Fare Nasıl Yakalanır

Yayınlanma Tarihi: 10 Nisan 2017 Ekleyen: Merve Kara


Fare Nasıl Yakalanır Yayınlanma Tarihi: 10 Nisan 2017
Ekleyen: Merve Kara

Fare nasıl yakalanır konusunda pek çok kişinin merak ettiği sorular olduğunu biliyoruz. Bizde bu konuda farklı yöntem ve metodları sizler için araştırdık. Özellikle yaz ayları yaklaşırken fareler ortalığa çıkmaya başlamıştır. Bu anlamda evde fare nasıl yakalanır soruları için önemli ipuçları veriyor olacağız. Özellikle evde, depoda, iş yerinde ve buna benzer alanlarda fare önemli bir problemdir. Kapıdan, bacadan veya camdan içeri giren fareyi evden çıkarmak veya yakalamak büyük bir problemdir. Fareyi elle veya fiziki olarak yakalamak mümkün olmamaktadır. Çok hızlı ve seri bir şekilde kaçabilme özelliği olduğundan dolayı farklı yöntemleri denemek kaçınılmazdır.

Fare yakalamak için çeşitli yöntemler vardır. Bunlardan biri fare tuzaklarıdır. Evde fareden kurtulmak içinm pratik bir çözümdür. Evinde fare sorunu yaşayanlar fare tuzağı ile bu sorunu yok edebilirler. Özellikle kırsal yerleşim alanlarında eve giren fare nasıl yakalanır konusunda doğru bilinen yanlışlar bulunmaktadır. Evde farenin olması özellikle hijyen açısından büyük bir problemdir. Bu nedenle hiçbir kimse evinde fare olmasını istemez. Fare tuzağı veya fare kapanı ile bunun önüne geçebilirsiniz. Farelerin geceleri daha çok ortaya çıktığını ifade edebiliriz. Bu nedenle kapanı akşamdan kurmalı ve sabah kontrol etmelisiniz. Kapan üzerine farenin sevdiği yiyeceklerden koymalısınız. Özelle kuru yiyecekler, yemler, fıstık ezmesi, çikolata, peynir, kuru üzüm, evcil hayvan mamaları, yulaf gibi yiyeceklere fareler gelirler. Özellikle kapanı farelerin yuva yaptıkları kısımlara koymanızı öneriyoruz. Bu durumda fareyi yakalamanız daha kolay olacaktır. Fareleri yakalamak için kafes tipi kapanlar da mevcuttur. Fareleri öldürmeden canlı olarak yakalamak için iyi bir seçimdir. Kağıt havlu rulosu veya su şişesi ve kova taktikleri ile fareleri yakalamanız mümkündür.

Fareleri evinizden yok etmek için bir başka yöntem ise zehirdir. Pek çok kişi tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Taneler veya bloklar şeklinde olabilmektedir. Bu yöntemde evdeki fare nasıl yakalanır diye merak edenler için en iyi seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Zehir yönteminde farelerin yuva yaptıkları bölgelere sevdiği yiyeceklerle birlikte zehirler koymalısınız. Yiyeceklerle birlikte farenin zehiri yemesi sonucu kısa sürede etkisini görmüş olacak ve fareleri öldürmüş olacaksınız. Tüm bu yöntemlerden sonuç alamamış olabilirsiniz. Bu iki yöntemden de sonuç alamamış olanlar gaz yöntemini tercih edebilirler. Gaz yönteminde evin veya ilgili mekanın boşaltılması ve farelerden başka kimsenin kalmamış olması gerekmektedir. Özellikle evde kimsenin olmadığı gece vakti eve gaz vererek fare, böcek ve sineklerin ölmesini sağlayabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise ultrasonik seslerdir. Fare kovar olarak bilinen bu sesler sayesinde fareleri rahatsız edebilir ve evinizden uzaklaştırabilirsiniz. Son zamanlarda yaygın olarak tercih edilen yöntemlerden biridir.

Fare Nasıl Yakalanır 1

Bazı fareler çok büyük olabilmektedir. Büyük fareler daha ürkütücü ve tehlikelidir. Bu fareler için kapanlar çözüm olmayabilmektedir. Özellikle geme olarak bilinen büyük farelerin evleri basması olaylarında büyük fare nasıl yakalanır soruları merak konusu olmaktadır. Büyük fare nasıl yakalanır noktasında etkili zehirler veya gaz salımı yapılmalıdır. Ultrasonik fare kovar sesler yardımı ile de büyük fareleri mekanlardan uzaklaştırabilirsiniz. Farelere karşı evinizi korumanız gerekmektedir. Kapı ve camları açık bırakmamalı ve olası fare basması durumunda da yukarıda önerdiğimiz yöntemlerden birini uygulayarak fareden biran önce kurtulmalısınız. Bu trü olaylarla ilgili profesyonel hizmet veren firmalar da mevcuttur. Tüm bu yöntemlerden sonuç elde edememiş veya deneyimsiz olduğundan dolayı bu yöntemleri kişisel olarak uygulamak istemeyen herkes bu firmalardan yardım ve de hizmet talep edebilirler.

Fare Nasıl Yakalanır 2

10 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...