İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 12 Kasım 2016 Ekleyen: Merve Kara


İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri Yayınlanma Tarihi: 12 Kasım 2016
Ekleyen: Merve Kara

El işi ve dantel gibi konular bayanlar için çok önemlidir. Kimi insan bu işi yaparak geçimini sağlayabilmektedir. Kimi insan da bu tür işleri zaman geçirmek olarak görebilmektedir. Sonuç itibariyle iğne oyası bayanların yaşamında çok önemli bir noktada yer almaktadır. Bu tür şeyler genellikle hobilerden kaynaklı olarak oluşabilmektedir. Düzenlenen kermes ya da düğün hazırlıklarında olan gelin adayları içinde aynı önemi taşımaktadır. İğne oyası yapmak, bir sanat eseriyle eşdeğer tutulmaktadır. Şayet iğne oyası oldukça zordur. İğne oyası ile yapılan şık havlu kenarı motifleri, göze çok hitap etmektedir. Fakat yapılışı ne kadar zor olsa da, öğrenmesi de bir o kadar kolay olabilir. Bu insandan insana farklılık gösterebilir.

Havlu kenarı iğne oyası modelleri, diğer iğne oyalarına göre biraz daha basittir. Kullanılan dekoratif plastik malzemelerin üzerinden oya işlenir. Daha sonra havlu, zemini biraz kalın bir malzemedir. Bunun için yapılan motifi bozmadan havluya dikmek işinizi kolaylaştırmaktadır. İğne oyası havlu kenarı modelleri için çok fazla motif bulunmamaktadır. Genellikle çok uzun olmayan, gösterişli modeller tercih edilir. Bu yüzden çok fazla vaktinizi almaz. Ancak göze hitap eder. Yazma kenarına yapılan oya ile, havlu kenarına yapılan oya bir tutulmamalıdır. İkisi de iğne oyası olabilir. Fakat yazma kenarı daha uzundur ve zemin ince olduğu için çok vaktinizi alabilir.

İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri 2

İğne oyası havlu modelleri, havlunun desenine yakın bir motif olarak tercih edilmelidir. Böylelikle büyük bir emek çekilerek yapılan iğne oyası, havlunun üzerinde adeta kendini tamamlamaktadır. Gösterişli bir havlu kenarı modeli tercih edilebilir. Bunun için havlunun deseni düz olmalıdır. Aksi halde aşırı derecede göz yorabilir. Bu da zevkle yapmaya kalkıştığınız işi, eziyet haline getirmenize sebep olmaktadır. Basit ve sade bir motif seçtiğinizde, havluyu biraz daha desenli tercih etmelisiniz. Böylelikle göze hitap eder ve emeğinizin karşılığını fazlasıyla almış olursunuz. Bu hobi olarak kazandığınız yeteneğinizi, iş olarak da yapabilirsiniz. Bu şekilde en iyi bildiğiniz işi ticarete dökerek para kazanabilirsiniz.

İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri 1

12 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...