Hamilelikte Cinsel İlişkide Içine Boşalınır Mı?

Yayınlanma Tarihi: 27 Ekim 2017 Ekleyen: Merve Kara


Hamilelikte Cinsel İlişkide Içine Boşalınır Mı? Yayınlanma Tarihi: 27 Ekim 2017
Ekleyen: Merve Kara

Hamilelikte cinsel ilişkide içine boşalınırmı konusu için şimdi sizlere yardımcı olacağız.Hamile olan  bir kadın ile erkek cinsel ilişkiye giremez. Şimdiki makalemizde  hamilelikte cinsel ilişki kaçıncı aya kadar olur sorusu içinde bilgi alacaksınız. Regl dönemlerinde kadın ve erkek arasında cinsel ilişki  olmaz ise aynı şekilde hamile olan kadında da söz konusu olmaz. Kadın hamile olduğu zaman bile adet göremez. Yumurtalıkları kapalıdır. Eğer ilişki olursa, kadın sürekli ağrı çeker.  Partnerinin veya eşinin sağlığını düşünen kişi, kadının içine boşalmaz. Ancak, şunu da net olarak ifade etmemiz gerekir ki bu durum kadını zorlayacağından dolayı din içinde uygun olmaz.

Kadının bu süreçte ağrısının uzun sürmesi ve aynı zamanda bebek içinde sallanacağı için zarar olabilir.  Okuyucularımız özel hazırlanan yazımızda  hamilelikte vajinal kaşıntı,  hakkında da bilgi vereceğiz.  Kadında özel dönemde yani regl dönemlerinde kaşıntı olur. Vajinal kaşıntı genelde çok sıcak havada ve aşırı naylon iç çamaşırı giyildiği zamana olur.  Din için de hamile iken ilişki uygun olmaz.  Hamile olan kadının kanamasını arttırır. Cinsel ilişkinin gebelik döneminde olması kadına üzüntü verir.  Hamilelik döneminde cinsel ilişki yaşanan kadında normal doğumda kısa olması gerekirken iyileşme süresi uzar.

Kadınlar doğurma özellikleri olan insanlardır. Hamile iken cinsel ilişkide bulunan bir kadında normal doğum zorlaşır . Kadının yumurtalıkları iş göremez halde olacağından dolayı, hamile olan kadın zaten çok hassas dönemde olur.  Regl dönemlerinde ve hamile olan kadına yaklaşmanız doğru değildir.  İçine boşalabilir yani erkek kendinden geçerse içine boşalabilir fakat herhangi bir şey olmaz. Bu da doğru olmaz. Umarız hamilelikte cinsel ilişki olurmu diye merak eden kişilerin cevaplarını almasına yardımcı olmuşuzdur. İki çift içinde temas doğru olmaz.

Hamilelikte Cinsel İlişkide Içine Boşalınır Mı? 1

Hamilelik döneminde cinsel ilişkiyi zorla yapmak isteyen erkek yanlış bir yoldadır. Ayrıca, tekrar bu durumu düşünmelidir. Hamile olan kadının ağrılı geçen döneminde erkeğin özel isteğini ve zevkini kaldıracak ; zamanı ve canı gücü zaten olmaz.   Erkeklere göre çok zor süreçte kalan bayanlar o  dönemde ilişki istese de bu isteklerinden lütfen vazgeçmelidirler.  Erkeklere göre fazla yükün altında olan bayanların gebe dönemleri zaten zor geçer. Bu dönemde yani gebelik dönemlerinde yaşanan ilişkilerin hepsi kadına korku verir. Ağrının yanı sıra ilgili bölgede vajinal kaşıntı oluşur. Ayrıca, din açısından da zaten haram bir durumdur. Döllenme aşamasında olan yumurtalıklar ilişki ile zorlanırsa kadın bu süreçte zorda kalabilir..

Hamilelikte Cinsel İlişkide Içine Boşalınır Mı? 2

Hamilelikte Cinsel İlişki Uygunsuzluğu

Hamilelik döneminde cinsel ilişki isteği erkekte de kadında da meydana gelir.  Kadında  hamilelikte cinsel ilişkide, erkek içine boşalmamalıdır. Bayanlarda ağrı olmaması adına hamilelikte cinsel ilişki, uygun görülmez. Hamile kadın ilk bir ay cinsel ilişki yaşayabilir. Hamilelik dönemlerinde ilk dört haftayı kâbus gibi geçen bir kadın  olacağından dolayı ilişkiden zevk de alınmaz. Hamile kadın ilk halsiz ve yorgun dönemde olur. Din açısından bu durum bakıldığı zaman uygun değildir.

Hamilelikte Cinsel İlişkide Içine Boşalınır Mı? 3

Kadında kanama olurken içine boşalsanız da kadın asla hamile kalmaz. Yumurtalıkları o dönemde zaten iş göremez. Cinsel ilişki ilk 2 ay süreye kadar uygun olsa da lütfen diğer aylarda dikkat ediniz. Yani 4 hafta içinde cinsel ilişki uygundur sonrası için uygun olmaz.  Bayanların özel bölgesinde o dönemde sürekli bir istek ve sıcaklık oluşsa da bu durum doğru olmaz. İlişki sonrası çift yumurta ikizi döllenmesi meydana gelebilir.

27 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...