir. Ancak, bu bilgilere erişim olmayacaktır.  Bununla birlikte, yöneticisi olduğunuz sayfa veya gruplar varsa ve eğer sizden başka yönetici yoksa o sayfa ve gruplarda silinir. Bu nedenle sayfa veya grupların silinmesini istemiyorsanız başka bir yönetici görevlendirmelisiniz.

Facebook Hesap Silme 2

Tüm incelemeleri yaptıktan sonra, facebook size son olarak bir imkan daha sunmaktadır. Eğer profilinizin bir kopyasını saklamak amacıyla bilgisayara indirmek isterseniz bu konuda da yardımcı olunmaktadır. Eğer facebook’u bir daha kullanmayı düşünmüyor, hesabınızın kaldırılmasını ve tamamıyla kapatılmasını istiyorsanız yapmanız gereken birkaç basit işlem bulunmaktadır.

  1. Öncelikle https://www.facebook.com/help/delete_account linkine tıklayarak facebook hesap silme sayfasınız açıyoruz.
  2. Kullanıcı adımızı ve şifremizi girdikten sonra karşımıza çıkan ekranda “Hesabımı Sil” linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Facebook Hesap Silme 3

Hesap silme işlemini tamamladığınızda artık profiliniz erişime kapalı olacaktır. Arkadaşlarınız veya siz profilinize ulaşamayacaksınız. Ancak, birkaç gün içerisinde silme işleminden vazgeçerseniz hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Facebook hesabınızı sildiğinizde, facebook messenger hesap silme için ekstra bir şey yapmanıza gerek yoktur. Facebook hesap silme işlemi ile birlikte internet tarayıcısı, akıllı telefon, tablet ve Messenger gibi tüm platformlardaki hesabınız silinmiş olacaktır. Akıllı telefon veya tabletlerdeki facebook uygulamaları, programlar arasında görünecektir fakat giriş yapılamayacaktır. Facebook uygulamasını dilerseniz silebilirsiniz.

3 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...