İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır

Yayınlanma Tarihi: 25 Nisan 2017 Ekleyen: Merve Kara


İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır Yayınlanma Tarihi: 25 Nisan 2017
Ekleyen: Merve Kara

Gerçek adı sodyum bikarbonat olan İngiliz karbonatı, uzmanlar tarafından da halk arasında da yararları yaygın şekilde bilinen bir tuzdur. Cep sodası, solvey karbonatı, karbonat ve garra karbonat olarak da bilinen İngiliz karbonatı nedir nasıl kullanılır, sorusunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bir çeşit doğal tuz olan İngiliz karbonatı, zayıflama ve cilt güzelliği başta olmak üzere çok sayıda sağlık sorunu ve hastalık için etkili şekilde kullanılıyor. Pek çok yerde satılan İngiliz karbonatını en orjinal hali ile eczanelerde bulabilirsiniz. Eczaneler dışında bazı online satış sitelerinde ve büyük marketlerde de bulabilirsiniz bu özel tuzu… Genel sağlığınızda her hangi bir sorun olmamasına rağmen önlem olması açısından bu maddeyi kullanabilirsiniz. Genel sağlık sorunlarına önlem olması için İngiliz karbonatını günde 1 çay kaşığı olarak tüketebilirsiniz. Sabahları ve akşamları, yarım su bardağı içme suyunun içine yarım çay kaşığı kadar karbonat ekleyip karıştırın. Karbonat eridikten sonra suyu tüketebilirsiniz.

Genel sağlık sorunlarının yanında kilo vermekte de kullanılan İngiliz karbonatı nasıl kullanılır zayıflamak için merak edenler, bu özel maddeyi su ile karıştırıp tüketebilir. Zayıflamak için karbonatlı su hazırlamada 3 litre içme suyunun içine 2 tatlı kaşığı karbonat eklemek yeterlidir. Karbonat suyun içinde eridikten sonra gün içinde bu suyun hepsini tüketmeniz gerekir. Karbonatlı suyu yemeklerden yarım saat önce ve yemeklerden 1 saat sonra tüketmeye dikkat edin. Bu alkali su ile kilo vermeye çalışırken yemekler sırasında normal su ya da alkali su tüketmemek gerekir.

İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır 1

İngiliz karbonatı zayıflamak için nasıl kullanılır,  sorusunun cevabını verdikten sonra diğer kullanım alanlarını ve kullanım şekillerinden de kısaca bahsetmek istiyoruz. İngiliz karbonatı, terleme nedeni ile ortaya çıkan kötü kokuların giderilmesi için doğal bir deodorant görevi görür. Bu uygulama için karbonat ve sirkeyi karıştırıp duş ya da banyo sonrası koltuk altlarına sürebilirsiniz.

Karbonat saçlar için de çok faydalı bir maddedir. Aşırı yağlanan saçlar için acil çözüm olarak kullanılabilir. Yağlanan ancak yıkanacak durumda olmayan saçların diplerine bir miktar karbonat döküp elinizle masaj yapın. Karbonat fazla yağı alıp saçların daha normal görünmesini sağlar. Saçlarda kepeklenme sorunu için normal şampuanınız ile saçlarınızı şampuanlayın. Saç uzunluğunuza göre bir miktar karbonat sürün ve masaj yaparak saçlarınıza yedirin. Durulama aşamasında son durulama suyunun içine 1 tatlı kaşığı kadar elma sirkesi ekleyerek daha etkili bir uygulama yapabilirsiniz.

İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır 2

Karbonatın ağız ve diş sağlığı için kullanımı da çok yaygındır. Sararan dişler için ya da ağız kokusu için karbonattan yararlanılabilir. Bu uygulama için İngiliz karbonatını macun gibi fırçalama sırasında dişlerinize ve ağız içinize uygulayabilirsiniz.

İngiliz karbonatı nasıl kullanılır Ender Saraç tarafından da ele alınan bir konudur. Zayıflama ve daha sağlıklı bir vücut için tüketilebilen alkali suyu düzenli olarak tüketebilirsiniz. Özellikle sabahları aç karnına tüketilen alkali su, metabolizmanın daha hızlı ve daha sağlıklı çalışmasını sağlıyor. Bu yönü ile daha hızlı yağ yakımı ve dolayısı ile kilo vermeyi etkileyen alkali su aynı zamanda mide ve sindirim sistemi sorunlarının da çözümünde etkilidir. 3 litre suyun içine 2 tatlı kaşığı karbonat ilave edilerek hazırlanan alkali suyu her gün 3 litreyi geçmeyecek şekilde tüketmek yeterlidir. Doktor Ender Saraç, bu miktarı geçmemenin daha uygu olacağını ön görmektedir.

İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır 3

25 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...